Sayfa 431/448 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon
Arama sonucu : 3582 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1. 21.02.2024 ve 22.02.2024 tarihli özel durum açıklamalarımız kapsamında; Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş.'nin ("Zorlu Yenilenebilir") bir kısım paylarının halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde inceleme süreci devam eden İzahname onayı başvurumuz, Zorlu Yenilenebilir'in 17.05.2024 tarihli yönetim kurulu kararı ile, Zorlu Yenilenebilir çıkarılmış sermayesinin 2.695.000.000,00 TL'den 3.020.000.000,00 TL'ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 325.000.000,00 TL nominal değerli 325.000.000 adet B grubu pay ile Şirketimizin aynı tarihli yönetim kurulu kararı ile Zorlu Yenilenebilir sermayesinde sahip olduğumuz 275.000.000,00 TL nominal değerli 275.000.000 adet B grubu pay olmak üzere toplam 600.000.000,00 TL nominal değerli 600.000.000 adet B grubu paylarının halka arzı olarak güncellenmiştir. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.
    Paylaşımlarım yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan yorumlar genel niteliktedir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by Master_Kamaji Yazıyı Oku
    21.02.2024 ve 22.02.2024 tarihli özel durum açıklamalarımız kapsamında; Şirketimizin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji A.Ş.'nin ("Zorlu Yenilenebilir") bir kısım paylarının halka arzına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde inceleme süreci devam eden İzahname onayı başvurumuz, Zorlu Yenilenebilir'in 17.05.2024 tarihli yönetim kurulu kararı ile, Zorlu Yenilenebilir çıkarılmış sermayesinin 2.695.000.000,00 TL'den 3.020.000.000,00 TL'ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 325.000.000,00 TL nominal değerli 325.000.000 adet B grubu pay ile Şirketimizin aynı tarihli yönetim kurulu kararı ile Zorlu Yenilenebilir sermayesinde sahip olduğumuz 275.000.000,00 TL nominal değerli 275.000.000 adet B grubu pay olmak üzere toplam 600.000.000,00 TL nominal değerli 600.000.000 adet B grubu paylarının halka arzı olarak güncellenmiştir. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.
    129.170.000 lot hisse azaltımı yapmışlar bu iyi bir gelişme.

Sanırım bu kararı SPK ile birlikte aldıla,r son rütuş bittiğine göre artık eli kulağında diyebiliriz.!
    "İyi insanlar cennete gider değil, İyi insanlar nereye giderse orası cennet olur."

3. Kısaca bu karara iyi diyenler var yok malı ky yıkacaklar diyenler de, hangisi ve nedir acep

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Kısaca bu karara iyi diyenler var yok malı ky yıkacaklar diyenler de, hangisi ve nedir acep
    Ben şöyle düşünüyorum , kardeşim bu karar biliniyor muydu evet o zaman olumsuzluk nereden cereyan edecek zaten daha az hisse sunulacak ayrıca elde edilecek gelirim ne kadarı borç ödemede kullanıılacak. Alacaklarını silecek mi bu borçları ödedi diye. Dolayısı ile...
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Halka arzdan gelen parayla Vestele olan borçları da kapatırlar mı

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben şöyle düşünüyorum , kardeşim bu karar biliniyor muydu evet o zaman olumsuzluk nereden cereyan edecek zaten daha az hisse sunulacak ayrıca elde edilecek gelirim ne kadarı borç ödemede kullanıılacak. Alacaklarını silecek mi bu borçları ödedi diye. Dolayısı ile...
    Benim gördüğüm, borçlarını kapatmak istemeyen bir şirket bu grup, bunun sebebini bilmiyorum, yoksa çoktan kapatırlardı, 1-2 halka arzla BİST gibi, SPK nın sadece olanı biteni seyrettiği, rüşvet yediği ve ayakta uyuduğu bir ülkede 50 milyar borç çok hızlı kapanabilir....Bu SPK, Aynı gruba bağlı 2 ŞİRKETİN BİLANÇO BAĞI KURUP, 1 ŞİRKET HİSSESİNİN BORSADAKİ FİYAT HAREKETLERİNİN VE PRİM YAPMASININ, DİĞER ŞİRKETE NET KAR YAZMASINA BİLE İZİN VERDİKTEN SONRA, bu ülkede bir şirketin borçlu olarak hayatını sürdürmesi diye bir şey olamaz...Dönen dolapları bilemiyorum...Odaş/Cante ilişkisi.......Yıllar önceki Net turizm / Net Holding arasında bilanço bağlı ilişkiler gibi....

Not: ZORLU grubunun, şu geçen 2-3 yıl içinde 1 e 20 , 1 e 30 yapan diğer enerji şirketlerini göremeyecek kadar salak olmadıklarını düşünüyorum ama Zorendeki fiyat hareketlerine de hala bir anlam veremiyorum...Yıllarca yüksek faizle tahvil çıkarıp, zincirleme borç almaktan, şirketlerini borç içinde yaşatmaktan, hisselerini satın almış küçük yatırımcılarını devamlı hisseden kovma çabası içinde olmak, enflasyon karşısında ezdirmekten bir Holding ne elde edebilir acaba ???ANZ efendiye birisi yıllar önce bir akıl vermiş ama yanlış akıl vermiş...Halka arzı bile umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar...

Borç negatif faiz olan ülkede kendiliğinden enflasyon yolu ile azalıyor, birde halka hisse satarak kalan borçta ona yıkılıyor, sonuçta ortada bedavadan elde edilmiş bir şirket kalıyor, patron servetine servet katıyor. Zoren 23 yıllık borsa tarihinde yatırımcısına kaç kuruş kazandırmış ki bundan sonra ne kazandıracak. Enerji şirketleri için geçen yıl altın yılı oldu, onu bile eş geçti, ahlak fukarası

8. [/QUOTE=loruhlano;6810235]

Not: ZORLU grubunun, şu geçen 2-3 yıl içinde 1 e 20 , 1 e 30 yapan diğer enerji şirketlerini göremeyecek kadar salak olmadıklarını düşünüyorum ama Zorendeki fiyat hareketlerine de hala bir anlam veremiyorum...Yıllarca yüksek faizle tahvil çıkarıp, zincirleme borç almaktan, şirketlerini borç içinde yaşatmaktan, hisselerini satın almış küçük yatırımcılarını devamlı hisseden kovma çabası içinde olmak, enflasyon karşısında ezdirmekten bir Holding ne elde edebilir acaba ???ANZ efendiye birisi yıllar önce bir akıl vermiş ama yanlış akıl vermiş...Halka arzı bile umarım ellerine yüzlerine bulaştırmazlar...[/QUOTE]

Anz ye akıl veren her kimi ise, ANZ ye yeni halka arzı kime yapacaklarını söylemiş , Fransızlar mı alacak bu halka arzı ( onlar bu mantığı zaten satın almazlar) , bugün olanları görmeyecek mi millet de sorgusuz sualsiz gidip alacak , dolayısı ile ne yapmaya çalıştıklarını anlamak benim için de mümkün değil, şu ana kadar , göreceğiz yaşayıp bakalım.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 431/448 İlkİlk ... 331381421429430431432433441 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •