Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 433/1014 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,457 - 3,464 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Burayı sessiz takip edenlerdenim bir kaç kelam da ben edeyim Nevşehir'den Kayseri'ye tayinimiz çıktı Nevşehir de otururken 250 bin liralık eve 650 TL kira veriyordum ev almadım fk lar çok yüksek herkese bunu anlatmaya çalıştım anlamadılar Kayseri'de tuttugum ev 250 civarı 650 TL 12 ay peşin verdim şuan 4 yıllık borsaciyim bakın 40 a aldığım hisseden 38 inden kazandım kiminden 300 TL kiminden 15000 TL şu an algoritma üzerinden formasyonlarla daha çok getiri sağlıyorum tabii bazen 14 ay sürüyor çünkü aylık bazda bakıyorum Suna gelecem bu tahviller yüzde 30 gördüğünde ben 250000 bin lirama aylık 6000-7000 lira net aldığımda evler beş para etmiyecek zaman 24 ay 36 ay nasıl doları cikartanlar varsa nasıl borsayı 110000 yapanlar varsa vadelilerde boğalar hakim olmaya başladı çoktan sadece patlama zamanlama meselesi

GM 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tahviller %30'u gorur mu dersiniz ?

2.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Tahviller %30'u gorur mu dersiniz ?
    Görür mü görmez mi %100 demem yanlış olur ben hesabimi kitabimi ona göre yapıyorum ve yapacam da evler yerinde sayabilir artabilir azalabilir de şu çok kesin alım gücümüz düştü ben çift maaş öğretmen olmama rağmen kemer sıka sıka delik kalmadı tek maaslilar ya da asgari ücretli kardeşlerimiz ne yapsın alacağım evin fk sı 20 olması lazım en çok olmadı kira da yaşamaya devam 650-700 sıfır ev de yaşamak işime geliyor konuşacak çok şey var da her şeyi yazamıyorum

Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

3. Gorusunze katilmamak elde degil.

Yalniz Tahvil Faizlerinin %30'a cikabilecegi ihtimaline katilamiyacagim.

Neden derseniz, hatirlarsaniz not dusmeden onceki yil bir Moddy's Raporu vardi.

Bunlar hemen ayaga kalkti, siyasi bunlar, Moddy's ic islerimize karisiyor vs algi islerine basladilardi.

Is'te o raporda cok enteresan bir madde vardi.

" Hukumet ihtiyacinin cok uzerinde vergi topluyor..! " iddiasi.

Turkiye artik eski Turkiye degil, iktidari isgal edenler, kimsenin gozunun yasina bakmadan bu paralari topluyor, hicbir tepki de yok.

O nedenle bu tahvil faizleri %30'lara kolay kolay cikmaz, bu durumun kendilerini goturecegini bilir bu zevat.

4. Şile tarafları cazip ev almak için. Fiyatlar istanbul ortalamasının epey altında.

5. Benim ki tahmin sadece insaallah olmaz da ben yaniliirim

Yazdıklarım tamamen kendi düşüncelerimdir kimseye al tut sat yat gibi tavsiyeler değildir...

6. Biraz konu dışı yapalım aslında ülke bile fazla inşaatı kaldırmıyor şu an Dünya da küresel ısınma kendini iyiden iyiye göstermeye başladı ya hiç yağmur yağmıyor ya da yagdimi sel oluyor her boş arsa inşaat bu sular nereye gidecek giderlerde doğru düzgün yok bize geleceğimiz için toprak lazım ağaç lazım bir belgeselde izledim Avustralya da yer altı suyu kullanılmaz diyordu adamlar pahalı olmasına rağmen denizi aritip içiyorlar yer altı suyu bizim geleceğimiz düşünceye bakarmisin bizde vur sondayi kullan suyu hiç kimse yarını düşünmüyor maalesef

7.  Alıntı Originally Posted by mustiktu Yazıyı Oku
    Biraz konu dışı yapalım aslında ülke bile fazla inşaatı kaldırmıyor şu an Dünya da küresel ısınma kendini iyiden iyiye göstermeye başladı ya hiç yağmur yağmıyor ya da yagdimi sel oluyor her boş arsa inşaat bu sular nereye gidecek giderlerde doğru düzgün yok bize geleceğimiz için toprak lazım ağaç lazım bir belgeselde izledim Avustralya da yer altı suyu kullanılmaz diyordu adamlar pahalı olmasına rağmen denizi aritip içiyorlar yer altı suyu bizim geleceğimiz düşünceye bakarmisin bizde vur sondayi kullan suyu hiç kimse yarını düşünmüyor maalesef

Bu insaat olayinin pek dikkat edilmeyen cok daha kotu bir tesiri var.

Toplum ve fertler uzerinde rant'in yarattigi ahlak erozyonu.

Kisilere anlatilan palavralar nedeniyle, su kadara arsayi almis, simdi 20 daire veriyorlarmis,palavralari.

Bu tur yanlis dusunce yapisi ( wrong mind set.) kisilerde yanlis beklentiler yaratiyor ve emegin gucune olan saygi yok oluyor.

Sonucta fiyatlar yanlis, beklentiler yanlis, sonuclar yanlis.

Yoksa bir toplum bu kadar sahtekari okul acsa yetistiremez.

8.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Bu insaat olayinin pek dikkat edilmeyen cok daha kotu bir tesiri var.

Toplum ve fertler uzerinde rant'in yarattigi ahlak erozyonu.

Kisilere anlatilan palavralar nedeniyle, su kadara arsayi almis, simdi 20 daire veriyorlarmis,palavralari.

Bu tur yanlis dusunce yapisi ( wrong mind set.) kisilerde yanlis beklentiler yaratiyor ve emegin gucune olan saygi yok oluyor.

Sonucta fiyatlar yanlis, beklentiler yanlis, sonuclar yanlis.

Yoksa bir toplum bu kadar sahtekari okul acsa yetistiremez.
    İşin kötüsü ; aşağıdaki gibi gerçek olaylar da var.

Bunu gören çalışır mı , üretim yapar mı ?

Çiftçiler kasabalarda açılan içi boş üniversitelerin öğrencilerine, tarlalarında konut inşa ederek kiraya verdiğinden çiftçiliği bırakmışlar diye de bir yorum okumuştum.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 433/1014 İlkİlk ... 333383423431432433434435443483533933 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •