Sayfa 438/633 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 5057 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Fiziken Genel Kurula katılan pay sahiplerinden Necip MERCAN tarafından söz alınarak “ASELSANâ€â•ın başarılı çalışmaları borsada kendini gösterememekte. 2022 yılı için ASELSAN çalışanlarını tebrik ederim. Bağımsız bir ülke için vazgeçilmez olan, başarılı bir savunma sanayiidir. Başarılarınızın devamını diliyorum. Bazı rakamlar sunmak istiyorum. ASELSAN kâr ederken küçük yatırımcıların yatırımlarının da büyümesi gerekiyor. ASELSANâ€â•a yatırımım sonucunda zarar ettim. ASELSAN ikinci özelleştirmesi 4 Haziran 2018â€â•de yapıldı. 21 TL 35 kuruştan özelleştirilerek yatırımcıya satıldı. 2018â€â•de 4 dolar 57 cente ASELSAN hissesi satılmış, şu anda ise hisse fiyatı 49 TL 90 kuruş, 2 dolar 62 cent. Yarı yarıya zarar ettik. Ancak kâr etmemiz gerekirdi. ASELSAN zararda mı? Hayır ASELSAN son dört beş yıldır kârını 4â€â•e katladı. Bilanço büyüklüğünü 2â€â•ye 3â€â•e katladı. Ancak küçük yatırımcı bunu borsada göremiyor. Küçük yatırımcının korunması gerekiyor. ASELSAN hisse senedinin borsada en çok alım satımını yapan şirket City Bank, ABD şirketi. Yabancı yatırımcılar hisse senedinin değerini düşürmekte. 250 bin yatırımcı zarar ediyor. Deprem felaketi sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız borsayı korumamızı istedi. Diğer büyük şirketler yatırımcıyı korumak için bilançolarını hızla açıkladılar ve bedelsiz hisse dağıtımı yaptılar. THY hisse senedi bu çalışmalar sonucu 2 katına 3 katına çıktı. Ayrıca depremden sonra yönetim kuruluna hisse senedi geri alım yetkisi verdi. ASELSAN böyle bir karar alıp bunu medyaya yansıtsaydı küçük yatırımcı korunduğunu hissedecekti. Kâr dağıtımı neden seçimden önce hemen yapılmıyor? Borsa ASELSAN yönetiminin kendisini koruduğunu hissetmelidir. Defence Top News 51. şirketin hisse senedi fiyatı 1865 TL, 95 Dolar, 55. Sıradaki şirketin 408 TL, 21 Dolar. 58. sıradaki Alman şirketinin hisse fiyatı 756 TL, 38,90 Dolar. Benim tavsiyem, yönetim kurulu değişse de küçük yatırımcıyı koruyun†şeklinde açıklamalarda bulundu
    Geçen senede aynı arkadaş konuştu. Aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi. Bu sene eklediği şirket değerleri idi.

Şu anda 23,5 milyon lot Blackrock, 23 milyon lot Vanguard, 5 milyon lot Norveç devlet fonu ve kalan 7 yabancı kurumda ise 15 milyon lot mevcut. İlk 10 sahipliğinde yaklaşık 70 milyon lot var. Dolaşım da ise 587 milyon lot var. Bunun % 30 u yabancı dersek 195 milyon yuvarlak yabancı sahipliğinde. Bu rakamın içindeki ilk 10 da ise 70 milyon lot var.
    Gelelim şimdi bu kağıdı bu şekli ile kim kaldırıp neyi fiyatlayacak ? Bunu küçük yatırımcı yapamayacağına göre bu adetleri tutanlar yapacak. Peki ne bekliyorlar ?? Fikirleri olanlar ??

2. Yönetimi eleştirme kimse diyemez. O sorular ve konuşma güzel ama Haluk Beyden bu konu da bir açıklama bekliyoruz denmeliydi ya da dilek ve temenniler kısmında o konuşma yapılıp Haluk Bey'den cevap istenmeliydi. Haluk Bey hadi resmi cevap vermedi toplantı sonrası Necip Bey'in yanına gidip bir iki kelime etmedi ise yanlış yapmış.

Bir de bir sorum olacak hazirun cetvelinde bir hayli yabancı var acaba bunların hepsini vekalet ile citibank takas yetkilisi mi temsil etti ya da onları temsil nasıl oldu bunu bilen var mı yazarsa sevinirim.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yönetimi eleştirme kimse diyemez. O sorular ve konuşma güzel ama Haluk Beyden bu konu da bir açıklama bekliyoruz denmeliydi ya da dilek ve temenniler kısmında o konuşma yapılıp Haluk Bey'den cevap istenmeliydi. Haluk Bey hadi resmi cevap vermedi toplantı sonrası Necip Bey'in yanına gidip bir iki kelime etmedi ise yanlış yapmış.
    Toplantı sonunda resmi kapanıştan sonra sabredin sabredin denildi. Bu kadar.

4.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    Toplantı sonunda resmi kapanıştan sonra sabredin sabredin denildi. Bu kadar.
    Dedim ya geçen senekinin aynısı. Birebir aynı şeyler oldu..

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Yönetimi eleştirme kimse diyemez. O sorular ve konuşma güzel ama Haluk Beyden bu konu da bir açıklama bekliyoruz denmeliydi ya da dilek ve temenniler kısmında o konuşma yapılıp Haluk Bey'den cevap istenmeliydi. Haluk Bey hadi resmi cevap vermedi toplantı sonrası Necip Bey'in yanına gidip bir iki kelime etmedi ise yanlış yapmış.

Bir de bir sorum olacak hazirun cetvelinde bir hayli yabancı var acaba bunların hepsini vekalet ile citibank takas yetkilisi mi temsil etti ya da onları temsil nasıl oldu bunu bilen var mı yazarsa sevinirim.
    Benim rastladığım münferiden fon yöneticileri veya vekilleri katılıyor. Önceden bildiriyorlar. Galiba en çok katılım 2020 de olmuştu gibi hatırlıyorum. Ayrıca Citi nin üstlendiği vekaletler de olabilir ben bilmiyorum.

6. Cevap için teşekkürler sayın Suheyl ve Sayın Hasan.

Yalnız HAluk BEy böyle davranırsa karşıdan resmin bir profesyonel olarak şöyle göründüğünü iyi bilsin ;

Sanki bir Spekülatöre icazet vermiş Patron gibi derler. Hoş değil. Verdiği emek ve ASELSAN'ın gözbebeğimiz olduğunu düşündüğüm için daha sert şeyler yazmak istemiyorum. Ama bu tahtada olanlar okyanusu geçip derede boğulmak gibi.

Hisse geri alım kararı almamakta ısrar etmek bir başka yanlış.

Umarım sabredin derken yatırımcıyı hüsrana uğratmazlar. ASELS özeline fazla girmeyeceğim.

Bence esas ve en önemli sorun Devletin Piyasanın bu yanlış işleyişinde ısrar etmesi.

Bu Ülkede BEs ler ve yatırım fonları kesinlikle iyi yönetilmiyor. Piyasada söylentiler ayyuka çıkmış. Çoktan gereken adımlar atılmalıydı.

2-3 patron 3-5 spekülatör 3-5 Foncu bir araya gelip piyasanın içinden geçiyorlar Devlet seyirci.

Borsanın bu ucuzlukla en güvenilir yatırım aracı olarak görülmesi gerekirdi.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Adamlar sinsi uyanık ve kurnaz , niyetleri iyi değil , bu düşüş sırasında uygun hisse bulursam hisse değiştireceğim , en azından temettü veren bir hissede duralım . Kâğıt değişim fırsatı. bunlar çok aşırı kurnaz yedirmeyecekler gibi ,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Tek burası değil tüm piyasa için en borsa taraftarı yatırımcıları bile isyana sürüklemeye ramak kaldı. Devletin bu yanlışı görememesi buna aksiyon alamaması yazık.

Sayfa 438/633 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •