Sayfa 441/634 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 5069 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by junge Yazıyı Oku
    boş ver 14 doları, 2.45 alan var mı ?
    4 dolar olsa herkes kaçacak da... sayın suheyl in belirttiği gibi manipüle ediliyor.

2. Yaw arkadaşlar ben bu senede üniversitede okurken bulaştım.. 11 sene evvel..

Evime 2 km uzaklıktaydı macunköy fabrikası.. telsiz üretirdi o zaman..

Akyurt - gölbaşı - sivas fabrikası yoktu… o zamanlar fiyat 5 liraydı.. 300 lira burs alırdım.. aselsan da alırdım..

2012 de bedelsiz aldım.. 10 lardan felan bi bölünde 5-6 lardan 11e gitti geziye kadar.. 2013 de 11 liradan 6 liraya düştü..

2016 da bir bedelsiz daha verdi.. sonra 2017 de meşhur 47 liradan çaktılar..

2020 de bir bedelsiz daha verdiler.. 3 tane bedelsizine katıldım.. bu 4. Bedelsizi olacak..

2012-2013-2014 genel kurullara gittim.. buraya da yazdım..
    bu sene de gittim kurula- geçen sene de gittim..

Şimdi diyecegim o ki

2017 de başkanlık sistemi ile birlikte TSKGV yani aselsanın sahibi direk devlete baglanınca performansı düştü..

Şirketin en büyük alıcısı zaten devlet.. devlete çok büyük karlar ile ürün satmak imkansız.. ancak çarklar dönsün…

Bakın burası çok önemli — çarklar dönsün..

Bu şirket böyle..

Şimdi diyeceksiniz neden satmıyorsun..

Benim duygusal ilk aldıgım senet bu.. tamamen duygusallıktan… teknik lise mezunuyum. Lisede stajımı da aselsanda yaptım.. benim aselsan ile ilişkim bir başkadır bu yüzden..

Diyecegim o ki 10 senede bu senet dolar bazlı öyle aman aman mutlu etmedi. Bi 10 sene sonrada böyle olur..

Bakın lotunuz varsa genel kurula katılın.. fabrikayı gezin… anlayacaksınız

3. Yönetimi çoğu kez eleştirdim. Hala eleştiriyorum.
    Asker yönetim varken işi bilmezlik biraz vardı.. ama böyle de değildi..
    yönetim değişikliklerini çok iyi hatırlıyorum.. düşünebiliyor musunuz vali gelip aselsan yönetim kurulu üyesi oluyor.
    Kaymakamlık ve valilik yapmış yahu… sırf başkanlık sisteminden dolayı yönetime seçiliyor..
    Ben bunu kabul etmiyorum… bu sene seçtiğimiz bagımsız yönetim kurulu üyelerinin öz geçmişine bakın isterseniz.. beni daha iyi anlayacaksınız

Lafın özü bu senetten birşey beklemeyin arkadaşlar.

4.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Geçen senede aynı arkadaş konuştu. Aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi. Bu sene eklediği şirket değerleri idi.

Şu anda 23,5 milyon lot Blackrock, 23 milyon lot Vanguard, 5 milyon lot Norveç devlet fonu ve kalan 7 yabancı kurumda ise 15 milyon lot mevcut. İlk 10 sahipliğinde yaklaşık 70 milyon lot var. Dolaşım da ise 587 milyon lot var. Bunun % 30 u yabancı dersek 195 milyon yuvarlak yabancı sahipliğinde. Bu rakamın içindeki ilk 10 da ise 70 milyon lot var.
    Gelelim şimdi bu kağıdı bu şekli ile kim kaldırıp neyi fiyatlayacak ? Bunu küçük yatırımcı yapamayacağına göre bu adetleri tutanlar yapacak. Peki ne bekliyorlar ?? Fikirleri olanlar ??
    Eger blackrock ve vanguard isin icindeyse , bu hissenin fiyati yakinda artmaz. Kucuk yatirimci sayisini dusururlerse ancak o zaman. Ablasilan kucuk yatirimciyi eşek yerine zırnık koklatmadan kullanıyorlar ve de kullanacaklar. Yine ve hep kasa kazaniyor, sonra millet neden doviz ve altin aliyor diye elestiriyorlar... Alacaklar tabi, hangi devlet sirketine yatirim yapri da kazandi yatirimci ? Halkbank mi, Aselsan mi? V.s.

5. 10 liraya kadar düşersin umarım..
    azdan az çoktan çok gider.. ben senden umudu kestim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,365
    ASELSAN yabancı oranı 27 Nisan % 30,05. 26 Nisan 2023 % 30,09.
    Fark % -0,04. Hisse kapanış 47,36 TL (Kaynak İş Yatırım).

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Türk savunma sanayiinin gözbebeği, inanılmaz işler gerçekleştiren bir şirket bu kadar ayağa düşmemeli.Copy- paste genel kurul yapmakla olmuyor bu işler.En spekülatif şirketler bile kendi hisselerine sahip çıkarken, aselsanın düşük hacimlerde, her gün endexin iki katı değer kaybına ve robotların oyuncağı olmasını içime sindiremiyorum.İlgililere varlık fonuna sesleniyorum; birazcık sahip çıkın yahuu....

8.  Alıntı Originally Posted by KARTAL26 Yazıyı Oku
    Türk savunma sanayiinin gözbebeği, inanılmaz işler gerçekleştiren bir şirket bu kadar ayağa düşmemeli.Copy- paste genel kurul yapmakla olmuyor bu işler.En spekülatif şirketler bile kendi hisselerine sahip çıkarken, aselsanın düşük hacimlerde, her gün endexin iki katı değer kaybına ve robotların oyuncağı olmasını içime sindiremiyorum.İlgililere varlık fonuna sesleniyorum; birazcık sahip çıkın yahuu....
    Tebrikler.. Aynen katılıyorum..

Sayfa 441/634 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •