Sayfa 449/1003 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

Alıntı Originally Posted by eberco Yazıyı Oku
    döviz dönüşüm vardı bugün.
    dolar mevduat 0.85 dı faiz. ddkkm de 32 bin dolara 1280 dolar prim önerdi. 3 ay sonra aynı doları da teslim etme tahahhüdüyle.
    seçim öncesi fiziki olarak cekmeyi de dusunuyorum aslında.
    kafam karıstı epey.
    bakalım napcaz, vadesizde bıraktım bugün

umarım 3 ay sonra bu denenleri alırsınz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    İş önden yüklemeli ddkm %25. Son güne kadar bekleyeceğim %35 primi aldığım gün yapıştıracağım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    son gün 31 mayıs mi

3.  Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Bir yil cok.bence tl de kalmak avantajli uzun vadede...
    Mevcut TL’lerimiz ile KKM yapalım. Hem yüksek faiz alırız hem de kur faiz getirisinden fazla artarsa artı olarak kur farkı alırız.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Mevcut TL’lerimiz ile KKM yapalım. Hem yüksek faiz alırız hem de kur faiz getirisinden fazla artarsa artı olarak kur farkı alırız.
    Kkm bir opsiyon .cok karli .bence yavas yavas sonlandirip tl mev faizi artmali cazip olmali.

5. Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

Alıntı Originally Posted by blue70 Yazıyı Oku
    Kkm bir opsiyon .cok karli .bence yavas yavas sonlandirip tl mev faizi artmali cazip olmali.
    TL’den yapılan KKM’yi yavaş yavaş sonlandırmak mümkün olabilir.
    Ancak, DDKKM’leri sonlandırayım dediklerinde herkes vade dönüşlerinde dövize dönecektir bu kesin. Çünkü DDKKM yapan herkes parasını döviz olarak görüyor ve önünde sonunda mutlaka dövize dönecekler.
    Ben DDKKM hikayesinin sonunu çok merak ediyorum. Yaşayıp göreceğiz.

Hepsi kaydi zaten bi sorun olmaz.ddkm dovize zaten vade sonunda hep donuyor.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    TL’den yapılan KKM’yi yavaş yavaş sonlandırmak mümkün olabilir.
    Ancak, DDKKM’leri sonlandırayım dediklerinde herkes vade dönüşlerinde dövize dönecektir bu kesin. Çünkü DDKKM yapan herkes parasını döviz olarak görüyor ve önünde sonunda mutlaka dövize dönecekler.
    Ben DDKKM hikayesinin sonunu çok merak ediyorum. Yaşayıp göreceğiz.
    Dışardan borçlansa; libor+CDS+ülke risk puanıyla borçlanacak...

Verir bi %16 lık süper bono yıllık, isteyene %16 sı kupon ödemeli yıllık, kalanına devam 3 sene der....

Kimse kalmaz ortalıkta..herkes verir dolarını...o da kurtulur biz de...alırız bonomuzu otururuz aşağıya..

Ülke içi kumarhanenin sahabı MB, istediği gibi kural kor, genişletir daraltır, uzun vadeye yayar, icat eder, el kor, yasaklar v.s...Dünyanın kumarhane sahabı da FED....adamlar altının fiyatını belirliyor vadeli piyasalarda, budur diyor kimse değiştiremiyor. ABD üç büyük bankasının altındaki vadeli pozunu patlatabilecek daha büyük biri yok çünkü...

Sistem dışına çıkartılmadığı sürece, sistemin sahabı o...monopoly gibi...sanal dolar...dolar artışı kadar faiz verilen TL mevduat hesabı aslında....daha önce KKM den çıkışta tahvil vermiş devlet geçmişte...tahvil=borç senedi, imzalar verir..

8. Bugün bir arkadaşla tartıştık.tl den yapılan kkm de verilen yüzde 35-40 arası faizi hazine ödüyor diyor bende böyle bir şey olamayacağını o faizi banka veriyor olurda kurda bir misal 3 ayda yüzde 8 yada 9 neyse onun üzerinde artış olursa farkı hazinenin karşılayacağını söyledim.....
    Onun haklı olması imkansız değil mi ?

Sayfa 449/1003 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •