Sayfa 450/759 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550 ... SonSon
Arama sonucu : 6068 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Valla bu piyasada tek gitmeyen kağıdı almışız. Rastgele alsak daha fazla şansımız olurmuş. Şirkette müdahale etmediğine göre ya oyunun içinde onlar da var ya da çok umursamıyorlar şirketletinin borsadaki rezil durumunu. Döviz zirvedeyken tüm zararı yazıp, zirvede 15 milyon Tl long pozisyona geçiyorlarsa zaten fazla akıllı olmalarını beklemiyoru.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by garan01 Yazıyı Oku
    Valla bu piyasada tek gitmeyen kağıdı almışız. Rastgele alsak daha fazla şansımız olurmuş. Şirkette müdahale etmediğine göre ya oyunun içinde onlar da var ya da çok umursamıyorlar şirketletinin borsadaki rezil durumunu. Döviz zirvedeyken tüm zararı yazıp, zirvede 15 milyon Tl long pozisyona geçiyorlarsa zaten fazla akıllı olmalarını beklemiyoru.

Katiliyorum,
    Cok basarisiz bir hareket olmuş,
    Bekleki simdise kur ciksin,
    Eger pozisyon devam etseydi simdi kurdan 6 milyon kar etmisti,simdi ise 1,5 milyon zarar,
    Sanirim,finansin basinda resim hocasi var,ayni becerikdizligi klimasan da yapti gecen donem

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by HOOK Yazıyı Oku
    Yarın doğru görürsün birader açılış fiyatına iyi bak malları kaptırdınmı alamadınmı tuh sana boşuna uğraşma kimse aptal değil burda yarın tavanda almak için sıraya gir
    Bilançoyla ilgili yaptığım yorumuma verdiğin cevap bu gruba ve yatırımcıya yakışmıyor. Kaldı ki adamlar en yüksekten dolar borcunu TL ye çevirmişler. İkincisi benim pmrföyü nereden biliyorsun ben geçen ocakta 1.50 ortalama ile 85 bin lot aldım 35 binini 2.20 den verdim kalan 50 bini 2.50 den vermemişim ki 1.40 gibi komik fiyattan vereyim ben günlük aylık hareketlere bakmam baksam kazanmam bu işin doğası bu 50 bin var hedefim 5 lira ve üstü elimdeki bilici pörtföyümün 5 te 1 i. Senin tüh müh dediğin gibi baksam olaya 2.80 den egproyu 10 lardan 1.40 lardan alakayı 4 lerden gönderemedim.. Ben isterim ki hepimiz para kazanalım ve herkes bu hisseyi aldıysa kendince doğruları vardır.. Birbirimize saygılı olalım

4.  Alıntı Originally Posted by konaky Yazıyı Oku
    Bilançoyla ilgili yaptığım yorumuma verdiğin cevap bu gruba ve yatırımcıya yakışmıyor. Kaldı ki adamlar en yüksekten dolar borcunu TL ye çevirmişler. İkincisi benim pmrföyü nereden biliyorsun ben geçen ocakta 1.50 ortalama ile 85 bin lot aldım 35 binini 2.20 den verdim kalan 50 bini 2.50 den vermemişim ki 1.40 gibi komik fiyattan vereyim ben günlük aylık hareketlere bakmam baksam kazanmam bu işin doğası bu 50 bin var hedefim 5 lira ve üstü elimdeki bilici pörtföyümün 5 te 1 i. Senin tüh müh dediğin gibi baksam olaya 2.80 den egproyu 10 lardan 1.40 lardan alakayı 4 lerden gönderemedim.. Ben isterim ki hepimiz para kazanalım ve herkes bu hisseyi aldıysa kendince doğruları vardır.. Birbirimize saygılı olalım
    Bence gayet samimi ve düzgün bir yorum olmuş. İnşallah hep beraber kazanırız.
    Firma döviz borcunu TL ye dönmemiş. Kısa vadeli borçlarda döviz açık pozisyonu azalmış ama duruyor. Uzun vadede ise dolar long a dönmüş. Tam çözemedim ama bu adamlar hem kısa vadede hem de uzun vadede ciddi kredi geri ödemesi yapmışlar. Ama TL ye dönme kesinlikle yok. Ticari alacakları 10 milyon Tl artmış, borçkarda azalınca long a dönmüşler. Burada önemli olan konu döviz borcunu hangi kurlardan kapadılar. Belki de yüksek kurdan kapattılar belki de mevcut dövizlerle kapattılar. Bence her halukarda kısa vadede short pozisyon döviz düşüşü kar ettirecek, uzun vadede kur artarsa kar edecek. Bunlara rağmen neden 1 aydır satış yiyor ben anlayamıyorum. Belki de bizi dökmeye çalışıyorlar. Ama ben açık söyleyeyim zararına asla mal vermedim vermem de.

5. Birbirinden değerli açıklamalarla ortak noktamız okuyabildiğimiz bilançoların her dönemde yatırım yapılabilecek değerleri vermesi. Biraz daha sabırlı olmamızın hepimize fayda sağlayacağı kanaatindeyim.Her ne kadar tavan muhabbetiyle öğleyin sürçü lisan ettikse affola.İnşallah bir daha tekrar etmez.

6. Bir gerçek var ki firma güzel karlar yapıyor fiyat olarak kelepir ki adamlar kendileri 4 milyon lot aldı fakat bu olumluluk bir türlü fiyata yansımıyor aslında son operasyonu 6 ay önce yapıp temettü yarin borç azaltmaya gitselerdi bu hisseyi burada isteseler tutamazlardı bu açıdan bakınca niyetlerini çözemedim... Hissede bir oyun dönüyor ama nereye kadar umut verici olan kar yazması satışlar esas faaliyet karının giderek artması... Aslında bizim hedefimiz olan 4 lü 5 li rakamlar operasyon başlasa 3 aylık süreç önemli olan bu süreç ne zaman olacak... Tecrübelerim gösteriyor ki yeterli kar devam etsin yapay olarak bozulmasın bu fiyattan ekmek yedirir... Para kazanmak için oyuncudan sabırlı olmamız gerek

7. Temettu oncesi mutlaka koparacaklar ama saglam bir alici gelmedigi icin “bottom fishing” yapmak istiyorlar..olayin ozeti bu..fazla soze gerek yok..sadece sabredin hatta butce varsa buralardan maliyetlenin derim..ytdeğildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

8. Bugün kü garanti- info yatırım işlemi neydi acaba. 500 bin lot el değiştirdi. Bence %99 karşılıklı işlem ama neden yapıldı sonuçları ne olur göreceğiz.

Sayfa 450/759 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •