Sayfa 452/1024 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,609 - 3,616 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

fiziki mi tasidiniz yoksa swift ile mi
    guvenligini nasil sagladiniz (fiziki ise)

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    enpara'da duran tüm (usd dahil) hesapları rodeo'ya taşıdım geçen hafta. bu kadar zaman niye tuttuysam.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2. güncel internet oranlarını derleme vakti geldi.

e-turuncu 13,5 (hoşgeldin 1 yıl) dün buradan öncesinde söyleyen bir forumdaş var idi, onu tebrik ediyorum.
    enpara 12,25 (32-91 gün arası), 12,50 (92 gün), 13 (181 gün)
    kiraz hesap 13,5 (hoşgeldin, 3.000 tl boşta)
    cepteteb 12,25 (tüm vadelerde)
    oksijen hesap 13,5 (3.000 tl boşta)

başka eklemek isteyen olursa eklesin lütfen, şubeye gidemeyenler için derleyelim, şubeye gidenler daha tabi rekabetçi fiyatlar bulabilirler. ama biz çalışıp da parasını değerlendirenler için bu oranlar çok iyi.

3. Oksijen de 14 olacak, içeriden bilgi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,358
     Alıntı Originally Posted by Happy Yazıyı Oku
    Exclusive vay vay vay.
    Bir biz exclusive olamadık.
    Teşekkürler.
    Gercekten bir esprisi yok.
    Ben Isbank'da Privia oldum.
    HSBC'de Premium oldum.
    Bunlar pazarlama taktikleri, adami ozel hissettirip daha kolay duduklemek icin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,358
    Siz siz olun.
    Bu tip seylerden etkilenmeyin.
    Bence dolar seviyesi konusunda burada tahmin iceren yazilari yazmayalim.
    Mevduatci mevduatci olarak kalsin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6. Temdit hikaye arkadaslar. Zaten hosgeldin faizleri piyasanin altinda. Yeni para da 14.25 temdit de 14.25 pazarliksiz.
    Zorlayan 14.35 rahat alir ama buyuk parayi istemiyor bankalar bu aralar. Kucuk kucuk ve cok musteri istiyorlar faizler yukselirken. Dusecegi zaman ise buyuk tek musteri istiyor ki gondermek kolay olsun. Vade donusu 1 puan alttan teklif ediyor gonderiyor 5-10M luk musteriyi.

Geçmiş tecrübelerime dayanarak en güzel faiz oranını 100k-500k bandında param olduğunda yakalıyordum..100k altını para olarak görmüyorlar....

Piyasa da Vakıfın bile 14.30 verdiği bir dönemde diğer küçük ölçekli ve piyasa yapıcı olmayan Bankaların rahat 15 vermesi gerekiyor ,Şahsen Mayıs ayında buradan birilerinin 15 den bağlayacağına inanıyorum...

8. çoğu zaman bildiğıimi yazmıyorum.. peki neden? bilenlerin yazmasını bekledğim için.. mesela jondowes.. imar bankası olayının akıl almaz bir "gasp" asla kabul edilemeyecek bir durum olduğunu kesinlikle biliyordur.. (kendi kendine muhakeme ettiğinde)

peki bildiği en bariz ve somut gerçekleri bile söylemiyor.. mesela zihniyeti bozuk ve/veya hem zihniyeti bozuk , hemde cahil (okumuş yada okumamış cahil) kişiler burda atıp tutmasına rağmen bu budur demiyor.

neden söylemediğini en son yazıcam.. mesela zihniyeti bozuk kişilerin kıvıra kıvıra dansöz olduğu ve en sonun da tamam ama "imar bankası mudileri yüksek faiz aldı , o yüzden devlet ödemeleri geciktirdi , faizleri ve enflasyon farklarını bu yüzden ödemedi" bahanesine sığınmaya çalışıyor

öncelikle devlet kurum yada kurumları aracılığı ile bankalar da verilen faizlerden bilgisi olduğu ve bunu kontrol altında tuttuğu müdahale edilmesi gereken noktada müdahale etme yetkisi olduğunu kesin biliyordur.

bu doğrultu da imar bankasının o dönem verilen faizler ile karşılaştırıldığında "sıradışı" bir faiz vermedği için devletin müdahale etmediği noktasını görmemesi mümkün değil.

bu aslında vereceğim şu örneğe benziyor; çocuk istismarı üzerini akıl almaz iyi bir eğitim alıyorsunuz (yurdışında) türkiye ye dönüyorsunuz şartlar (çıkarlarınız) sizi öyle bir noktaya getiriyor ki çocuk satıcılğı /tecavüz vs işi yapan kişilerin nefer i oluyorsunuz..

tabi bildiğiniz herşey değersizleşiyor, saygınlığınız olmuyor, ve bu çok doğru bir tepsittir.. örnek julia luthor.. türkiyenin en iyi ekonomi prf larından biri olsa, sokakta plastik toplayan insan kadar değeri yoktur benim neznimde..

şunu söylemek istiyorum; insanlar herşeye bilgi- etiket- para olarak bakmaktan vazgeçmeli..

bu böyle devam ettiğinde insan ırkı kendini yok etme noktasına kadar gidebilir ve çok ciddi bir tehliketir..

insanlar bir yere kadar çıkarlarını tabi ki düşünebilir.. FAKAT BİR YERE KADAR bir şeyi bilen insan yeri geldiğinde doğruyu söyleyebilmeli..

saygılar,

Sayfa 452/1024 İlkİlk ... 352402442450451452453454462502552952 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •