Sayfa 454/1024 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 3,625 - 3,632 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Ben görüşünüze saygı duyuyorum. BES fonlarına el koymak = Mevduata el koymaktı = Eurobondları ödememektir = global piyasalardan çıkıp KÜBA olmak demektir.

Bunu biz istesek bile bize yaptırmazlar. :-) Ne yapar eder dipten alırlar o olur bu olur şu olur.

Ülkedeki bankacılık ve sigortacılık zaten ağırlıklı yabancı. Yabancılar parasını kimseye yedirmezler!

Devlete tasarruf yaptırırlar. Daha bu pazartesi genelge yayınlandı 35 milyar TL kamuda tasarruf yapılma emredildi. Gerekirse çalışan veya emekli maaşını azaltırlar. Yani şu anda aslında adı konmamış bir IMF programını biz gizli gizli uyguluyoruz. İyice fakirleştik ama ben Türkiye de 1 tane bile banka batma ihtimali görmüyorum. Küçülürler birleşirler ama batmazlar. Çünkü hala KEMAL DERVİŞ in getirdiği IMF programı harfiyen uygulanıyor!!! Dolaylı vergi bu sebeple %72 ye kadar çıktı! IMF programından 1 milim bile sapma yok! Önemli olan yabancıların borçlarını ödeyebilmemiz. İsterse asgari ücret 100$ olsun. Yine de farketmez!

Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    BES benim görüşüm GÖNÜLLÜ kümese girmektir ve bu düşüncemi burada defalarca paylaştım herkesin kendi aklı fikri var zarar ve kar herkesin kendi seçimi ben neyin ne olduğunu ileride ne olacağını söylesem dahi hüsam ağanın eşeği kadar bile kaale alınmadığımı biliyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Bu tespitle bağlantılı olarak, mb gecelik borçlanma limitlerini bugün iki katına çıkardı. Adeta ateşle oynuyorlar.. şimdi bu gidişle faiz yükseltmeden bir ülke nasıl hiperenflasyona girer konusunda bir case study çıkaracaklar.. umarız ki ve dileriz yanılan biz oluruz..
    Borçlanma limitlerini 2 katına çıkartmasının nedeni bence farklı. 1 Haftadır repo ihalesi açmıyor ama adına kotasyon repo dediği ve yine 1 haftalık ihale yoluyla olmayan teklif usulü bir sisteme geçti. Şu anda %19.25 faiz ile kotasyon(teklif) repo denilen bu sistem ile fonluyor. Ancak 13 eylül'e kadar bu önlemin de yeterli gelemeyeceği görülmüş olmalı ki bir şekilde kotasyon reponun da en azından zamansal olarak daraltılmasını planlıyorlar.
    Dün bankalarda cumhuriyet tarihinin rekor likidite açığı oluştu. 166 milyar TL kadar. İşte bu fonlamayı bence artık 1 haftalık değil daha kısa süreli olan bir kanaldan vermek istiyor. Geç likidite kanalını sadeleşme sözü verdiği için kullanamadığından en azından buna en yakın fonlama olan BIST o/n kanalını genişletmeye çalışıyor olabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben görüşünüze saygı duyuyorum. BES fonlarına el koymak = Mevduata el koymaktı = Eurobondları ödememektir = global piyasalardan çıkıp KÜBA olmak demektir.

Bunu biz istesek bile bize yaptırmazlar. :-) Ne yapar eder dipten alırlar o olur bu olur şu olur.

Ülkedeki bankacılık ve sigortacılık zaten ağırlıklı yabancı. Yabancılar parasını kimseye yedirmezler!

Devlete tasarruf yaptırırlar. Daha bu pazartesi genelge yayınlandı 35 milyar TL kamuda tasarruf yapılma emredildi. Gerekirse çalışan veya emekli maaşını azaltırlar. Yani şu anda aslında adı konmamış bir IMF programını biz gizli gizli uyguluyoruz. İyice fakirleştik ama ben Türkiye’de 1 tane bile banka batma ihtimali görmüyorum. Küçülürler birleşirler ama batmazlar. Çünkü hala KEMAL DERVİŞ in getirdiği IMF programı harfiyen uygulanıyor!!! Bir milim sapma yok! Önemli olan yabancıların borçlarını ödeyebilmemiz. İsterse asgari ücret 100$ olsun. Yine de farketmez!
    Yapacağız dedikleri şeyleri yaptıklarını görmeden bunlar allah birdir deseler bile inanmam , inanan varsa kendi seçimidir ben de saygı duyarım . Güveni yitirmek çok kolay geri kazanmak ise çok ama çoook zordur.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben görüşünüze saygı duyuyorum. BES fonlarına el koymak = Mevduata el koymaktı = Eurobondları ödememektir = global piyasalardan çıkıp KÜBA olmak demektir.

Devlete tasarruf yaptırırlar. Daha bu pazartesi genelge yayınlandı 35 milyar TL kamuda tasarruf yapılma emredildi. Gerekirse çalışan veya emekli maaşını azaltırlar. Yani şu anda aslında adı konmamış bir IMF programını biz gizli gizli uyguluyoruz. İyice fakirleştik ama ben Türkiye de 1 tane bile banka batma ihtimali görmüyorum. Küçülürler birleşirler ama batmazlar. Çünkü hala KEMAL DERVİŞ in getirdiği IMF programı harfiyen uygulanıyor!!! Dolaylı vergi bu sebeple %72 ye kadar çıktı! IMF programından 1 milim bile sapma yok! Önemli olan yabancıların borçlarını ödeyebilmemiz. İsterse asgari ücret 100$ olsun. Yine de farketmez!
    Ben bu yazınızdan hala BES in nasıl garantili bir yatırım ,yada karlı diyelim , şekli olduğu sonucunu çıkaramadım ama neyse siz inanmış güvenmişsiniz size bol kazançlar.

Mehmet Şimşek zorunlu BES sistemi getirilirken bizim ( AKP demek istiyor ) uzun vadeli yatırımlar, yandaş betoncularımızın YİD modelli yol ,köprü, tünel saray inşaatlarını desteklemek için BES fonları gibi fonlara ihtiyacımız var derken neyi kastetmişti acaba heeç ! buna kafa yoran oldumu ? O BES ler 10 yıllık hazine bonolarını kaç faizle portföylerine aldı bilen var mı acaba ? Sonra niye BES ler mevduat faizinden bile daha az getiri sağlıyor diye saf saf sormuyorlar mı !...

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    İdam cezasının geri gelmesini sadece bu konu açısından istiyorum.Cidden bu adamların yaşaması topluma zarar.Bu pedofillerin yaşamasının gereksiz olduğunu düşünüyorum.Bence adam öldürmekten daha büyük bir suç.O çocuğun hayatını mahfediyorsun normal bir yaşam sürmesini imkansız hale getiriyorsun.Birden fazla cinayet işlemek zordur ama bir pedofil bu suçu yüzlerce kez işleyebilir.Bence asılmalılar.
    Sayın Hakem,
    idam cezası gelince bademcilerin mi asılacağını sanıyorsunuz?
    Ben hiç sanmam.

MI MAX 2 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Bayram sonrası 3 işgününde %8 yükselen Dolar Ağustos’un yüksek enflasyon oranını satın alıyor diye bir fikir oluştu bende🤔

Sayfa 454/1024 İlkİlk ... 354404444452453454455456464504554954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •