Sayfa 46/137 İlkİlk ... 3644454647485696 ... SonSon
Arama sonucu : 1093 madde; 361 - 368 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Teb den gümüş alınmasına marj işi olmasa fon pahalı olmasa ne gözle bakmışım onu da 27 aralık 2019 da yazmışım
    Aynı yoldayız ben şu anda pek çok hissemi yavaş yavaş satıyorum ve hem fiziki altın, gümüşe hem de fon'a yatırıyorum. Altın ve gümüşe vergi oranı arttıktan sonra Fon yönelimim şu anda daha ağır basıyor.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bakın marj yüzde on yukardayken bile bile bunu yazmışım.Demek ki benim bile fikrimi değiştirecek kadar marj açılmış.Bilmediğim bir şeyler yazmadınız.Ben de gümüşe inanıyorum,hala da gümüşteyim bana kızmadan önce ne diyorum onu tekrar düşünün değerlendirin.
    Gümüşün önümüzdeki dönemde artacağı konusunda hem fikiriz. Anlaşamadığımız tek konu şu. Bu fon an itibari ile arz/talep dengesi üzerinde yürüyor. Ama olması gereken gram gümüş x 6,5 = Fon fiyatı. Ama maalesef böyle yürümüyor ve uzun bir süre de böyle devam edecek görünüyor.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Aynı yoldayız ben şu anda pek çok hissemi yavaş yavaş satıyorum ve hem fiziki altın, gümüşe hem de fon'a yatırıyorum. Altın ve gümüşe vergi oranı arttıktan sonra Fon yönelimim şu anda daha ağır basıyor.
    İyi de matematik ortada,burda gümüş yüzde 20 pahalı satılıyor,teb de yüzde 1 vergi banka komisyonu marjı falan herşey dahil yüzde 2 yüzde 3 pahalı alıyorsun,arada yüzde 15 16 bir pahalılık durumu var.Bunu anlatıyorum,yoksa gümüşü bu forumda ilk yazanlardan biri benimdir hala da paramın çoğu altın ve gümüşte.

4. Ama şayet bu fon denge fiyatına gelirse, emin olun talep patlaması yaşar ve fon yönetimi yine gümüş sıkıntısı yaşar.

Gümüşün önümüzdeki dönemde artacağı konusunda hem fikiriz. Anlaşamadığımız tek konu şu. Bu fon an itibari ile arz/talep dengesi üzerinde yürüyor. Ama olması gereken gram gümüş x 6,5 = Fon fiyatı. Ama maalesef böyle yürümüyor ve uzun bir süre de böyle devam edecek görünüyor.
    Sn karayel bu kazığı daha önce yedik ,burda tortumlu ve diğer fonun müdavimi arkadaşlarla bunlar konuşuldu, eski sayfalarda bunlar var.Bakın tortumlu yukarda ne yazmış fon artık gümüş bulmaya başladı uzak durun diyor değil mi,neden bunu yazıyor,çünkü kağıdın doğasını biliyor,neyse umarım haklısınızdır ne diyeyim,benim için fark etmez zaten gümüşteyim gümüş yatırımlarım da devam edecek.

Onu şimdiden bilemeyiz sn karayel.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İyi de matematik ortada,burda gümüş yüzde 20 pahalı satılıyor,teb de yüzde 1 vergi banka komisyonu marjı falan herşey dahil yüzde 2 yüzde 3 pahalı alıyorsun,arada yüzde 15 16 bir pahalılık durumu var.Bunu anlatıyorum,yoksa gümüşü bu forumda ilk yazanlardan biri benimdir hala da paramın çoğu altın ve gümüşte.
    Az önce dedim ya, sık sık arz/talep dengesi daha ağır basarak hareket ediyor ve Satıp alttan tekrar alma şansı veriyor. Gümüşün fiyatı dışında çok hızlı yukarı ve aşağı hareketleri oluyor bunun. Spekülatif hisseler gibi

Ama şayet bu fon denge fiyatına gelirse, emin olun talep patlaması yaşar ve fon yönetimi yine gümüş sıkıntısı yaşar.
    O kısmını şimdiden bilemeyiz sn karayel.

Sayfa 46/137 İlkİlk ... 3644454647485696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •