Sayfa 460/982 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7856 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    Sn Kartopu teşekkürler günlük takaslar için...Günden güne yabancı takaslar artıyor bugün %20.7 ye geldi.Özellikle son 10 gündür Deuche agrasif toplamaya devam ediyor. Citi gibi takası 1 milyona getirirse fiyatta güzel yerlere gelecektir.Yıl sonuna kadar Kazakistanla 8x8 anlaşmasının kapa düşmesini bekliyorum oda yüklü bir sipariş olabilir. YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,853
    Geçmiş tecrübeler faizler yukarı Borsa aşağı der .
    Diğer bir tecrübe de Beklentileri al gerçekleri sat .
    Hal böyle iken Bizim kağıt ne yapar ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3. Artık yabancının bu fiyatlardan toplamasına imkan kalmadı..Ya fiyatı yukarı çekecek yada böyle hacimsiz boşa geçen seanslarla yabancı takas payı sabit kalacak.

4. Fiyat hareketleri canımızı sıktığında 2020 yılsonu ve 2021 yılında bilançoya yansıyacak iş akışlarını hatırlamak bizim gibi uzun vadeli yatrm yapan yatrmcı arkadaşlara biraz olsun moral verecektir. Kısa vadede fiyat hareketini kestirmek zor. Zaten alsat ya da kısa vade düşünmediğim için aslında fiyatın ne olduğunu umursamıyorum. Fakat hepimizde aynı durum oluyor ne kadar uzun vadeci olsak ve alsat yapmasak da fiyat düşünce üzülüyoruz çıkınca seviniyoruz.
    1.Bae zırhlı teslimatları devam ediyor. (660 milyon dolar 5 yıl sürecek başlangıç 2017)
    2.Gürcistan otobüs teslimatı (18,7 milyon euro)
    3.Eshot otobüs teslimatı 476 milyon TL
    4.Eshot iş artışı (93.7 milyon TL
    5.Bir afrika ülkesine zırhlı araç siparişi (110 milyon dolar)
    6. Bir afrika ülkesine zırhlı araç siparişi (25 milyon dolar)
    7.Kazakistandaki şirketten beklentiler
    8.İveco ile yapılan otobüs anlaşması
    Benim için hepsi birbirinden kıymetli yazdıklarımın. Fakat son iki madde de yazdıklarım belirsizlik içermekle birlikte şirketin büyümesine ivme kazandırabilecek durumlar. Kazakistan zengin bi ülke ve buraya yapacağımız zırhlı ve otobüs satışları uzun yıllara yayılabilir. İveco ile yapılan anlaşmanın otokarın sitesinde yayınlanan kap duyurusunu tekrar okudum az önce. 5 yılı kapsayan 5000 binden fazla araç üretilebileceği nihai durumu pazarın seyri belirleyeceği belirtilmiş. Yani ortalama olarak yıllık 1000 araç diyebiliriz. Otokarın toplam üretim adeti 1416 araç ekim sonu itibarıyla( osd bildirimine linkten bakabilirsiniz https://twitter.com/ayvazoglu10/stat...076403200?s=19). Tablodanda anlaşılacağı üzere 10 ay sonunda 1100 civarı otobüs üretimi yapılmış. İveco anlaşmasının karlılığa nasıl yansıyacağını bu yüzden merak ediyorum. Kimsenin sözüyle yorumuyla tiyoyla listesiyle gazıyla hisse almayın. Yazdıklarımı yatrım tavsiyesi olarak almayın. Herkese bol kazançlar diliyorum. Selamlar

5.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Fiyat hareketleri canımızı sıktığında 2020 yılsonu ve 2021 yılında bilançoya yansıyacak iş akışlarını hatırlamak bizim gibi uzun vadeli yatrm yapan yatrmcı arkadaşlara biraz olsun moral verecektir. Kısa vadede fiyat hareketini kestirmek zor. Zaten alsat ya da kısa vade düşünmediğim için aslında fiyatın ne olduğunu umursamıyorum. Fakat hepimizde aynı durum oluyor ne kadar uzun vadeci olsak ve alsat yapmasak da fiyat düşünce üzülüyoruz çıkınca seviniyoruz.
    1.Bae zırhlı teslimatları devam ediyor. (660 milyon dolar 5 yıl sürecek başlangıç 2017)
    2.Gürcistan otobüs teslimatı (18,7 milyon euro)
    3.Eshot otobüs teslimatı 476 milyon TL
    4.Eshot iş artışı (93.7 milyon TL
    5.Bir afrika ülkesine zırhlı araç siparişi (110 milyon dolar)
    6. Bir afrika ülkesine zırhlı araç siparişi (25 milyon dolar)
    7.Kazakistandaki şirketten beklentiler
    8.İveco ile yapılan otobüs anlaşması
    Benim için hepsi birbirinden kıymetli yazdıklarımın. Fakat son iki madde de yazdıklarım belirsizlik içermekle birlikte şirketin büyümesine ivme kazandırabilecek durumlar. Kazakistan zengin bi ülke ve buraya yapacağımız zırhlı ve otobüs satışları uzun yıllara yayılabilir. İveco ile yapılan anlaşmanın otokarın sitesinde yayınlanan kap duyurusunu tekrar okudum az önce. 5 yılı kapsayan 5000 binden fazla araç üretilebileceği nihai durumu pazarın seyri belirleyeceği belirtilmiş. Yani ortalama olarak yıllık 1000 araç diyebiliriz. Otokarın toplam üretim adeti 1416 araç ekim sonu itibarıyla( osd bildirimine linkten bakabilirsiniz https://twitter.com/ayvazoglu10/stat...076403200?s=19). Tablodanda anlaşılacağı üzere 10 ay sonunda 1100 civarı otobüs üretimi yapılmış. İveco anlaşmasının karlılığa nasıl yansıyacağını bu yüzden merak ediyorum. Kimsenin sözüyle yorumuyla tiyoyla listesiyle gazıyla hisse almayın. Yazdıklarımı yatrım tavsiyesi olarak almayın. Herkese bol kazançlar diliyorum. Selamlar
    güzel toparlamışsınız..

tek sıkıntı pandemi nedeniyle bu IVECO anlaşmasında oluşabilecek sarkmalar bence... malum bu otobüsleri en çok turizm firmaları belediyeler servisler vs yani toplu taşıma sektörü kullanıyor.. pandemi bu sektörü vurdu.. illa ki düzelecektir.

6. İveco anlaşmasının beş yıl olduğu ve otomatik 5 yıl daha yenilenebileceği tarafların 26 milyon euro yatrım yapacağı öngörülen araç sayısının 5000 adet olduğu üretim hattının 2021 yıl sonunda tamamlanacağı öngörülmüş. Bu yüzden 2021 yıl sonu bilançoya kar yansıması sınırlı olabilir veya olmaya da bilir. Asıl etkiyi 2022 yılındaki bilançolarda görmeye başlarız diye düşünüyorum

7. Piyasaya baktığımda piyasa sanki pandemiyi bitirmiş gibi. Fiyatlamalar şu an için bana bunu söylüyor. Örneğin birkaç hafta önce aşı haberiyle brent petrol yükseldi Havayolu şirketleri tavan çekti ve birkaç gün önce alınan yeni salgın tedbirlerine rağmen sert düşüş yaşamadılar. Tüpraşta son birkaç hafta içinde fena performans göstermedi. Tabi önümüzdeki günlerde neler olur bilmiyoruz.

Sayfa 460/982 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •