Sayfa 460/996 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 3,673 - 3,680 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bünyesinde geliştirilen yeni nesil 7/24 anlık perakende ödeme uygulaması Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi, bankalarla sürdürülen pilot testlerin tamamlanmasının ardından, 8 Ocak 2021 (bugün) itibarıyla kullanıma açılmıştır.

FAST Sistemi ile birlikte, elektronik ödemelerin sisteme kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası (TCKN), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir şekilde başlatılmasını sağlayan Kolay Adresleme Sistemi de kullanıma sunulmuştur.

FAST Sistemi, yaygın kullanımının yakından izlenmesi amacıyla, ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatılmıştır. Bu limit, kullanımın yaygınlığına göre kademeli şekilde artırılarak 1000 TL’ye kadar yükseltilecektir.

FAST Sistemi, işlem limitlerinin daha yüksek seviyelere çıkarılması ve karekodlu ödemeler ile ödeme isteme gibi katma değerli yeni özelliklerin de yakın vadede eklenmesiyle, dijital ekonominin bir üst seviyeye taşınmasına önemli katkılar sağlayacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    100.000 olcek diyorlar dolar bazlı %200 karına engel olmuşsun ben bilmem de geç al desen senin yüzünden zarar ettim derler alma desen senin yüzünden karı kaçırdım derler. Sayende kar ettim yada zarar etmedim demezler
    Baskan,

Bu bitcoin konusunda bir kac sorum var.

De ki, hesapta coinler kayboldu, ya da sisteme giremiyorsun.

1. Bu durumda, yargi alani neresi olacak ( Juristdiction )
    2. Jurisdiction alani de ki belli oldu, bu sistemi tanimayan bir devletin savcisi, boyle bir sikayeti nasil iddianame haline getirecek.

Bilgi verirsen memnun olurum.

3. Bist endeksi 152.900 oldu.

Bloomberg HT 'ye cikan biri 2.5 cente cikabilir diye yorum yapti.

2.5 cent, bu kurla 182.000 lere denk geliyor.

Iyi hisseleri tutanlar sabirli olsun.

4. Yakın tarihimiz, politikacılar tarafından sürekli olarak saptırıldığı için "Çok Partili Rejimin " ilk darbesinin bir sivil darbe olduğunu ve Demokrat Parti tarafından, Anayasa'ya aykırı olarak kurulan Tahkikat Encümeni yoluyla yapıldığını çok kişi bilmez.

https://cumhuriyet.com.tr/yazarlar/e...-darbe-1804440

--------

Simdi bu yaziyi okuyanlarin cogu, darbeleri asker yapar..! saniyorlar ya, onun icin copyaladik, bakin, siyasi tarihimizde ilk darbeyi kim yapmis.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Cumhuriyet gazetesinin yayinini mu durdurmuslar, girilemiyor.
    https://tele1.com.tr/gazete/cumhuriyet-2021-01-08/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Hep dedik, altin gumus serveti korumak icindir.Uretmek icin degil.

Karsinda muthis hizla cogalan, ac ve niteliksiz insan var.

Bunlarin gunde 3 ogun yemesi gerekiyor, su an ki mevcut kaynaklar buna yetmedigi gibi, hizla tukenip yok oluyor.

Bu sartlarda herkes biliyor ki, o altin gumus, cok yakinda o servetleri koruyamiyacak.

Bankalari yikip dokerken, dukkanlari talan ederken, cocugum ac ulan, severim altinini diyecek, milyonlar birikti, yuzbinler degil.

Paraya, jargonda bazen canli derler.

Bunun nedeni, paranin yarattigi carpan ve hizlandiran faktorlerdir.

Altini alip gomdugunuzde, bu canliyi oldurursunuz.

Ayni, portfoyler gibi, icinde canli kalmadiysa, o portfoy oludur, hisse olmus esek fiyatina duser, melul melul bakarsiniz.

Bir turlu anlatamadik.
    Bunu ben fakültede ekonomi dersi veren hocaya bile anlatamadım hocam. Türk milletinde garip bir döviz ve altın tutkusu var, sanırım enflasyondan çok çekmişlik böyle bir alışkanlık yarattı. Borsa ve hisse senetlerine kesinlikle kumar olarak bakıyorlar, tabii bunda düzenlenmemiş sermaye piyasası ve anarşik türkiye kapitalizminin de rolü var. Mesela kural getireceksin her çeyrek temettü ödenmesi ile ilgili ayrıca üst üste 3 yıl temettü vermeyen şirketi kottan çıkaracaksın ki yatırımcı da bu işe biraz daha ciddi yaklaşsın.

7.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    Bunu ben fakültede ekonomi dersi veren hocaya bile anlatamadım hocam. Türk milletinde garip bir döviz ve altın tutkusu var, sanırım enflasyondan çok çekmişlik böyle bir alışkanlık yarattı. Borsa ve hisse senetlerine kesinlikle kumar olarak bakıyorlar, tabii bunda düzenlenmemiş sermaye piyasası ve anarşik türkiye kapitalizminin de rolü var. Mesela kural getireceksin her çeyrek temettü ödenmesi ile ilgili ayrıca üst üste 3 yıl temettü vermeyen şirketi kottan çıkaracaksın ki yatırımcı da bu işe biraz daha ciddi yaklaşsın.
    Bırak temettü vermeyi her yıl zarar açıklayıp bedelli sermaye arttıran şirketler var.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
     Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Mussolini ve Saddam damatlarını idam ettirmişti, nereden aklıma geldiyse.
    https://tele1.com.tr/ozgur-ozelden-c...ideosu-302959/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 460/996 İlkİlk ... 360410450458459460461462470510560960 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •