Sayfa 471/601 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 4806 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: HALKB - Halkbank

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Marmara'nın GÜNEYDOĞU sahili
    Gönderi
    9,738
     Alıntı Originally Posted by ozannn Yazıyı Oku
    Sayın Bahriyeliyi de kaybettik.Afiyet olsun.

BİR TARİH ARAŞTIRMASI YAPTIM:GEÇMİŞTE;

2.TEMYİZ MAHKEMESİNE 5 KASIM 2021 TARİHİNDE BAŞVURMUŞUZ VE 15 ARALIK 2021 TARİHİNDE SONUÇLANMIŞ.40 GÜNLÜK BİR SÜREDE.

YTD
    yok yok kaybolmam öyle kolay kolay ozan hoca ..

lise 1(2 senede erken başladık ilkokula) çağlarında babam eve yakın diye düz liseye kaydettirmişti beni biraz haşarattım göz önünde olayım diye ..
    o zamanlar sağ-sol çatışmaları zirvede hergün çatışmalar vs. ölen kalan gırla .. 80 ihtilali hemen öncesi
    lisede başarılı öğrenciydik işimize bakmağa çalışıyoruz ..okuldan çıkardık ya ordansın ya burdan yolumuzu keserlerdi zorlarlardı bizi..

bizde aileden dik başlılık genetik ..alayınızın aq. der geçerdim ..başımız dertden kurtulmazdı ..sonra baktı olmayacak allah rahmet eylesin babam özel liseye aldırdı filan öyle uzaklaştık o ortamdan

şimdi bakıyorum nerdeyse aynı ortam var ..filli değil belki daha beteri sanal silahşörler kıyamet gibi ..daha tehlikeli

bir önceki yazdıklarım beni naif tarafımdan sansürlenmiş hali..çok daha rahat söylemek isterdim de ..malum yeri değil ..

ne isaya ne musaya .. iki tarafa + birde admim ..bir ay çıkamam içerden puhahhhahhah

2. Sayın Bahriyeli seni o kadar çok iyi anlıyorum ki ben yavaştan topuklasam diyorum.😂😂Ama yaşlandın değil mi itiraf et😊eskisi kadar dik başlılık kalmamıştır diye sordum😂
    Sayın Bahriyeli, halkb konusunda bilgili olan bir arkadaş vardı.Haziran veya temmuz ayı olmazsa 2023 sonu veya 2024 başı Anayasa mahkemesi kararını açıklar demişti.O arkadaşın maddi gücü iyi ve avukatlara danışıyordu.Zaman zaman yazmıştı.Bunu şu yüzden yazdım.
    Bu arkadaş duruma bu kadar hakimken,halkbankası yöneticileri olsun bilemiyorum bi çok çevre olsun belkide 19 Nisan 2023 halkb kararını ani ve erken bulmuş olabilirler.
    Bundan sonra nihai son için zaman hızlı ilerler mi?Sen zaman konusunda ne düşünüyosun.Kulağın deliktir😂YTD

3. Bana göre HALKBANK işi ABD açısından kapandı..Bu bir hukuki davadan çok siyasi bir dava bunu herkes biliyor..Türkiye ABD ve NATO için önemli bir müttefik..Rusya ile olan yakınlaşmamız ABD tarafından oldukça yakından izleniyor.. İktidarın iç politika kapsamında abd aleyhtarı söylemleri sadece propogandaya yönelik söylemler. Abd nin son F16 ile ilgili olumlu kararları Türkiye yi gözden çıkaramayacağını gösteriyor..Seçim sonuçları ne olursa olsun ABD ile ilişkiler aynı paralellikte devam eder. Dava nın devam etmesi ve tekrar bir karar verilmesi yine en az 1 yılı alır tekrar anayasa mahkemesine başvuru filan derken 2*3 yıllık bir dava süreci olduğunu düşünüyorum..bnece önemli olan hissede halka açıklık oranının son derece düşük olmas ve kasada 30 milyar TL para taze para olması (seçimde bu paralar sağa sola saçılmaz ise) önemli..Bu hafta tekrar 13 lerin üzerine çıkabileceğimizi düşünüyorum..

4. Sayın Balina;
    Anayasa Mahkemesine tekrar başvurma hakkımız saklı bunu anlıyorumda ne için başvurulacak onu bilmiyorum.
    Biliyorsun Anayasa mahkemesi yasaların uygunluğunu denetliyor.Bizde Yabancı Devlet Dokunuzmalığı yasası nedeni ile başvurduk ve RED aldık.Yani yasada sorun yok dediler ve alt mahkemeye dosya gönderilmiş

Yabancı Devlet Dokunulmazlık Yasası kapsamında Halkbankın ceza yargılamasından muaf olduğu itirazını REDDETTİ.

Diğer bir hususta, Anayasa mahkemesi 70 başvurunun 1 tanesini kabul ederken (ki kaldı ki bizim başvuru 1 kez kabul edildi ve sonuçlandı ) yeni bir başvurunun kabül olasılığı da ortada gibi.
    YTD

5. Halkbank davası düşmüştür. Evet şimdilik sadece üst mahkemeden alt mahkemeye düştü ama oradan da daha aşağı düşecek. Riva veya göçmen nerede, tam onun yazması gereken günler.

Ani gelen haberle yaşanan fiyat hareketlerinde genelde başlanılan noktaya geri dönülüyor. Diğer bankalarda bu ertesi gün gerçekleşti. Halkbank seçimlere 11 50nin hemen altında girecek. Kişisel fikrim, ytd

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    9,738
    Yazılı basın,görsel basında. internette burda bir ton bilgi var adam hala düştü daha da düşecek diyor . ne demekse

düşen birşey yok çakır..

halen hazırda yargılandığı istinaf mahkemesine geri döndü dava ..

Yüksek mahkeme kovuşturabilirsin ancak daha farklı argümanlar ,suçlamalar bul babında karar verdi .

Ozan hoca benim avukatta özetle bunları söyledi.Muhtemelen yeniden yargılanma yapılacak.

tekrar aynı süreçlerden geçmesi muhtemel .

davayla ilgili spekülatif çıkışları değerlendirmeye bakmak lazım.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Gönderi
    9,738
    Ozan hoca yeniden yüksek mahkemeye başvuru şöyle gerçekleşir

istinaf mahkemesi yeni deliller yeni argümanlar ,yeni suçlamalarla dava açtığında veya davaya devam edildiğinde
    muhtemelen suçlama maddeleri fıkraları da değişecek ..

bu yeni durumla alakalı tekrar AYM ye itiraz hakkından bahsediyor

Sayfa 471/601 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •