Sayfa 472/1312 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 3,769 - 3,776 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Hazır borsadan hisseden bahsetmişken biraz içimi dökeyim.
    Yıllardır burada hep emlak rantı ve taksi plakası rantı eleştirilir durur.
    Neymiş, sittin sene önce arsayı ucuza almış da, şimdi apartman dikmiş zengin olmuş.
    Sen 3 liraya hisse alıyorsun, pat 30 lira oluyor. O rant değil mi?
    Neymiş, şöförlüğü başkası yapıyormuş da plaka sahibi oturduğu yerden para kazanıyormuş.
    Topçusu popçusu gurbetçisi plaka almışmış, böyle olmazmış.
    Yahu sen ereğli demir çelik hissesi aldığın zaman bizzat fırının başına geçip kendi ellerinle demir mi eritiyorsun?
    Bilgisayar başında iki tık ile kağıt alıyorsun, zaman geçtikçe paran değerleniyor. Bir de temettü veriyorsa oh mis. Tek damla ter dökmeden oturduğun yerden rant geliri.

Ağzı olan konuşuyor.
    Kürek lazım kürek..

2. istediğimiz kadar yazalım çizelim sağdan soldan yorumlayalım, ülkenin üç popüler kentinde (IST IZM ANT) kiralar ve ev fiyatları daha da artmaya devam edecek.

ki bilenler bilir emlak fiyatlarının balon olduğunu uzun yıllar savundum.

bu nispeten ucuza oturan kiracıların değiştirilmesi bir süreç alacak ama bir şekilde yapılacak.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Hazır borsadan hisseden bahsetmişken biraz içimi dökeyim.
    Yıllardır burada hep emlak rantı ve taksi plakası rantı eleştirilir durur.
    Neymiş, sittin sene önce arsayı ucuza almış da, şimdi apartman dikmiş zengin olmuş.
    Sen 3 liraya hisse alıyorsun, pat 30 lira oluyor. O rant değil mi?
    Neymiş, şöförlüğü başkası yapıyormuş da plaka sahibi oturduğu yerden para kazanıyormuş.
    Topçusu popçusu gurbetçisi plaka almışmış, böyle olmazmış.
    Yahu sen ereğli demir çelik hissesi aldığın zaman bizzat fırının başına geçip kendi ellerinle demir mi eritiyorsun?
    Bilgisayar başında iki tık ile kağıt alıyorsun, zaman geçtikçe paran değerleniyor. Bir de temettü veriyorsa oh mis. Tek damla ter dökmeden oturduğun yerden rant geliri.

Ağzı olan konuşuyor.
    Kürek lazım kürek..
    Emlak konusunda haklısınız. Ama taksi plakasında katılmıyorum. Sermayeniz varsa bugün rafineri kurabilirsiniz. Adam tüpraşın yanına star rafinerisini açtı. Kimse stara rafineri açamazsın. İstiyorsan tüpraşı satın al demedi. Ama taksi plakasında olay tam olarak bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Sektöre girişin serbest olmaması farklı bir durum sayın Westwind.
    Sektöre giriş serbest olursa iyi mi olur, kaos mu çıkar, onun planlaması ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bir şey diyemem.

Ama insanlarının çoğunun karın ağrısı "o niye bu kadar para kazanıyor".
    "Benim yatırım aracım rekor kırsın, diğerleri batsın"

5. ABD 30 yıllık fixed rate mortgage kredi faizleri son 11 yılın en yükseğini görerek %4,99'a ulaştı. Yıllık maliyet ise %5,066

https://www.usbank.com/home-loans/mo...mortgages.html
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Verasetten gelen 1/4 dükkan hissem var. Kalan hisseleri diğer ortaklar birine satmışlar. Ben de şufa (geri alım ) hakkını kullanmayı düşünüyorum.

Açılacak dava ne kadar sürer? Geri alım yaparken alıcının ödediği emlak tutarı dışında tapu harcı, emlakçı ücretini ve dava masraflarını ben mi ödeyeceğim.

Bu konuda deneyim yaşayan var mıdır?

7. 1 yılda sürebilir 5 yılda. Geri alım hakkınız var mıydı öncelikle tapudan onu öğrenmenizde fayda var.
    İzaleyi şuyu davası da açabilirsiniz ancak o da karşı tarafın tutumuna göre uzun sürebilir.
    Ayrıca olası ihalede %75 hissesi olan kişinin size göre eli daha güçlü olur
    Öncelikle %75 hisseye sahip olan kişiyle görüşmemizde fayda var

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Verasetten gelen 1/4 dükkan hissem var. Kalan hisseleri diğer ortaklar birine satmışlar. Ben de şufa (geri alım ) hakkını kullanmayı düşünüyorum.

Açılacak dava ne kadar sürer? Geri alım yaparken alıcının ödediği emlak tutarı dışında tapu harcı, emlakçı ücretini ve dava masraflarını ben mi ödeyeceğim.

Bu konuda deneyim yaşayan var mıdır?

8.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Sektöre girişin serbest olmaması farklı bir durum sayın Westwind.
    Sektöre giriş serbest olursa iyi mi olur, kaos mu çıkar, onun planlaması ayrı bir uzmanlık gerektirir. Bir şey diyemem.

Ama insanlarının çoğunun karın ağrısı "o niye bu kadar para kazanıyor".
    "Benim yatırım aracım rekor kırsın, diğerleri batsın"
    Yalansız, dolansız elde edildiği ve vergisi ödendiği sürece sorun yok. Bu ülkede fırsatlar bitmez. Herkesin önüne fırsatlar çıkacak.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 472/1312 İlkİlk ... 372422462470471472473474482522572972 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •