Sayfa 475/996 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon
Arama sonucu : 7965 madde; 3,793 - 3,800 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Sen öyle düşünüyorsan öyledir, ben öyle düşünmüyorum.
    Bu zamana kadar hep kuru kuru mu gitti yani fedor...Enflasyona, dövize ve bilimum tüm yatırım araçlarına yenildiniz. Mevduata bile...

2.  Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    Fedoramca, 45 tl bir seferde değil,yıllar sürecek bir temettü alacağından bahsediyor. ve 45 krş tan başladım diyor.ortalama temettü verimi %8-10 kabul edersek 5-10 senede toplam 45 tl alabilir.(enflasyonuda hesap ederek)
    Bence tek seferde alacağından bahsediyor

Mesala tüpraşta gecen yıl aldığım tek taksit temettü bile bi ara aldığım hisse fiyatindan fazlaydı

Mesala sizin 2.6 ya aldığınız Ereğliyi düşünün enson verdiği temettü bunun 1.5 katı falandı onun gibi yani...

3. fedor da haklı, şey edilmiş şeyin şeyi olmazmış...

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Diğer bir opsiyon da hissenin en son gördüğü en düşük seviyenin %20 üstünden alım yapmaktır. Burada ön şart önceki zirvesi olan 51 i en az 1 TL (%2) aşmış olmaktır. Misal: Kağıtdın en son gördüğü taban 41 olsun, alım seviyesi 49.2 olacak ama 52 den düşük olduğu için geçerli olan 52 dir. 52 den alıp 5 TL lik iz süren stopu devreye sokarsın. Seçim size ait. Alım için yapılması gereken kağıdın %20 prim yapmasını yani çıkış trendi oluşumunu beklemek. Bu %20 lik prim için nerenin baz alınacağına siz karar vereceksiniz.
    Son bir yıl içerisinde gördüğü en düşük seviye mi...

5.  Alıntı Originally Posted by onbirinci köy Yazıyı Oku
    fedor da haklı, şey edilmiş şeyin şeyi olmazmış...
    Senin ağzın niye bozuldu, ilk zamanlar gayet efendi idin?

6. Boş ver, arkadaş ağız ishaline yakalanmış, her topikte sürekli benzer mesajlar yazıyor. Allah şifasını versin ne diyelim ...

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Senin ağzın niye bozuldu, ilk zamanlar gayet efendi idin?

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Boş ver, arkadaş ağız ishaline yakalanmış, her topikte sürekli benzer mesajlar yazıyor. Allah şifasını versin ne diyelim ...
    Amin!
    Üzüldüm onun adına gerçekten, iyi bilirdik...

8.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Son bir yıl içerisinde gördüğü en düşük seviye mi...
    Hayır, 21 Şubatta gördüğü 51 tl den sonra oluşacak en düşük seviyeden bahsediyorum. An itibariyle bu seviye 44.04 dür, ve alım seviyesi de 1.2 x 44.04 = 52.90 dır. 44.04 ün altına inip yeni bir dip oluşursa alım seviyesi 52 nin altına iner ama ön şart gereği 52 nin (bir önceki zirvesi olan 51 artı %2 tolerans) inmemeli alım seviyesi. Çıkış trendinin teyidini almak için böyle yapıyoruz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Sayfa 475/996 İlkİlk ... 375425465473474475476477485525575975 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •