Sayfa 484/999 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,297
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    bankalar gecen sene reel bazda zarar yazdı...herkesin bankada parası var, batmamaları lazım...şirketler umrumda değil, ben paramı düşünürüm...şirketler kar ederken beni düşünmüyor.
    Sirketler kimin parasini kullaniyor?
    Sirketler batarsa bankalar ayakta kalabilirler mi?
    Hepsi zincirleme biribirlerine bagli degil mi?
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Para piyasası fonları ile mevduat arasındaki %3'lük fark ciddi.
    Mayısa kadar 24.40+stopaj ile devam ediyorum.
    Mayısta da bu fark olursa para piyasası fonu alabilirim.
    Merak ettiğim, bu fonlar bono gibi mi? TMSF garantisi altında mı değil mi?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Diğer mevduatı ICBC dönüşte seçim öncesi dolar yapmayı düşünüyorum.
    Kur kaç olursa olsun, 19-18'lerden TL faizine para koyamam.

3. The GOLD is shining...1342

4.  Alıntı Originally Posted by şirinbaba Yazıyı Oku
    aktifbanklılara gelsin, bir önceki sene nasıl bilmiyorum bakmak lazım

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/740855
    Net dönem karı bir banka için çok düşük bir rakam değil mi?

İş Bankası İş Portföy Para Piyasası Fonu almak isteyenler alış işleminde çok dikkatli olmalı, kazık atacak bir sistem kurulmuş.

Bu sabah bir miktar alış işlemi yaparken işlem onayı ekranında yeterli fon varsa bugünkü fiyattan, yeterli fon yoksa yarınki fiyattan işlem yapılacaktır açıklaması görünüyor, yeterli fon olup olmadığını göstermiyor ve işlem onay tuşuna tıkladıktan sonra hesabınızı kontrol ettiğinizde bugünün fiyatından daha yüksek fiyata alım yapmış görünüyorsunuz.

Çakallıkta sınır tanımayanlara karşı dikkatli olunmalı.

6. NET 1M 21,25% İNG Günlük Hesap....

7.  Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    Oranlar gittikçe düştü 18-19 lar konuşulmaya ve internet sitelerinde yer almaya başladı bu mevduatçılar için kötü kredi almak için bekleyenler için iyi haber...
    Sn.zaxxss mevduat oranlarının TCMB faizleri ile alakası yoktur. Kısaca şöyle izah edeyim.. TCMB politika faizi %24 dür. Yani kısaca yurtdılından gelen her bir USD ı bozdurursan burada TL ne %24 faiz alırsın deniliyor...

Lakin, TCMB bu iş için maksimum şu an %18,40 oranı kullanıyor.. Yukarıda kabaca 600 puan lık kısım koruyucu kalkan gibi duruyor.
    Yani; MB her toplantıda 100 er baz puan lık 6 faiz indirimi yapsa USD da pek etki olmaz..

Ama burada MB illaki enflasyonun düştüğüne ait data görmek istiyorum diyor, ve bi'şey yapmıyor...

Gelelim, Mevduat faizlerine..

Burada Merkez Bankasının pozisyonu piyasanın dinamiklerini belirler.. Kısaca piyasayı ya yavaşlatır yada hızlandırır.. Şu an ki davranışları o denli sert frene basmış olarak görünüyor ki; değil kamyonu durdurmak, motoru stop ettirtik... (Bence)

Stop etmiş bir kamyonda benzinin biteceğini ummak saflık olur. (USD ın yükselmesi)

Hal bu olunca, esnaf, köylü, çiftçi durur.. Memur ve sabit gelirliler yüksek faiz sabebi ile harcamaz.. Kredi faizleride yükselince banka kredi verme oranı düşer.. Banka kredi verme işinide durdurdu mu ilk iş yurtdışından borçlanmayı azaltır yada bitirir..

İçeride artan birikimler dışarıdan alınan paranın bitmesi Kredi/Mevduat makasını birbirine yaklaştırır...

Kısaca; bankanın mamülü PARA dır.. Para satamaz ise, paraya talep oranı da düşer.. İşte bu ARZ/TALEP dengesi mevduat faizini belirler...

Hatta bu oranlar, değil bankadan bankaya; şubeden şubeye dahi değişir... Aynı bankanın şubesi aynı orana %18 verirken diğer mahalledeki şube %18,50 verebilir...

8. 20 Şubat Çarşamba 10:14 TÜSİAD 2019 İŞSİZLİK TAHMİNİ YÜZDE 12,5

20 Şubat Çarşamba 10:13 TÜSİAD 2019 TÜRKİYE ENFLASYON TAHMİNİ YÜZDE 16,2

20 Şubat Çarşamba 10:13 TÜSİAD 2019 TÜRKİYE BÜYÜME TAHMİNİ YÜZDE 1,0

Sayfa 484/999 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •