Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 485/1014 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Gerceklerden kacamayiz sn selka mutlaka ama mutlaka yuzlesecegiz maalesef..

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Texas gayrimenkul vergileri yüksektir, bu nedenle diğer büyük yerleşim yerlere göre Texas'dakiler emlaklar genel olarak daha ucuz olurlar.

https://www.davedowns.com/dallas-property-tax.php

Texas eyaleti gelir vergisi uygulamaz ama.

ABD'de asgari ücret eyalete göre değişir. En yükseyi $2400. Federal alt limit saatte $7.25.

http://webapps.dol.gov/elaws/faq/esa/flsa/001.htm

3.  Alıntı Originally Posted by Birinsan Yazıyı Oku

ABD'de asgari ücret eyalete göre değişir. En yükseyi $2400. Federal alt limit saatte $7.25.

http://webapps.dol.gov/elaws/faq/esa/flsa/001.htm
    Daha doğrusu saatte $15 en yükseği.

4.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Yılmaz elbette arsa payları farklı olabilir...

Ancak; Dallas da Denton olarak adlandırılan yer Texas ın en önemli yerleşim yeridir. Google Earth den bakabilirsiniz.. New York da ki Banliyöler gibi değildir..

ABD de en sıradan 1+1 odalı 75 metrekare "FLAT" (KAT) olan yerin kirası büyük şehirde değil; büyük şehirlere yakın yerleşim yerlerinde dahi 1500 USD dan (5250 TL ) den başlar...

Böylece kira getiri/ maliyet oranında TR de 25 yıl iken; ABD de en fazla 12 yıl olur... ( Bu da ne derseniz diyiniz; TR de bomba gibi gayrimenkul balonu olduğunu gösterir)

Ticari bir bina demişsiniz; resimlerine sanırım bakmışsınız.. O binanın yıkılıp yeniden yapılması diye de bahs etmişsiniz... Demek ki alıcı olucak kişi için arsanın üzerindeki yapının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan arsa payıdır...

Arsa payı için dahi alınacak olması o mekruh binanın yıkılması, harfiyatı, taşınması, işçiliği müteahit değilim ama sanırım 50,000 Euro daha tutar...

Üzerine yeni bir otel yada konaklama amaçlı yeni bir bina yapabilirsiniz diye de tavsiyede bulunmuşsunuz...

Bunun üzerine 2,000,000 TL inşaat maliyeti (500,000 Euro) demektir..

Ayrıca; ABD de ortalama maaşların 4,000 USD olduğu düşünürsek yukarıda linkini verdiğim evin ABD'de ki satış fiyatı 200,000 USD iken;

Türkiye'de ortalama maaşların 3,000 TL olduğunu ve yukarıda linkini verdiğim evin 650,000 Euro satış bedeli, en az 50,000 euro yıkım, moloz ve harfiyat bedeli, 500,000 euro da yeniden inşaat maliyetini göz önüne aldığımızda toplam olarak bu gayrimenkulu alana maliyetin 1,200,000 Euro ya gelmesini daha mantıklı ve elma ile armutu karıştırılması olarak düşünüyorsanız, size saygı duymaktan başka bir şey yapamam...

Bu gayrimenkullerin adres linklerinden kopyalayıp Google Earth den bulup, altyapı, semt, sokak, bina, yol, ulaşım, çevre, fiyat gibi olanakları değerlendirmek bir bilgisayarın tuşları kadar yakınken değerlendirmek bu yazıyı okuyanlara aittir...

Unutmayalım ki; En zengin Avrupalı için bile 1,2 milyon euro inanılmaz servet değerinde bir paradır.. Demek ki; ya bizler avrupalılardan ABD lilerden daha zenginizde haberimiz yok ya da bu işte bir iş var...

Yada ne derseniz deyin ABD li belediyelerin HOMELESS lerin (Evsizlerin) oturması amacı ile ABD de yaptıkları şehir dışı banliyö (Bizdeki TOKİ) FLAT lere(3+1 daire); TR de ödediğimiz 100,000 USD -200,000 USD paralar; hangi açıdan hangi istikametten, yukarıdan, aşağıdan, arsa payından, ticari açıdan nerden bakarsanız bakınız; buz gibi balondur...

Ama hayır o binanın en üst katında kuvvetle muhtemel kaçak pimapenler ile oda gibi yapılmış çatıdan; kısmi de olsa Antalya Körfezini görmek için ve de Kaleiçi gibi içeriye girenin bin pişman olduğu bir bölgede yaşamak için de 1,2 milyon euro veririm diyorsanız sizin kararınızdır...

Herkese bol kazanç dilerim....
    Mükemmel tespit,teşekkürler,elinde arsası,evi,tarlası olan bu abartı ilanları gördükçe coşuyor,ondan sonra malı 2 yıl satılmayınca şaşırıyor..gerçekten değerinde satılan dükkan vb ise piyasaya düşmeden el değiştiriyor..

Ahmetg Guest
    Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    221

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

Ancak; Dallas da Denton olarak adlandırılan yer Texas ın en önemli yerleşim yeridir. Google Earth den bakabilirsiniz.. New York da ki Banliyöler gibi değildir..

ABD de en sıradan 1+1 odalı 75 metrekare "FLAT" (KAT) olan yerin kirası büyük şehirde değil; büyük şehirlere yakın yerleşim yerlerinde dahi 1500 USD dan (5250 TL ) den başlar...

Böylece kira getiri/ maliyet oranında TR de 25 yıl iken; ABD de en fazla 12 yıl olur... ( Bu da ne derseniz diyiniz; TR de bomba gibi gayrimenkul balonu olduğunu gösterir)

Ticari bir bina demişsiniz; resimlerine sanırım bakmışsınız.. O binanın yıkılıp yeniden yapılması diye de bahs etmişsiniz... Demek ki alıcı olucak kişi için arsanın üzerindeki yapının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan arsa payıdır...

Arsa payı için dahi alınacak olması o mekruh binanın yıkılması, harfiyatı, taşınması, işçiliği müteahit değilim ama sanırım 50,000 Euro daha tutar...

Üzerine yeni bir otel yada konaklama amaçlı yeni bir bina yapabilirsiniz diye de tavsiyede bulunmuşsunuz...

Ayrıca; ABD de ortalama maaşların 4,000 USD olduğu düşünürsek yukarıda linkini verdiğim evin ABD'de ki satış fiyatı 200,000 USD iken;

Türkiye'de ortalama maaşların 3,000 TL olduğunu ve yukarıda linkini verdiğim evin 650,000 Euro satış bedeli, en az 50,000 euro yıkım, moloz ve harfiyat bedeli, 500,000 euro da yeniden inşaat maliyetini göz önüne aldığımızda toplam olarak bu gayrimenkulu alana maliyetin 1,200,000 Euro ya gelmesini daha mantıklı ve elma ile armutu karıştırılması olarak düşünüyorsanız, size saygı duymaktan başka bir şey yapamam...

Bu gayrimenkullerin adres linklerinden kopyalayıp Google Earth den bulup, altyapı, semt, sokak, bina, yol, ulaşım, çevre, fiyat gibi olanakları değerlendirmek bir bilgisayarın tuşları kadar yakınken değerlendirmek bu yazıyı okuyanlara aittir...

Unutmayalım ki; En zengin Avrupalı için bile 1,2 milyon euro inanılmaz servet değerinde bir paradır.. Demek ki; ya bizler avrupalılardan ABD lilerden daha zenginizde haberimiz yok ya da bu işte bir iş var...

Yada ne derseniz deyin ABD li belediyelerin HOMELESS lerin (Evsizlerin) oturması amacı ile ABD de yaptıkları şehir dışı banliyö (Bizdeki TOKİ) FLAT lere(3+1 daire); TR de ödediğimiz 100,000 USD -200,000 USD paralar; hangi açıdan hangi istikametten, yukarıdan, aşağıdan, arsa payından, ticari açıdan nerden bakarsanız bakınız; buz gibi balondur...

Ama hayır o binanın en üst katında kuvvetle muhtemel kaçak pimapenler ile oda gibi yapılmış çatıdan; kısmi de olsa Antalya Körfezini görmek için ve de Kaleiçi gibi içeriye girenin bin pişman olduğu bir bölgede yaşamak için de 1,2 milyon euro veririm diyorsanız sizin kararınızdır...

-------------------------------------

Guzel kardesim Istanbul gibi dunyanin baskenti olan bir sehir ile Dallas gibi cole kurulmus sehirden uzak buyuk kasabayi karsilastirmissin

Dallas a cok gittim maalesef gittim sehir bile degildir. Insanlar duygusal varliklardir bir bogazi goruyor diye yada bogaza 20km yakin diye insanlar astronomik paralar verebilirler eve.

Gayrimenkulde hersey matematik ve mantik degildir, insanlarin duygulari hisleri cok buyuk yer tutar.

Dunyada Dallas a benzeyen 5 bin sehir bulabilirsiniz hatta sifirdan bile kurabilirsiniz ki Cinliler her dakka kuruyorlar. Ama Istanbul gibi bir sehri asla kuramazsiniz. (elma armut)

Benim sahsi gorusum Istanbul daki ayni cins bir evin fiyatinin Dallas a gore 100 kat daha pahali olmasi gerekir. Maaslar falan hikaye. Ekonomi tamamen kara para ile donuyor. Uyanin artik.

6. Evet işin püf noktası bu maalesef...

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    221

Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku

-------------------------------------

Guzel kardesim Istanbul gibi dunyanin baskenti olan bir sehir ile Dallas gibi cole kurulmus sehirden uzak buyuk kasabayi karsilastirmissin

Dallas a cok gittim maalesef gittim sehir bile degildir. Insanlar duygusal varliklardir bir bogazi goruyor diye yada bogaza 20km yakin diye insanlar astronomik paralar verebilirler eve.

Gayrimenkulde hersey matematik ve mantik degildir, insanlarin duygulari hisleri cok buyuk yer tutar.

Dunyada Dallas a benzeyen 5 bin sehir bulabilirsiniz hatta sifirdan bile kurabilirsiniz ki Cinliler her dakka kuruyorlar. Ama Istanbul gibi bir sehri asla kuramazsiniz. (elma armut)

Benim sahsi gorusum Istanbul daki ayni cins bir evin fiyatinin Dallas a gore 100 kat daha pahali olmasi gerekir. Maaslar falan hikaye. Ekonomi tamamen kara para ile donuyor. Uyanin artik.
    Yazdığım mesajlar şahsi görüşlerim olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by faruko Yazıyı Oku
    Evet işin püf noktası bu maalesef...
    ve hala maaslar su kadar ev fiyatlari da bu kadar olmali diyenler var

3 haftalik TR tatilinde 100 kere alisveris yaptim yemin ediyorum bi araba kiralarken bir de noterde ha bir de markette fis verdiler

gerisi tamamen nakit.

eczane bile nakit diyince %10 indirim yapti komedi

1) Ticaretin %90 i vergi vermiyor

2) yurtdisindan gelen ve yurtdisina giden para engellenmiyor ben kac kere duydum gordum insanlar tomarla para getirip goturuyor xray mis yok kontrolmus yok belgeymis yok onlar.

3) Turkce ismini soyleyemecek adamlar 100 bin dolarlik arabalar suruyor. 1 milyon dolarlik evlerde yasiyorlar. Ellerini ceplerine attilarmi tomarla nakit para cikiyor gozumle gordum

4) Kara para ve yasadisi ticaret heryerde yeterki gormek isteyin, o zaman goruyorsunuz

5) Istatistiklere yansimasada yurtdisinda calisip yasayip TR de degil Istanbul da ev almayi hayal eden milyonlarca insan var. Tamamen duygusal ve hicbir mantigi yok (ornek ben)

6) Annemden kalan Istanbul daki evi naapsam satsam mi diye sesli dusunecek oldum cevremdeki herkes "Istanbul da ev satilirmi ya delimisin?" dedi. Dedim ya mantiksiz tamamen duygusal

7) TR de daha maliyenin bilmedigi hayatinda hic vergi vermemis vergi levhasi olmayan fabrikalar bakin atolye demedim fabrikalar oldugunu biliyormuydunuz? Bunlarin cogu doguda. Batidaki bir cok sirket bu fabrikalari taseron olarak kullaniyor. Bu fabrikalarin sahipleri tabiki cok zengin olmuslar. Devletin eli heryere erisemiyor ozellikle doguya. Ben bunlari 2-3 gunde muhabbetle ogrendim

daha yazacak cok sey var ya neyse

Kriz gelecekmi ? evet. Ekonomi kotumu? Evet

Ama Istanbul her zaman Istanbul

8. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Niye herkes evini satmak istiyor o zaman bu kadar kazanç var ise .

Benim oturduğum ve onu kesen iki sokakta 20 den fazla boş satılık var emlakçı ilanı olan .

Toplamda 25-30 apartman var apartman başına bir satılık bizim apartmanda da var .

Bir ilanlı bir ilansız bir de biz mi olalım %50 olsun oran apartmanın

Kimbilir kiracı ve ev sahibi oturan ilan olmayan kaç tane vardır bir düşünün .

Benim oturduğum site ve yüksek kat yok 5 katlı yerler .

İlçeden denizde gözüküyor peki niye para etmiyor .

Bizim ev denize sadece 2 dakika yürüyerek istersen bizim evi satalım mandrake .

Yada Deniz manzaralı teyzemlerin evi var

Boğaz’dan farkı yok gemiler buradan da geçiyor

Metro ve Marmaray ise 5 dakika mesafede gel kaçırma derim .

Düşün bir istersen

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Sayfa 485/1014 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •