Sayfa 486/1000 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon
Arama sonucu : 7998 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Ben de dün yüklü bir alım yaptım, portföyün çoğunun şu anda GPG ve OBP aldı. Biraz da TCD var, ama sanki fazla riskli ve pirimli. Şu anda bir arayış içerisindeyim. TCD’den kurtulup daha orta riskli bir fon arıyorum
    Aynı portföy dagilimina sahibiz, Ben TCD konusunda rahatım sıkıntı yok. Ağırlığı az ama en iyi getiriyi TCD fonunda almış bulunmaktayım. 2020 yılında borsa iyimser beklentiye sahip. Dolayısıyla orta ve uzun vade açısından kendi adıma bir sorun görmüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Spekülatörü tanımlayabilir misiniz?

Buradaki herkes spekülatör ve spekülasyondan para kazanıyor diye biliyorum.
     Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    Tahta yapıcı spekülatörleri kastettiğimi anlamışsınızdır umarım.
    Tahta yapıcı spekülatörler diye bir tanımı açıkçası anlayamadım. Örnekle desteklerseniz belki daha iyi anlarız.
    Siz spekülasyondan para kazanmıyor musununuz?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3.  Alıntı Originally Posted by Semadirekppf Yazıyı Oku
    AVC ise serbest fon ve yatırımcı sayısı 3. Serbest yani hedge fonun başına herşey gelebilir.
    Bu yatırım fonu TEFAS'ta işlem görmüyor ve aanladığım kadarıyla ahmet-mehmet ve ali gibi üç kişi için kurulmuş bir fon.
    Merhaba bizde alalım deyince alamıyacağımız fonları gösterge alıp fonların kötü olduğunu yorumlamak doğru olmayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Tahta yapıcı spekülatörler diye bir tanımı açıkçası anlayamadım. Örnekle desteklerseniz belki daha iyi anlarız.
    Tahta yapıcı spekülasyon yapıyor dediği .

Hissede patronla işbirliği yapan veya yapmayan olarak geçer ve işlemlerim %90 halka açıklığın 3 te 2 si bulunan kişilere denir .

Bu kişiler olmadan hisseler hareket edemez

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Spekülatörü tanımlayabilir misiniz?

Buradaki herkes spekülatör ve spekülasyondan para kazanıyor diye biliyorum.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Tahta yapıcı spekülasyon yapıyor dediği .

Hissede patronla işbirliği yapan veya yapmayan olarak geçer ve işlemlerim %90 halka açıklığın 3 te 2 si bulunan kişilere denir .

Bu kişiler olmadan hisseler hareket edemez

Aynı spekülasyonu para olunca bende yaparım. Sizde yaparsınız.
    Ya da Egeen gibi 10 yılı aşkın büyüyen şirkete bizim yaptığımız yatırımda bir nevi spekülasyon.
    Diğer yandan biz yatırım fonuna yatırım yapınca dolaylı yatırım yapıyoruz. Neyse bu konuda ön yargılı olmadan büyüyecek şirketleri bulmak ve düzenli yatırım yapmak sağlıklı olacaktır. Bence hepimiz spekülatörüz ama bir kısmımız farkında değil

6. TACİRLER PORTFÖY DEĞIŞKEN FON
    Son Fiyat (TL) 1,461336
    Günlük Getiri %-0,8243
    Fon Toplam Değer (TL) 34.371.691,38
    Yatırımcı Sayısı (Kişi)
    581

7.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Aynı spekülasyonu para olunca bende yaparım. Sizde yaparsınız.
    Ya da Egeen gibi 10 yılı aşkın büyüyen şirkete bizim yaptığımız yatırımda bir nevi spekülasyon.
    Diğer yandan biz yatırım fonuna yatırım yapınca dolaylı yatırım yapıyoruz. Neyse bu konuda ön yargılı olmadan büyüyecek şirketleri bulmak ve düzenli yatırım yapmak sağlıklı olacaktır. Bence hepimiz spekülatörüz ama bir kısmımız farkında değil
    Biz spekülatörüz hisseyi yükseliş için alıyoruz .

Şirket sahiplerinin izni olmadan spekülasyon yaparsanız paranız olsa dahi elinizde patlar .

Bir iş adamın borsada u50 deki bir hissenin halka açık kısmının 3 te 2 sini ele geçirdiği 2014 den beri firma zarar açıklıyor önceden yüksek karlar hep açıklardı mesela

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    TACİRLER PORTFÖY DEĞIŞKEN FON
    Son Fiyat (TL) 1,461336
    Günlük Getiri %-0,8243
    Fon Toplam Değer (TL) 34.371.691,38
    Yatırımcı Sayısı (Kişi)
    581
    Dün halbuki hisse portföyü düşen bıste rağmen 0.21 artı yazmıştı ama gelen eksi 0.82 demekki gün işi işlemlerde sakata geldi (ons türev bıst) fon o hisse portföyü de geçen ay ki portföy onun içinde öngörülebilir değil pek getirisi bazen bıste paralel oluyor bazen ters

Sayfa 486/1000 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •