Sayfa 486/534 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon
Arama sonucu : 4270 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: Xu30 ve xu100 Hisseler ve Endeks

Her global kriz öncesi, önce dxy düşmüş, şimdide bir global resesyon geliyorsa ayni şeyi beklerim, sonrasında ise dxy de çok çıkışı.

2. Ekonomik anlamda yazılanlara katılıyorum ama bence daha Türkiye bitmedi. 2003 yılında bugün yaşadıklarımızı asker bize bir konferans verip anlatmıştı. Hani Ortadoğu'daki bu yikilmalari, ırak, Suriye, mısır vs. En son sira Türkiye'de diye çok kereler konuşuldu bu durum. Ama hâlen bahsettiğim bölgelerde tam netlik kazanilmadan Türkiye'ye direkt dokunma şansları yok bence. Ayrıca kitler satılmış olsa da sadece Kastamonu Küre dağlarında yattığı söylenen altın varlığımız bizi epey idare eder.bor madenleri vs satmiyorum bile. Türk milleti emperyalist güçlere kolay teslim olmayacak kadar Milli duruş sahibidir. Kurtuluş Savaşı döneminde dkrekt dokunmak istediler ve cevaplarını da alıp gittiler.Bizim en büyük sorunumuz bizden görülüp emperyalist güçlere çalışan, doğrudan ya da dolaylı olarak onların ekmeklerine yağ surenlerdir. Bunlar kimdir hepimizin malumu bence. Şuanki sistemde yaşamaya ve ona ayak uydurmaya çalışıyoruz, bu sistemin eksiklerini de bilerek bunu yapıyoruz. Borsa da sisteminin kullandığı araçlardan bir tanesi. Borsayı ve Tr'yi daha da batırmak işlerine gelmez bence. Curchill'in " Türkiye ne zaman dallandi budaklandi hemen budayacağız, Türkiye ne zaman kurumaya yüz tutarsa hemen sulayacagiz." demiştir ve aynen de uygulanmaktadır bu söz. Türkiye 2001 krizinden iyi durumda olmamasına rağmen aşiretlerle parçalı şekilde yönetilen Ortadoğu ülkeleriyle bir değildir vesselam.

Ben olaylara bu şekilde bakıyorum ve borsa konusunda bu yüzden ümitvarım.

3. Borsa da usd bazlı uzun yıllar boyu 2-2.20 cent bölgesinin direnç olma ihtimali yuksek. Bir diğer ihtimal, en iyi ihtimal 2,5-6 cent seviyesi ama zor görünüyor. 2008 krizi sarkmasını göz ardı edersek çok net bir üçlü tepe var usd bazlı endekste. Her şeyin başladığı yere 2001 yılına 0,45 cent seviyelerine bu süreçte mutlaka ugramasını bekliyorum.

TL bazlı da ise dolar kuru belirleyici olacak.

benim bu çalışma
    bist 100 ün en hızlı ve pis düşeceği döneme girmiş olduğunu gösteriyor.
    48 altına iner bu

aylık

bakın dolar günlükten örnek vereyim.
    alttaki sistemde kırmızının seviyesine bakın.
    üstteki oklar başka sistem.

6. İstatistiki olarak bu aylık barın siyah gelmesi lazım. Yani aylık kapanışın 90.335 seviyesi altında olması gerekli. Temmuz ayının ise beyaz bar gelmesi lazım.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    İstatistiki olarak bu aylık barın siyah gelmesi lazım. Yani aylık kapanışın 90.335 seviyesi altında olması gerekli. Temmuz ayının ise beyaz bar gelmesi lazım.
    haziran ve temmuz en pis aylar olacak.s400 dolayısıyle belkide.

8.  Alıntı Originally Posted by KOÇ Yazıyı Oku
    haziran ve temmuz en pis aylar olacak.s400 dolayısıyle belkide.
    Muhtemelen abi. Bakalım merak ettim bu istatistik tutacak mı?

Sayfa 486/534 İlkİlk ... 386436476484485486487488496 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •