Sayfa 49/240 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon
Arama sonucu : 1920 madde; 385 - 392 arası.

Konu: PINSU - Pınar Su VE İçecek San. ve Tic. A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    Sayın belekkimi,küçük hesaplar demişsiniz ama,bunların yaptığı küçük hesaplar değil.Burada çok büyük paralar dönüyor.Dönebilecek paraları dilim söyleyemiyor.Ve bu çarkı normal şartlarda döndüre bilmeleri olanaksız.bu parayı bi yerlerle üleşiyorlar,
    diye tahmin ediyorum,yoksa bu kadar rahat at koşturamazlar.
    *Benim sirket yalan beyan veya usulsüzlük yapıyorlar demem için erken ancak su firmasının zarar ettiği dünyada ve Türkiye'de ki tek örneği olmaları nedeniyle güvenmiyorum.
    *Eğer gerçekte zarar ediyorlarsada marka ismine ihanet ediyorlar. Beceriksizlik abidesi derim o zaman

Gelelim güvensizliğin nedenlerine:

*10 yıllık grafiğine bakın yatırımcısına kan kusturmuslar. Tek krus kazanç yok. Hep zarar yazmış. Peki sormazlarmi adama madem bu iş karlı değilde ne halt yemeğe yeni yatırım yapıyorsunuz. Yok karlı bir iş ise neden zarar yazıyor şirket. Neresinden bakarsanız bakın bir terslik var bu işte.
    *Bir diğeri şirkete yatirimci ilişkilerine yazı yazdım son çeyrekte bu kadar yüksek kredi neden kullandınız diye sağolsun zahmet edip kopyala yapıştır fiks cevap verdiler ve 18 yıllık borsa bilgim, teknik ve bilanço analizci olmama ragmen verdikleri cevaptan tek kelime anladıysam arap olayım. Tek yaptıkları laf kalabalığı. Kardeşim sen bu krediyi ne için aldin. Nasıl ödeyeceksiniz. Cevap işte öyle olmuştu, rekabet vardı, biz planladık vs vs. size o 9,5 notu layık görenlerede birşeyler söylemek lazımda kime ne söyleyeceksiniz. Harun reşit sen söyle sen ışıt..
    *İnşallah sıkı bir denetim sonrası varsa bir usulsüzlük tüm detaylarıyla boy boy ilan verip yayınlamak lazımki cümle aleme ibret olsun.
    *Birde halka açılmazlar mi. Buna halka açılmak denmez olsa olsa halkı acınacak duruma düşürmek denir.
    *İş yapar zarar edersiniz bu normaldir ancak kimse bana 160 trilyonluk su satıp zarar ediyor hikayesini anlatmasın
    * Sunuda atlamayalim. Bizde saglikli işleyen kurum olsa SPK bunun gibi firmalara kök söktürür ve yatırımcıya verilen güven ortamı sayesinde şuandakinin kat ve kat fazlasi yatırımcısı olurdu firmaların. Fazla uzağa gitmeniz gerek yok birkaç yılda bakın halka arz seferberliği adı altında binlerce insanın soyulmasına nasıl göz yumulmus ve halka arz edilen birçok firma şuan yok olup gitti. Patronlar paraları cebe cukka ettiler geriye kağıt parçaları ellerinde kalan ky. derdini kimseye anlatamadı. işi Allah'a havale etmekten başka bir dayanağı kalmamis. İlk aklıma gelenler mango, ran loj. vs vs.

*Bu ve benzeri firmaların önce cok sıkı denetimden geçirilmesi ve yatırımcıyı koruyacak hukuki altyapılar oluşturulması gerekli.
    Yoksa İş kişilerin vicdanına kalırsa vay halimize...

"En Kötü Karar Kararsızlıktan İyidir”
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

2. Yaşar birleşik pazarlama kimden alır kime satar, kaça alır kaça satar.

3.  Alıntı Originally Posted by ANAKONDA Yazıyı Oku
    Yaşar birleşik pazarlama kimden alır kime satar, kaça alır kaça satar.
    Şirkete sorduk bakalım su dağıtımını kim yapıyor kimi kullanıyorsunuz diye.

Son düzenleme : Belekkimi; 24-11-2017 saat: 01:29.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

4. Utanmaz sıkilmazlar! Birde saksakci bulmuslar..yok sirketimiz soyle iyi 10 uzerinden 9.5 filan..
    Aymazlar! Halka acik bir sirketsin.Bak bakalim 10 yillik hisse performansina..
    Bu kadar insanin ahini almissin senelerce..guya kurumsalsin..
    Spekulatorler cirit atiyo bilanco oncesi kagidinda..ondan bile haberin yok..
    Yaziklar olsun!

5. Değerli Yatırımcımız,

*

Pınar Su ürünlerinin dağıtımı e-postanızda belirttiğiniz gibi başka bir dağıtım firması aracılığıyla yapılmamaktadır. Satış ve dağıtım fonksiyonun organizasyonu Şirket bünyesinde yapılandırılmış olup Türkiye geneline yayılmış bayi kanalımız ve toplu tüketim ve zincir marketlere yapılan doğrudan satışlar vasıtasıyla ürünlerimiz tüketicilerimize ulaşmaktadır. Şirketimiz dağıtım operasyonlarında diğer profesyonel lojistik firmalarından hizmet almaktadır.

*

Saygılarımızla,

Pınar Su Yatırımcı İlişkileri Bölümü

Şirketin su dağıtımına dair açıklaması..

6. Konusacak yuzleri de var ona sasiriyorum..

7. Ege,Akdeniz ve Marmara bölgesi dışında,nerelerde dağıtım ağlarınız var.Çok merak ediyorum. Mesela Ankara,Kayseri,Sivas vs.Öyle tüm Türkiye geneli demek kolay.Boş verin geneli,bunca para harcandı,gırtlağınıza kadar borçlandınız. Sen,büyükler için de tek yerli firmayken kaç şehirde varsın. Kaç şehir genelin de birinci sıradasın.Ne kadar başarılısın.

8.  Alıntı Originally Posted by tireli Yazıyı Oku
    Ege,Akdeniz ve Marmara bölgesi dışında,nerelerde dağıtım ağlarınız var.Çok merak ediyorum. Mesela Ankara,Kayseri,Sivas vs.Öyle tüm Türkiye geneli demek kolay.Boş verin geneli,bunca para harcandı,gırtlağınıza kadar borçlandınız. Sen,büyükler için de tek yerli firmayken kaç şehirde varsın. Kaç şehir genelin de birinci sıradasın.Ne kadar başarılısın.
    Türkiye'nin en doğusundan, Iğdır'dan örnek versem aradığın cevabı bulmuş olur musun acaba.

Migrosta, gimaşta, kipaşta ve daha pek çok markette, restoran ve kafede pınar su satılmaktadır. En çok hangisi satılıyor bilmiyorum ama Desni (Erzurum), Nuhsu (Ağrı) gibi bölgesel markalardan sonra en çok karşılaştığım ulusal marka Pınar su.

Su yükte ağır, pahada hafif bir üründür. Mazot fiyatlarının yüksek olduğu ülkemizde uzak illerde satışının kurtarmayacağını yada batıdan daha yüksek fiyattan satılması gerektiğini düşünürdüm. ama hiç de öyle değilmiş. Migrosta 0,5 lt su 80 kuruş. nereden geliyor dersen Isparta da var, aydın bozdoğan da var. en yakını orası herhalde.

1700 km yoldan getir 80 kuruşa sat. kurtarır mı? kurtarmasa niye getirsin. sorun da burada zaten. bu şirket kazanıyor. Iğdırda kazanıyorsa İzmirde fazla fazla kazanıyor. yazın da kazanıyor, kışın da kazanıyor. Bundan 5 yıl önce dolar ve mazot fiyatları düşükken kaynağın 100 km uzağında kuşadası migrosta 75 kuruşa su satarken çok daha fazlasını kazandı (Sırma suyun 25 kuruş olduğu dönemden bahsediyorum). ama sonra yönetim, reklam, pazarlama giderleri devreye girer ve siz bilançoda artan borçları görürsünüz.

Sayfa 49/240 İlkİlk ... 3947484950515999149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •