Sayfa 492/637 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon
Arama sonucu : 5090 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: ...:::Beyaz Yaka için Yatırım Koçluğu...:::

1.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    2011den beri zarar açıklayan şirketin kağıdını alan arkadaşların beklentisi nedir ben onu merak ettim

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O kadar da kötü durumda değil. Bende 10 lot aldım 110 lira ortalama ile. Bölünunce 277 lotum olacak dursun kenarda.
    Besler gıdayı bünyesine katmış , borçlarını kapatmış , yurt dışı yatırım yapmış , tsk dan yemek ihalesi almış. Halka açıklık oranı düşük bir hisse.
    Belki de yabancı satışı olabilir o zaman da primlenebilir.
    Yalnız üst üste tavan gider diye doluşanları bir güzel döktüler ilk günde .
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

2.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    ABD de sırf yüksek bedelsiz açıkladığı için ertesi gün %20 yukarıdan açılan hisse var mı bildiğiniz?

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ABD’de malını tavandan satıp alttan toplayan patron da yok yalnız dikkatinizi çekerim. Bakın benim elimde bu hisse yok. İsterse %100.000 bedelsiz versin asla almaya yeltenmem bile. Sadece “patron” faktörünün en azından bizim borsamızda ne kadar önemli olabileceğini belirtmek istedim.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

3. Orda seans alt üst limit yok Ondan
    Olsa olurdu

4.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Orda seans alt üst limit yok Ondan
    Olsa olurdu
    Limit olmadığı için tavandan değil de %20 yukarıdan yazdım zaten. ;)

Ben kendi adıma burada konuyu kesiyorum, başlığı konu dışına fazla çıkardık.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. Arkadaşlar borsada aynı kişiye/gruba ait iki firma varsa ve biri bilançolarda karlı diğeri zarardaysa, karlı olandan diğerine kaynak aktarabilir mi ? Ve eğer aktarırsa bu zararda olana yatırım yapmak istemeyeni etkiler mi ?

6. 3 para etmeyen hisseyi 5 liradan alip 10 liradan itelemeye calis...... Olmayanca mali satana hırsız de.....daha yukardan masum insalara satabilseydeniz patron hirsiz olacak miydi... Olmayacakti..... Sen ilk tavandan alıp üçüncü tavandan satinca hirsiz mi olmuş olacaktın.....

Malin ederi belli.... Ederinin üstu fiyata alıp daha üstüne kime satacaktiniz?? Borsayla yeni tanisan ky ye mi.... Eeee...o adamın çoluğu çocuğu yok mu... Siz sattıktan sonra hisseler çökünce alan ky içinse "zorlami sattim, almasaydı" diyecektiniz...

Sülün osmanin bir lafi var.... Ben beni dolandırmak istemeyen hiç birini dolandırmadim.....

7.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Bunun patronla ilgisi şudur. Hem Bedelsizi kararını alan hem de ertesi sabah manipülasyonun kralını yapan patrondur.
    Bu mantıkla şartları taşıyan her şirket yüksek bedelsiz kararı alsın ertesi sabah patron elindeki malları tavandan satıp %30 aşağıdan yerine koysun. Pardon da ABD’de bunu hangi patron yapabilir? Yaparsa ne olur?

Burada yatırımcının verdiği kararı sorgulamak abesle iştigal. Haklısınız her bedelsiz veren hisseye dalmamak lazım sazan gibi. Ama hırsızın da hiç mi suçu yok be kardeşim?

Bu nedir allah aşkına? Bu spk bu ülkede neye yarar?

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Yönelttiğiniz suçlama ile ilgili elinizde delil var mı?
    Bu bilgiyi nereden aldınız, deliliniz bilginiz varsa yetkili mercilere şikayet ettiniz mi? Yok bunu kendiniz söylüyorsanız bu defa sizin başınız belaya girebilir, uyarımı yapmış olayım.

Bence şahıslar sonu kötü bitmiş ahmakça spekülasyonları için, başkaları yerine kendilerinde kabahat arasın.
    Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.
    “invest only if you would be comfortable owning a stock, even if you had no way of knowing its daily share price.” ― Benjamin Graham

8. Evet güzel bir tartışma oldu.

Özetle patron ve iş ahlakı önemli. Açıkçası ülker grubu benim açımdan bu kriterden geçemez. hatta bu kriteri geçen 3-4 büyük grup ve 10-15 tekil hisse çıkar zaten.

Sayfa 492/637 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •