Sayfa 494/1078 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım,

Oluşturduğunuz sistem üzerine söz söyleyecek yetkinlikte değilim. Yine de
    aklımdan geçenleri aktarmak isterim.

Halihazırda endeksteki düşüşe tepki hareketi içinde olduğumuzdan mevcut
    pozisyonu sık sık gözden geçirmek ve değişen şartlara göre hızlı hareket etmek
    gerekiyor. Sistem daha geç sinyal üretmek üzerine kurgulanırsa ters pozisyonda
    kalma riski artacaktır.

Hisselerin durumundaki iyileşme ve kötüleşmeleri zaten renk değişiklikleri ile
    tabloya yansıtıyorsunuz. Yani yapmayı planladığınız ikaz-icra yöntemi şu anda
    çalışıyor. Bu değişiklikler sistemi günü gününe ve dikkatli takip eden gözlerden
    kaçmıyordur düşüncesindeyim.

Aylık ve haftalık sinyali pozitif olan hisselerin endeksteki yükselişlere daha duyarlı
    olduğunu gözlemliyorum. Ancak bu olumluluk günlüklere yansımadığı sürece
    verim almak mümkün olmuyor.

Dünkü % 3 lük düşüşten sonra böyle işlere kalkışmamak lazım. Ancak Heikin Ashi
    metodunu kullanarak bugüne mahsus 25 hisselik bir liste oluşturdum. Liste ile
    sistemin günlük-haftalık sinyalleri arasındaki uyuma baktığımda arada 7 aykırılık
    olduğunu gördüm. Gün bitimindeki sonuçlar süre uzatımının yarar sağlayıp
    sağlamayacağı konusunda bize bir fikir verir kanısındayım.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Üstadım,

Oluşturduğunuz sistem üzerine söz söyleyecek yetkinlikte değilim. Yine de
    aklımdan geçenleri aktarmak isterim.

Halihazırda endeksteki düşüşe tepki hareketi içinde olduğumuzdan mevcut
    pozisyonu sık sık gözden geçirmek ve değişen şartlara göre hızlı hareket etmek
    gerekiyor. Sistem daha geç sinyal üretmek üzerine kurgulanırsa ters pozisyonda
    kalma riski artacaktır.

Hisselerin durumundaki iyileşme ve kötüleşmeleri zaten renk değişiklikleri ile
    tabloya yansıtıyorsunuz. Yani yapmayı planladığınız ikaz-icra yöntemi şu anda
    çalışıyor. Bu değişiklikler sistemi günü gününe ve dikkatli takip eden gözlerden
    kaçmıyordur düşüncesindeyim.

Aylık ve haftalık sinyali pozitif olan hisselerin endeksteki yükselişlere daha duyarlı
    olduğunu gözlemliyorum. Ancak bu olumluluk günlüklere yansımadığı sürece
    verim almak mümkün olmuyor.
    Günaydın Üstadım...

Görüşleriniz için çok teşekkür ederim...

Sistem 'i ben yazdım ama siz benden iyi çözümlüyorsunuz...

Dediğiniz gibi daha geç sinyal vermek, daha çok terste kalmaya sebebiyet verebilir. Bu durumu göz önünde bulundurarak; Sistem 'in şu anki işleyişine karışmayıp, aynı sinyalleri vermeye devam ettirerek, iyileştirme olayını sadece ONAY ekleyerek yapabiliriz. Meselâ;

- Sistem sinyal verdiğinde akâbinde ONAY mekanizmasını devreye sokabiliriz. Bu durumda AL/SAT sinyallerinin onaylı olup olmadığını da kontrol altında tutmuş olabiliriz.

Bu durum bize pozisyonun sağlamlığı hakkında da fikir verebilir. Zaten çoğu sinyal ONAYLI geliyor. Bu nedenle bu gibi durumlarda sorun olmaz. Fakat bazı durumlarda sinyal başka şartların bileşiminden kaynaklandığı için ONAY gerekebiliyor.

Genel görüş:

- "Elleşme (müdahale etme/karışma) böyle kalsın..."

yönünde ise aynı şekli kalabilir. Bu benim daha çok işime gelir...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Dünkü % 3 lük düşüşten sonra böyle işlere kalkışmamak lazım. Ancak Heikin Ashi
    metodunu kullanarak bugüne mahsus 25 hisselik bir liste oluşturdum. Liste ile
    sistemin günlük-haftalık sinyalleri arasındaki uyuma baktığımda arada 7 aykırılık
    olduğunu gördüm. Gün bitimindeki sonuçlar süre uzatımının yarar sağlayıp
    sağlamayacağı konusunda bize bir fikir verir kanısındayım.

Gün sonunda çalışmanın sonuçlarını merakla bekliyor olacağız...

İnşaAllah güzel sonuçlar ortaya çıkar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Gün sonunda çalışmanın sonuçlarını merakla bekliyor olacağız...

İnşaAllah güzel sonuçlar ortaya çıkar...

Üstadım,

Ulusal Pazar'daki 330 hissenin şu anda sadece 20'si yani % 6'sı yeşil yanıyor.

Zamanlama hatası yaptık. Böylesi test sürüşlerini endeksin yatay seyrettiği
    dönemlerde yapmak gerekiyormuş.

Üstadım,

Ulusal Pazar'daki 330 hissenin şu anda sadece 20'si yani % 6'sı yeşil yanıyor.

Zamanlama hatası yaptık. Böylesi test sürüşlerini endeksin yatay seyrettiği
    dönemlerde yapmak gerekiyormuş.
    Üstadım...

Siz canlı kanlı gerçek deneme mi yaptınız?....

Umarım sıkıntı oluşturmaz. Benim açımdan problem olmuyor biliyorsunuz. Ben aldım mı uzun zaman elime tutarım, sizin gibi hız yapamıyorum...

Şu anda benim dikkat ettiğim nokta USDTRY. Eğer 4.74 seviyesini geçerse o vakit endişe etmeye başlayacağım. Yok böyle bir aşağı bir yukarı yaparsa BIST için sadece tuzak düşüş ve düzeltme gözü ile bakarım.

Elbette bu görüşüm de dünkü bahsetiğim gibi:

- 92.000 altı yok

gerçekleşitiği sürece. Bu seviye kırıldıktan sonra Allah sonumuzu hayreylesin deyip bir fatiha okumaktan başka elimizden birşey gelmez...!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım,

Dün akşam bugün için 27 Haziran'dakine benzer bir tepki yükselişi olur diye umut
    ediyordum. Fakat sabahki % 3'lük düşüş sonrasında umutsuzluğa kapıldım. Günlük
    grafiklerde momentum hala güç kaybediyor ve gün sonunda endeksin artıda
    kapatması zor görünüyor.

Alırken ince eleyip sık dokuyor, satarken hisselerin gözünün yaşına bakmıyorum.
    Merak etmeyin ortada gerçek bir işlem yok. Yazılıp çizilenler faraziyeden ibaret.
    Yine de primli hisselerle karşılaştırıldığında sistemin XUTUM genelinden 4 kat daha
    başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Üstadım,

Dün akşam bugün için 27 Haziran'dakine benzer bir tepki yükselişi olur diye umut
    ediyordum. Fakat sabahki % 3'lük düşüş sonrasında umutsuzluğa kapıldım. Günlük
    grafiklerde momentum hala güç kaybediyor ve gün sonunda endeksin artıda
    kapatması zor görünüyor.

Alırken ince eleyip sık dokuyor, satarken hisselerin gözünün yaşına bakmıyorum.
    Merak etmeyin ortada gerçek bir işlem yok. Yazılıp çizilenler faraziyeden ibaret.
    Yine de primli hisselerle karşılaştırıldığında sistemin XUTUM genelinden 4 kat daha
    başarılı olduğunu söyleyebilirim.
    Sanal olduğuna sevindim Üstadım ama gerçek de olsa sorun olmayacağını düşünüyorum...

Siz birşeyleri hesaplayıp düşündüyseniz vardır bir bildiğiniz...

Dün paylaştığım Uzun Vade grafiğine bugün değişik bir açıdan bakınca şok oldum resmen...

Dünkü grafik Logaritmik Scala idi ama Linear Scala ile bakınca çok acayip bir görüntü ortaya çıktı. Log. olarak Kama olan kanallar Lin. olarak birden mükemmel Paralel Kanallara dönüştü...!!!

Şimdi gerçek soru şu:

- Hangisi çalışacak?!

Ben 92.000 derken log. bakıyorum ama Lin. bakınca 82.000 çıkıyor!!!

Burada Elliot sayımları önem arzedecek. Bu kadar hassas bir durumda ortaya birçok varyasyon çıkacaktır!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım,

Farklı pencerelerden bakınca farklı resimler ortaya çıkıyor. Ben de dahi çoğumuz
    önümüze hazır gelen Lineer grafikleri kullanıyoruz. Sizin alt alta koyduğunuz
    resimlerden de anlaşılacağı üzere Lineer grafik fiyat artış/azalışlarını bire bir
    yansıtıyor. Logaritmik ise dünle bugünü karşılaştırıp hesap-kitap yaparken
    geçmişi de hatırdan çıkarma uyarısında bulunuyor. İşin ehli olanlar uzun
    dönemli analizlerde Logaritmik grafiklerin tercih edilmesini tavsiye ediyor.
    Siz de tercihinizi bu yönde kullandığınıza göre bir bildiğiniz vardır.

Bu arada USD/TRY de dün oluşan flama yukarı geçiliyor. Korkarım sizin
    4.74-4.75 direnci artık destek vazifesi üstlenecek.

Sayfa 494/1078 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •