Sayfa 499/1003 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. MPS fonuna yeni birisi katilmis sanirim. Onceki yonetim kadrosunu bilen var mi?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897142
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

2.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Ktm benim gözümdeki kategorisinde şuan rakibi yok.(Katılım Değişken Fon). İstikrarlı fon, 3-6 aylık periyotlarda katılım hesabı/kira sertifikaları üzerinde getiri arayanlar için orta riskte bir fon. Katılım esaslı olsun, paramı fon yönetimine teslim edeyim diyenler için güzel seçenek. Katılım esaslı fonlara yoğunlaştığım için, faiz içeren fonlarla ilgili yeterli tecrübem yok, diğer değişken fonlar ile kıyaslamayı bu konuda tecrübeli arkadaşlara bırakıyorum.

Rbk ve Gls belki Ktm'ye rakip düşünülebilir, ama bu fonların da içeriğinde hisse senedi bulunmuyor, daha çok döviz kira sertifikaları yer alıyor.

Qinvestin yeni çıkacak Pdd fonu, Ktm fonu ile aynı tip olacak. Bir fark Ktm t+2 valör, Pdd t+1 valör. Pdd İzahname'sinde t+1 şeklinde belirtilmiş, değişmezse.
    Bilgilendirme icin çok teşekkürler sn. tradestop. Ben de tam olarak değişkenlere hatta EIB'e alternatif olarak düşünüyorum. Sanırım KTM, EIB'e gore biraz daha risk düzeyi yüksek konumlandırılmış. Qinvest'in fonunu da sizden haber almıştım. Ama surec alacak gibi islem görmesi.

Diger alternatif fon sepeti şemsiyesinde de fena performanslar yok. Fakat matruşka gibi olduklari icin takibi zor ve risk düzeyini anlaması zor. Çoğunlukla şirketler de kendi fonlarını dolduruyorlar. O tarafta ODV ve ARM dikkate değer alternatifler.

3.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    MPS fonuna yeni birisi katilmis sanirim. Onceki yonetim kadrosunu bilen var mi?
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/897142
    Daha öncesinde ACT (şimdiki MPS) yönetiminde de olan biriymiş.
    İlgili dönemi
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

4.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Evet üstadım siz dün söyleyince ben de biraz inceledim. Saçma sapan hareketler yapmış, hiç bulaşmaya değmez.
    Bu arada dün sormuşsun hocam arada kaynadı. ıdy yok bende. ppz/eib/suc/ktm var defansif tarafta. Ama usdtry'yi geçme potansiyeli olan üçüncü döviz bazlı fonu bir türlü bulamıyorum açıkçası. kub/gbc devam edeceğim mecburen. ''döviz'' ünvanlı usdtry ile rekabetçi, benchmark usdtry alan ve geçebilen başka değişkenler de olsa keşke.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Hedef portföy ppf kuruyormuş
    Tefaş'a kapalı olacak sanırım

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=HYV
    Neden kapalı olsun ki sayın yuji...
    Nasıl alacağız o zaman

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Bu arada dün sormuşsun hocam arada kaynadı. ıdy yok bende. ppz/eib/suc/ktm var defansif tarafta. Ama usdtry'yi geçme potansiyeli olan üçüncü döviz bazlı fonu bir türlü bulamıyorum açıkçası. kub/gbc devam edeceğim mecburen. ''döviz'' ünvanlı usdtry ile rekabetçi, benchamrk alan geçebilen başka değişkenler de olsa keşke.
    Teşekkürler Hellistheothers hocam. IPJ düşünmez miydiniz? Sanki aktif yönetilen bir fon gibi duruyor.

7.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Neden kapalı olsun ki sayın yuji...
    Nasıl alacağız o zaman

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Daha işlem görmeye başlamamış. Başlayınca bence tefas'ta işlem görür.

Şimdi bileniniz varsa bir master sorusu sormak istiyorum.

Diyelim ki Hedef battı. Para piyasası fonunuz ne olur ? Örnek olarak soruyorum, yoksa Hedef le alakalı değil .

Para piyasası fonu olduğu için, yani batacak bir enstrüman olmadığı için Takasbank tarafından paranız güvence midir ?

Yani Hedef batsa dahi ppf'leriniz garantide mi ?

bu sorunun cevabını uzmanlarından bekliyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Teşekkürler Hellistheothers hocam. IPJ düşünmez miydiniz? Sanki aktif yönetilen bir fon gibi duruyor.
    Sürekli % 20 nakit tutuyor neden bilmiyorum. Bir öngörü ile vs. değil ne zaman açsam %20 nakit de olmaları can sıkıcı. Yani düşerken ya da çıkarken değil hep öyle, mütemadiyen. Yani sonuçta yatırımcı zaten kendi sepetini yapar , fon içinde niye buna gerek duyuyorlar bilmiyorum.
    Ama düşünülebilir, muazzam potansiyelli bir sektör , haklısınız.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 499/1003 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •