Sayfa 500/551 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550 ... SonSon
Arama sonucu : 4408 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. şirketten gelen yanıt;

1) 31.12.2022 tarihli finansal tablolarımızın aşağıya aktardığımız 18 numaralı dipnotundan görülebileceği üzere, “Arsalar, yeraltı ve yerüstü düzenleri†kalemi altında “toplu olarak†gösterdiğimiz arazilerin toplam değeri 1.657.285 bin TL’dir.

2) Yine 31.03.2023 tarihli finansal tablolarımızın aşağıya aktardığımız yatırım amaçlı gayrimenkullere ilişkin 14 numaralı dipnotundan görülebileceği üzere, Şirketimizin sahip olduğu araziler bulundukları mevkiye göre tabloda “ayrı olarak sınıflandırılmışâ€ olup, toplam değerleri yukarıda yer alan tablodaki 1.657.285 bin TL değerine eşittir. Dolayısıyla, 31.03.2023 tarihli finansal tablolarımızın aktifinde yer alan yatırım amaçlı gayrimenkullerimiz, daha önceki finansal tablomuzda yer alanlardan herhangi bir farklılık göstermemektedir. Yatırım amaçlı gayrimenkullerimizin 31.12.2022 tarihi itibarıyla değerleri SPK’ya akredite bir kuruluş olan TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından belirlenmiştir. Lüleburgaz’da 1989-2003 yılları arasında satın alınmış olan tarlaların (yaklaşık 478.439 m2) , 31.12.2022 tarihi itibarıyla pazar değeri 100.010 bin TL olarak belirlenmiş olup, her iki döneme ilişkin tablolarda da aynı değer üzerinden gösterilmiştir.

isteyen ilgili tablolardan kontrol edebilir. tablo görselleri de vardı ama yükleyemedim.

2.  Alıntı Originally Posted by ohannesburg Yazıyı Oku
    şirketten gelen yanıt;

isteyen ilgili tablolardan kontrol edebilir. tablo görselleri de vardı ama yükleyemedim.
    Evet, ben de aynı yanıtı aldım...
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Belki dikkatinizi çekmiştir. Temizlik kağıdı fabrikasının açilisinda Atalay Gümrah topluluğun son 2 yılda yaptığı yatırımların toplamının 700 milyon avroyu bulduğunu söylemiş. Faaliyet raporunda Gensenta yatırımı yanında gectigimiz yılın en büyük yatırımı Polat Holding ten alınan Çine'deki feldspat madeni sahası olarak yazılmış. Demek ki bu yatırım da yüz milyon avro mertebelerindedir. Genel kurulda Seyfettin Saricam'in bedelli sermaye artışı konusunda " ihtiyacımız yok" minvalindeki yanıtını okumuşsunuzdur. Ayrıca ilaç bilancosundaki nakitlerin kkm yapıldığını da okumadım. Demek ki kkm ye dönüş şartlı kredi de kullanmamışlar. Ayrıca ben bugüne kadar Eczacibasi'nin borçlanma tahvili çıkardığını da okumadım. Benim anladigim vitra karo nun borçları hariç topluluk faaliyetleri nakit akislariyla yurutulebiliyor, borçlanma minimum düzeyde tutuluyor. Buna rağmen 3 yılda 900 milyon avro ilave yatırım yapacağız demişler. Sanırım ilaç özelinde Ayazağa projesinin başlamasıyla nakit akışı daha da kolaylaşacak, Gensenta ve Monrol'un yatırım ve Ar Ge çalışmalarında kullanılacak.

4. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

5. Paylaşım için teşekkürler. Topluluğun yaptığı yatırımların büyüklüğü son beş yılda euro bazında ikiye katlanmış durumda. Esan'in itici rolünü daha önce buralarda yazmıştık. Bence BE ve FE'nin varlıklarını şirket üstünde tutma eğilimi ve düşük temettü politikası minimum düzeyde borçlanma imkanı sağlıyor. Yurtdışı operasyonlarını da daha ucuz kaynaklarla yurtdışından fonluyor olabilirler. Bu bir varsayım ama topluluğun her yıl 300 milyon Euro yatırım yapabilmesini belki 2/3 oranında özsermaye katkısına bağlıyorum. Holding diyelim bu yıl 600 milyon lira temettü dağıtacaksa büyük ortaklar 7-8 milyon Euro düzeyinde temettü alacaklar.Ilac ve Yatırım holding de halka açık kısma ödenen temettü ise sadece 5 milyon Euro. Topluluğun 2022 de 1,9 milyar Euro ciro yaptığını ve 200-250 milyon Euro aralığında nakit üretmiş olabileceğini varsayarsak 20 milyon Euro temettü ödemesi ( artı vergiler elbette) geri kalan kısmı yatırımlara yöneltmek makul ve kolay.

6. Bu şirket durumu belli etti

1- ilaç da yeniden zirveye oynayacağını ortaya koydu bu yıl belki yeni satın alma görebilirsiniz

2- kârı yatırımda ve borç ödemesi olarak görüyorum buda büyüme ve bedelsiz demektir

3- aşırı derecede bilgi saklanıyor bunuda şirket bünyesinde bulunan arsalar ve yapılacak olan projelerin önemi olarak görmekteyim

4- halka açık oranı az ben bunun dahada azalacağı kanaatindeyim ama bu zaman meselesi

5- her ne kadar firmaya kızmış olsam da yıl sonunda bir şekilde dolar olarak fiyatlamasini yapıyor ki bu güzel bir şey
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Paylaşım için teşekkürler. Topluluğun yaptığı yatırımların büyüklüğü son beş yılda euro bazında ikiye katlanmış durumda. Esan'in itici rolünü daha önce buralarda yazmıştık. Bence BE ve FE'nin varlıklarını şirket üstünde tutma eğilimi ve düşük temettü politikası minimum düzeyde borçlanma imkanı sağlıyor. Yurtdışı operasyonlarını da daha ucuz kaynaklarla yurtdışından fonluyor olabilirler. Bu bir varsayım ama topluluğun her yıl 300 milyon Euro yatırım yapabilmesini belki 2/3 oranında özsermaye katkısına bağlıyorum. Holding diyelim bu yıl 600 milyon lira temettü dağıtacaksa büyük ortaklar 7-8 milyon Euro düzeyinde temettü alacaklar.Ilac ve Yatırım holding de halka açık kısma ödenen temettü ise sadece 5 milyon Euro. Topluluğun 2022 de 1,9 milyar Euro ciro yaptığını ve 200-250 milyon Euro aralığında nakit üretmiş olabileceğini varsayarsak 20 milyon Euro temettü ödemesi ( artı vergiler elbette) geri kalan kısmı yatırımlara yöneltmek makul ve kolay.
    Redmi Note 9S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

7. Bugün patr.. veya spe... sırf borsa genele uyum sağlamak adına kehren yükseltiyor fiyatı.İlk 5 aracı kurum bazında 300 bin lot ekside.Malesef küçük yatırımcılar olduğu sürece bu oyuna devam edeceklerdir malesef.Dikkatli olmak gerekiyor.Cız diye acımadan yakarlar!

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

8. Yukarıdan verdiği malı tekrar almak ve korku yaratmak için fiyatı arada bir aşağı çekebilir!
     Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Bugün patr.. veya spe... sırf borsa genele uyum sağlamak adına kehren yükseltiyor fiyatı.İlk 5 aracı kurum bazında 300 bin lot ekside.Malesef küçük yatırımcılar olduğu sürece bu oyuna devam edeceklerdir malesef.Dikkatli olmak gerekiyor.Cız diye acımadan yakarlar!

Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

Sayfa 500/551 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •