Sayfa 500/925 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Bistin en kötü hissesi Halkbank diyorlardı o bile dipten %40 prim yaptı....
    aslında gübre fiyatlarının artması çok iyi durum...razi fabrikası ihracat ağırlıklı çalıştığı için iyi durum ama gübretaş için kötü....çünkü halkın alım gücü düşük hammadde ithal....sonuç gübretaşın kar marjı düşük....çözüm devlet çiftçiye gübre desteğini 2-3 katına artıracak....vatandaş rahat rahat gübre alabilmeli gübre tüketimi layıkıyla olmalı....bunun için bütçede tarıma ayrılan pay 100 milyara yakın olmalı....mevcut ne kadar 15-20 milyar arası....koskoca Türkiyenin tarıma ayırdığı bütçe çok az bu bütçe rakamları ile tarımın sorunları çözülmez....kozaa mahkemesi hala devam ediyor....gübretaş bu maden sahasını alabilse çok farklı yapıya kavuşabilir ama mahkeme yılan hikayesine döndü....

2. Borsa için kumar derler belki doğru belki yanlış ama en büyük kumar bu hisse

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Sirketin yonetimsel anlamda guzel bir yapilandirmaya ihtiyaci var....mevcut anlayisla bu sirketin borsada yeri olmamasi lazim....

4. Turk tarafi bozulsada iran tarafi kaynakli konsolide bilanconun duzelme ihtimali cok kuvvetli...

5.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    Turk tarafi bozulsada iran tarafi kaynakli konsolide bilanconun duzelme ihtimali cok kuvvetli...
    Dipnotta %20 döviz çıkışı 155 milyon kur zararı olur diyor... %40 olursa 310 milyon zarar....

Üstad 3Ç de kurlar %40 arttı malum gubrf çok döviz borcu var.

Sence Razinin 3 ayda bu kadar kar etme ihtimali var mı....!!!

6.  Alıntı Originally Posted by İktisatçı Yazıyı Oku
    Dipnotta %20 döviz çıkışı 155 milyon kur zararı olur diyor... %40 olursa 310 milyon zarar....

Üstad 3Ç de kurlar %40 arttı malum gubrf çok döviz borcu var.

Sence Razinin 3 ayda bu kadar kar etme ihtimali var mı....!!!
    bunu birde razi açısından değerlendir ortak.....ben ne diyorum türkiye tarafının kötü gidişini razi kapatacak....tam 2009 yılındaki döneme benziyor....100 milyon zarar yazmıştı sonrasında artan gübre fiyatları ile 130 milyona kadar kar çıkmıştı....sonrasında 210 milyon kar görmüştüler....hisse hareketleri umut yok diyor ama ben umutluyum düzelme işareti görürsem tekrar gireceğim....

7.  Alıntı Originally Posted by xxtrader Yazıyı Oku
    bunu birde razi açısından değerlendir ortak.....ben ne diyorum türkiye tarafının kötü gidişini razi kapatacak....tam 2009 yılındaki döneme benziyor....100 milyon zarar yazmıştı sonrasında artan gübre fiyatları ile 130 milyona kadar kar çıkmıştı....sonrasında 210 milyon kar görmüştüler....hisse hareketleri umut yok diyor ama ben umutluyum düzelme işareti görürsem tekrar gireceğim....
    ortak kapatır ben kapatmaz demiyorum ama 2018 de çok zor bana göre...

2019 ilk çeyrekte olabilir onun da bilançosu mayısı bulur...

endeks 100 bine dayandı gubrf 3 diyemedi talep yok.. elinde olanlar bıktı ama fiyat rezil durumda... 3 senedir kan kusturdu yeminle...

Sayfa 500/925 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •