Sayfa 508/751 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon
Arama sonucu : 6008 madde; 4,057 - 4,064 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    İZMİR- ÇEŞME-ÖZDERE
    Gönderi
    1,201
     Alıntı Originally Posted by ismen Yazıyı Oku
    ToKKan Hocam bilmediğim için soruyorum trendin 24 ten geçtiği aşikar ama 24lü fiyatlar temettü sonrası bu şirket için 3 civarı f/k ya denk geliyor sizce bunun mümkün olma ihtimali var mıdır?Daha önce böyle bir sanayi şirketinin bu çarpanlardan değerlendiği olmuş mu?Böyle bir ihtimal sizce var mıdır?
    Teşekkür ederim
    ben de hisse taşıyorum. zararda değilim ama düşmesini hiç istemem. şu anda da inanılmaz ucuz. FK/6.19 uzun senelerdir de böyle bir ters durumda kalmadım. altı lira temettü açıkladıktan sonra düşeceğine inanmadım. grafikte hiç bir olumsuz sinyal vermedi. 28.50 liradan 39 liraya kadar büyük alıcılı yükseldi. kesinlikle sat sinyali gelmedi. aniden birileri(kimler olduğunu bilmiyorum zaten araştırmam da) porföy boşaltmaya başladılar. sanki hiç bitmeyecekmiş gibi satışlar cuma gününde de devam etti. güçlü destek
    bölgesine 32 liralar test edildi. normal şartlar altında 32 liranın altına gelmemesi lazım. belki gün içi sarkmalar olsa bile kapanışın destek seviyesinin üzerinde beklenir. ancak satış yapanların satışlarına devam etmeyeceklerinin hiç bir garantisi yok. satışlarına
    devam etmezler ise bu seviyeler diptir. eğer gelecek hafta aynı hızla devam ederlerse EN KÖTÜ İHTİMALLE 24 lü fiyatlar gündeme gelebilir. satışları nerede biterse dip orası olacaktır..
    ilk borsa kriziyle 1987 yılında tanıştım. dünya borsalarında başlayan kriz gecikmeli olarak istanbul borsasına ekim ayında gelmişti.
    (eloktronik ortam yoktu)
    ikinci kriz 1990 yılında körfez krizi ortaya çıktı ve kısa sürdü(özal dönemi)
    asıl büyük kriz 1994 yılında geldi . kriz öncesi borsa inanılmaz yükselerek 4 kat artmıştı. borsa düşmeye uygun yükseklikteydi.
    aynı hızla bir düşüş trendi başladı . hisseler çöp fiyatına indi.( kısa keseyim)
    yukarıda 3 fiyat kazancına denk gelme ihtimali var mı diyorsun. 1994 kriz günleri seans salonundayız müdür salonuna geldi. geçmiş gün
    hangi hisse olduğunu unuttum. arkadaşlar bu hisseyi alın alır almaz 0.200 kuruş kazanacaksınız dedi. kimse almadı.
    şirket iki gün sonra bir lira temettü veriyor. fiyatı 0.800 kuruş. iki gün sonra bin lirayı cebe koyacaksin kimse almıyor. çünkü
    bütün hisseler tabandaydı(korku)
    doğru söylüyorsun . finansal yöntemin borsadaki fiyatları dikkate aldığı bir kaç rasyodan biri de fiyat kazanç oranıdır.
    borsadaki işletmelerin FK/ oranı toplumun borsaya sıcak baktığı dönemlerde unutulmakta yükselen fiyatlarla birlikte FK/ oranı ortalaması da hızla artmaktadır. paranın borsadan uzaklaştığı dönemlerde FK/ ortalama çok gerilemesine rağmen günün şartlarında yüksek bulunabiliyor. 1987 krizinde ereğli demir çeliğin 2.01 fiyat kazancından işlem gördüğünü bilirim. aynı hisse 1993 yılında
    38 fiyat kazanca ulaşmıştı( ereğli o günlerde borsanın lokomotifi olduğu için çok işlem yapardık)
    kriz dönemleri hariç zannedersem 2005-2006 yıllarıydı. akçansa şelale düşüşüyle 8 liralarda bir aydan kısa sürede 2 liralara
    gerilemiş ve aşırı ucuzlamıştı. daha sonra 1.5 yıl gibi sürede eski fiyatına tırmanmıştı. sonuçta burası borsa her şey oluyor..
    ancak hisse seçimi iyi yapılmışsa uzun vadeli yatırımda borsada zarar etmek mümkün değildir.. çünkü şirketler zamanla gelişirler ve
    büyürler. hisse senedi de büyümeye paralel değer kazanır. bunun yanında hisse senedi yavrulama yoluyla da çoğalır. ( bedelli , bedelsiz sermaye arttırımı) zamanla farkında olmadan zenginleşilir..
    Grafik Yorumcusu

2.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    ben de hisse taşıyorum. zararda değilim ama düşmesini hiç istemem. şu anda da inanılmaz ucuz. FK/6.19 uzun senelerdir de böyle bir ters durumda kalmadım. altı lira temettü açıkladıktan sonra düşeceğine inanmadım. grafikte hiç bir olumsuz sinyal vermedi. 28.50 liradan 39 liraya kadar büyük alıcılı yükseldi. kesinlikle sat sinyali gelmedi. aniden birileri(kimler olduğunu bilmiyorum zaten araştırmam da) porföy boşaltmaya başladılar. sanki hiç bitmeyecekmiş gibi satışlar cuma gününde de devam etti. güçlü destek
    bölgesine 32 liralar test edildi. normal şartlar altında 32 liranın altına gelmemesi lazım. belki gün içi sarkmalar olsa bile kapanışın destek seviyesinin üzerinde beklenir. ancak satış yapanların satışlarına devam etmeyeceklerinin hiç bir garantisi yok. satışlarına
    devam etmezler ise bu seviyeler diptir. eğer gelecek hafta aynı hızla devam ederlerse EN KÖTÜ İHTİMALLE 24 lü fiyatlar gündeme gelebilir. satışları nerede biterse dip orası olacaktır..
    ilk borsa kriziyle 1987 yılında tanıştım. dünya borsalarında başlayan kriz gecikmeli olarak istanbul borsasına ekim ayında gelmişti.
    (eloktronik ortam yoktu)
    ikinci kriz 1990 yılında körfez krizi ortaya çıktı ve kısa sürdü(özal dönemi)
    asıl büyük kriz 1994 yılında geldi . kriz öncesi borsa inanılmaz yükselerek 4 kat artmıştı. borsa düşmeye uygun yükseklikteydi.
    aynı hızla bir düşüş trendi başladı . hisseler çöp fiyatına indi.( kısa keseyim)
    yukarıda 3 fiyat kazancına denk gelme ihtimali var mı diyorsun. 1994 kriz günleri seans salonundayız müdür salonuna geldi. geçmiş gün
    hangi hisse olduğunu unuttum. arkadaşlar bu hisseyi alın alır almaz 0.200 kuruş kazanacaksınız dedi. kimse almadı.
    şirket iki gün sonra bir lira temettü veriyor. fiyatı 0.800 kuruş. iki gün sonra bin lirayı cebe koyacaksin kimse almıyor. çünkü
    bütün hisseler tabandaydı(korku)
    doğru söylüyorsun . finansal yöntemin borsadaki fiyatları dikkate aldığı bir kaç rasyodan biri de fiyat kazanç oranıdır.
    borsadaki işletmelerin FK/ oranı toplumun borsaya sıcak baktığı dönemlerde unutulmakta yükselen fiyatlarla birlikte FK/ oranı ortalaması da hızla artmaktadır. paranın borsadan uzaklaştığı dönemlerde FK/ ortalama çok gerilemesine rağmen günün şartlarında yüksek bulunabiliyor. 1987 krizinde ereğli demir çeliğin 2.01 fiyat kazancından işlem gördüğünü bilirim. aynı hisse 1993 yılında
    38 fiyat kazanca ulaşmıştı( ereğli o günlerde borsanın lokomotifi olduğu için çok işlem yapardık)
    kriz dönemleri hariç zannedersem 2005-2006 yıllarıydı. akçansa şelale düşüşüyle 8 liralarda bir aydan kısa sürede 2 liralara
    gerilemiş ve aşırı ucuzlamıştı. daha sonra 1.5 yıl gibi sürede eski fiyatına tırmanmıştı. sonuçta burası borsa her şey oluyor..
    ancak hisse seçimi iyi yapılmışsa uzun vadeli yatırımda borsada zarar etmek mümkün değildir.. çünkü şirketler zamanla gelişirler ve
    büyürler. hisse senedi de büyümeye paralel değer kazanır. bunun yanında hisse senedi yavrulama yoluyla da çoğalır. ( bedelli , bedelsiz sermaye arttırımı) zamanla farkında olmadan zenginleşilir..
    Bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim hocam.

3. Tera Yatırım 57.20 TL hedef fiyat önermiş.
    O iyi insanlar o güzel atlarına binip gittiler...

4. Maşallah 🙏🧿

5. Tera'nin maliyet 16 lira.

Umarım satış tarafına gecmezler. Genelde al dediklerini satıyor aracı kurumlar.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

vestel malesef dük oldu diye kandığım hisse stop yapmadık bilanço temettü çok iyi dedik mal çıkmak için kullandılar tabii bence maliyet 29 artık satılmaz şimdi ne olur aylık ve haftalıkta

1- ema 9 a değdim döktüm yatay sonrası çıkış

2- indikatörlerde hiç geri dönme emareleri yok ben 21 e gidiyorum derse bu %90 ikili tepe yapacak ve trendi sonlandıracak demektir. (ben böyle öğrendim) haftalık grafiklerde ema 9 a değme teknik düzeltmedir. 21 e değme isteği trendin sonlanacağı habercisidir. günlükte 21 e değme isteği yine teknik düzeltme altına sarkma ve üstüne çıkamama 1 hafta ve fazlasında trendin sonlanacağı habercisidir.

dikkatli olunmalı

hele 100 lira hedef fiyat vermeler falan hiç olmadı Tokkan hocam 100 lira olur 2025 de bu sizi haklı çıkartmaz. 6 ay içinde ne olacak mühim olan o eğer EMA 9 bu iki hafta tutmaz ve 21 e yol alırsa bu yıl bir daha 40 lar görülüp ikili tepe yapar. sonra trend biter. bunu siz benden daha iyi biliyor olmalısınız.

eğer 9 a değer bu iki hafta üzerinde kalırsa teknik düzeltmedir deyip yeni bir formasyon olusumu ile yeni yönler ararız. bir hissenin temeli patron tarafından kullanılabilir. grafik hazırlanır bilanço-haber ardından gelir. temettü gibi ,atalayanlara mallar dağıtılır ve yeniden toplanana kadar aylar boyunca yatay ve düşen trend oluşabilir.

8. Manisa ilinde ilk üç çeyrekte geçen seneye göre elektrik elektronik ihracatı TL bazlı yüzde 75 artmış iken istedikleri kadar aşağıya bassınlar.

https://nethaberturk.com/elektrik-el...arlik-ihracat/

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 508/751 İlkİlk ... 8408458498506507508509510518558608 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •