Sayfa 51/1009 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8068 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIX

1.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Zamanında arkadaşın biri kia sportage almıştı 35.000 tl cıvarına,eleştirmiştim,neden aldın bu çin arabasını demiştim,bana çok ucuz diğer arabalara göre,üstelik jip tipi işimi görür demişti,şimdi 1200-1500 arası olmuş sıfırı,yani eski paraylan trilyon üstü,gerçi bende 2012 onun sorentosu var,istanbulda garajımda,istanbula gittiğimde bazen kullanıyorum,istanbul trafiğinde araba kullanmak çok zor,zaten çok yakıyor,alt tarafı tenekeden imal,çok para,bunlara bu kadar parayı nasıl veriyorlar anlamış değilim
    Kia lar Cin mali degil Guney Kore

2.  Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
    Zamanında arkadaşın biri kia sportage almıştı 35.000 tl cıvarına,eleştirmiştim,neden aldın bu çin arabasını demiştim,bana çok ucuz diğer arabalara göre,üstelik jip tipi işimi görür demişti,şimdi 1200-1500 arası olmuş sıfırı,yani eski paraylan trilyon üstü,gerçi bende 2012 onun sorentosu var,istanbulda garajımda,istanbula gittiğimde bazen kullanıyorum,istanbul trafiğinde araba kullanmak çok zor,zaten çok yakıyor,alt tarafı tenekeden imal,çok para,bunlara bu kadar parayı nasıl veriyorlar anlamış değilim
    Vay arkadaş biz ekmeği nereden 50 kuruş alsak diyoruz formda. 20 yaşında hurda arababamiza sinek yaklaşınca içimiz titriyor Ağaların arada gittiği İstanbulda ev milyonluk araba. Bizde burada iki lak lak edelim diye gevezelik ediyoruz. Ula nutkum tutuldu gideyim bir kutu hap içip kendimi intihar edeyim.

3. Atalarımız öyle demiş Godamanin malı parası züğürdün çenesini yorarmış. Yoruldum yaf

4. Değerli dostlar , esasen mevduat , kar payı , kur korumalı vb , her koşulda insanlar çok ciddi para kaybetti 1 yılı aşkın süredir enflasyon yüzde 200-300 ancak mevduat tan yüzde 30 mu nedir para aldılar, yeminle simit enflasyonunu karşılamaz .

Şimdi bu tahterevalli hep ters tarafa kalkar esasında ülkemizdeki finans unsurları hep yabancı veya yabancı ortaklı sen nereye koyarsan tersine koyup seni zararlı kendini kar li yapar bu sayede emeğini çalarlar .Zaten yerli olsa ne olur yerliler onlardan beter .

Emeklerimizi hep caldiriyoruz seçenekleri onlar belirliyor , yapacak hiç bir şey yok araba için çip yok üretim az deyip stokları en yüksek fiyattan satıyorlar şimdi 10 yıl sürmez elektrikli almayani pişman edecek yakıt fiyat farkı vergi farkı üretirler malımızı çöp ederler .
    Yani hep kaybedecegiz maalesef .

5. Ben RTE iktidara geldiğinden beri hep ihtiyaç maddelerini miadına göre süpermarketlerden promosyonlu indirimli olabildiğince fazla aldım. Bu mantık üzerine 500 lt dipfriz vs saklama depolama gibi tedbirler aldım. RTE beni hiç mahcup etmedi mutlaka bazı ürünlerin fiyatları afaki arttı bu şekilde çalışırken ve emekli iken zararımı minimuma indirdim. Özellikle covid sonrası evdeki eski tüketim alışkanlıklarımızdan bazıları ile vedalaştık. RTE biraz daha devam ederse oturduğum 40 yıllık merkezi ısıtma ev bana lüks olacak. Alamadığımız ürünlerin resmini vitrine koyduk canımız istedikçe resme bakıp yalanıp tatmin oluyoruz. RTE devam ederse benim gibiler için uzaktan et süt gördüğünde aaaa baba bak et diyeceği günler yakındır.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Ben RTE iktidara geldiğinden beri hep ihtiyaç maddelerini miadına göre süpermarketlerden promosyonlu indirimli olabildiğince fazla aldım. Bu mantık üzerine 500 lt dipfriz vs saklama depolama gibi tedbirler aldım. RTE beni hiç mahcup etmedi mutlaka bazı ürünlerin fiyatları afaki arttı bu şekilde çalışırken ve emekli iken zararımı minimuma indirdim. Özellikle covid sonrası evdeki eski tüketim alışkanlıklarımızdan bazıları ile vedalaştık. RTE biraz daha devam ederse oturduğum 40 yıllık merkezi ısıtma ev bana lüks olacak. Alamadığımız ürünlerin resmini vitrine koyduk canımız istedikçe resme bakıp yalanıp tatmin oluyoruz. RTE devam ederse benim gibiler için uzaktan et süt gördüğünde aaaa baba bak et diyeceği günler yakındır.
    Dostum alamadığın ürünlerden bir fotoğraf albümü yap hatıra olsun , aslında ben de yağ şeker felan fazla alıyorum ama totalde 3 ,5 bin kar olur fazlası yok,. işe yaramaz esasen . 5 bin kar sonra yine zarar ancak toptan alipta ucuza alıyorsan o başka rayiç perakendeden bir işe yarasa da fazla yaramıyor.

7.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku

Bir zamanlar Samsun'un Çarşamba ilçesinde ulaşım ve taşımacılık araçları

Değerli forumdaş.....iyiki varsın.....sizleri sevmemek elde değil.....!!!!!!!!!!!!

TEŞEKKÜRLER......!!!!!!!!!!!!!!!!!

8.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Dostum alamadığın ürünlerden bir fotoğraf albümü yap hatıra olsun , aslında ben de yağ şeker felan fazla alıyorum ama totalde 3 ,5 bin kar olur fazlası yok,. işe yaramaz esasen . 5 bin kar sonra yine zarar ancak toptan alipta ucuza alıyorsan o başka rayiç perakendeden bir işe yarasa da fazla yaramıyor.
    Evdeki en son tükettiğimiz salcanin son kullanma tarihi söylesem tıp dünyası ayağa kalkar. Bu arada salçayı kaliteli iyi ambalajlı olmak şartıyla beş sene sonra rahat kullanıyoruz.

Sayfa 51/1009 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •