Sayfa 51/413 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 3298 madde; 401 - 408 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

--borsada en önemli parametre, patron, güven veriyor mu?...bu soruya rahat evet denemiyorsa, o hisseye yatırım gözüyle bakılmıyor...

--bunu spek-tahta yapıcı da bildiği için... dipte balık avlama modundan çıkamıyor...bu sadece buna özgü değil...çok sayıda var...

2. Dohol , gsdho bu şirketler malesef yatırımcısını yolma amacı taşıyorlar borsada. Bu şekilde ucuz olmayı başarmak için ciddi art niyetli olmak gerekir. Adamlar 0.40 -0,50 PD/dd , fk:2 potansiye bilanço değerleri şimdiki kura göre. Neyi fiyatliyor şu an? Ne zaman bilancoyu fiyatlayacagiz bilmiyorum. Ama çok sinir bozucu...umarim millet atlamazda yavsaklar istemeye de olsa götürürler. Çünku millet atladikca yavsaklar beklettikce bekletiyor...

3.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Dohol , gsdho bu şirketler malesef yatırımcısını yolma amacı taşıyorlar borsada. Bu şekilde ucuz olmayı başarmak için ciddi art niyetli olmak gerekir. Adamlar 0.40 -0,50 PD/dd , fk:2 potansiye bilanço değerleri şimdiki kura göre. Neyi fiyatliyor şu an? Ne zaman bilancoyu fiyatlayacagiz bilmiyorum. Ama çok sinir bozucu...umarim millet atlamazda yavsaklar istemeye de olsa götürürler. Çünku millet atladikca yavsaklar beklettikce bekletiyor...
    Gsdde’de 21 Eylül’de 1 aylık ralli başlamış sonra Gsdde nadasa bırakılmış. Gsdho 5 Kasım’da 1 ayı hafif geçen bir ralliye başladı. Kapanış fiyatlarını baz alırsak Gsdho’nun rallisi 16 Aralık’ta bitti. Rallinin düzeltmesi, yabancıların ve fonların satışı ile çok sert oldu. Citi hariç yabancılar ve fonlar yavaştan alıma gelmiş ama satılan malın toplanması biraz zaman alabilir ve Gsdde’nin hareketini izlemek zorunda kalabiliriz. (Asıl satıcı Citi idi ve sağlam sene sonu satışı yaptı. Yeni yılda bilanço beklentisiyle tekrardan giriş yapmasını beklerim.)

4.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Gsdde’de 21 Eylül’de 1 aylık ralli başlamış sonra nadasa bırakılmış. Gsdho 5 Kasım’da 1 ayı hafif geçen bir ralliye başladı. Kapanış fiyatlarını baz alırsak Gsdho’nun rallisi 16 Aralık’ta bitti. Rallinin düzeltmesi, yabancıların ve fonların satışı ile çok sert oldu. Citi hariç yabancılar ve fonlar yavaştan alıma gelmiş ama satılan malın toplanması biraz zaman alabilir ve Gsdde’nin hareketini izlemek zorunda kalabiliriz. (Asıl satıcı Citi idi ve sağlam sene sonu satışı yaptı. Yeni yılda bilanço beklentisiyle tekrardan giriş yapmasını beklerim.)
    Merak etmeyin aynı yabancı görünümlü bıyıklı gsdde de çok ciddi satış yapmış. Ama götürmek isteyen götürüyor işte. Bu arkadaşların beklediği bir şey var ben ona yoruyorum. Hisseyi ucuza satıp panik ortamında bedavaya almayı düşünmek gibi. İlerleyen zamanda yapilacak seçim ve yasanacaklar. Holding iskontosunu geçtim artık GYO gibi fiyatlaniyoruz artık... sanki halkbank da değil de bunun üzerinde yaptırım tehdidi var.Uçacak kaçacak diyen arkadaşlar gitti yerine işine gelmiyorsa sat diyen arkadaş geldi. Bu şirket bu siyasi ortamda ve yabancı olmadan ucuz olmaya devam edecek...

5. Ülke malesef birkaç yıldır yatırım için hiç uygun olmayan bir yer olmaya başladı. Yönetenler sagolasun insanlara döviz aldırma dışında seçenek birakmiyorlar. Çin olacağız , yüksek kur düşük faiz diye televizyonlara çıkıyorlar. Sonra biz size dolara guvenmeyin demiştik diye pişkin pişkin açıklama yapıyorlar. Halkını yanlış yönlendiren cebinde 3 kuruşa göz dikenler umarım hakettiklerini bulurlar. Hayatımda döviz hiç almadım ama insanı al diye zorluyorlar cidden. Borsa kısmında ise imtiyazli hisse ayağına patronların kucağına oturttular ky ciyi. Onlarca hisse var yatırımcısi TL bazlı dolar bazlı zararda olan. Bizde malesef onlardan birindeyiz. Umarım ki hissede herkesin tek kaybettiği zaman olur.

6.  Alıntı Originally Posted by dıpdıp Yazıyı Oku
    Merak etmeyin aynı yabancı görünümlü bıyıklı gsdde de çok ciddi satış yapmış. Ama götürmek isteyen götürüyor işte. Bu arkadaşların beklediği bir şey var ben ona yoruyorum. Hisseyi ucuza satıp panik ortamında bedavaya almayı düşünmek gibi. İlerleyen zamanda yapilacak seçim ve yasanacaklar. Holding iskontosunu geçtim artık GYO gibi fiyatlaniyoruz artık... sanki halkbank da değil de bunun üzerinde yaptırım tehdidi var.Uçacak kaçacak diyen arkadaşlar gitti yerine işine gelmiyorsa sat diyen arkadaş geldi. Bu şirket bu siyasi ortamda ve yabancı olmadan ucuz olmaya devam edecek...
    Gsdde’de yabancı ve fon satışı bu kadar yoğun değildi ve zaten belirli bir süredir sırasını bekliyordu Bugün onu götüren yarın bizi götürür diye umuyorum. Bu arada elimdeki hisselerin hepsi çok ucuz ama Gsdho’nun durumu Gyo gibi fiyatlanma falan da değil. Mevcutta 2 F/K’nın altında Gyo var mı ben bilmiyorum. (Prospektif olarak 2 F/K’nın altında olan biliyorum ama bugün %7 yaptı mesela o. Yani piyasa durumun farkında.) Gsdho’nun durumunu çok ucuz diyerek geçiştirmemek lazım, bence tam bir anomali. Piyasa inatla bu anomaliyi düzeltmemekte direniyor ben de bilanço etkisiyle bu anomali düzelir mi acaba diye beklemeye devam ediyorum.

ben şahsen bilançoyu görmeden satmam ve satmayacağım da.
    kur kapanışı bu seviyeler olursa 11.50 gibi çok güzel olur.
    gayet iyi kar rakamlarına tanıklık edeceğiz.
    hakkımızda hayırlısı

"yatırım tavsiyesi değildir"

8. Dövize endeksli mevduat yerine dövize endeksli gsd hol önerseler neler olur neler

Du bakalım şu ellen e söyleyimde bi tweet atsın kerata

Sayfa 51/413 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •