Sayfa 513/555 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon
Arama sonucu : 4436 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: INFO - İnfo Yatırım

1. Ayrıca yönetime ne primi , ne yapmışlarda prim veriyorsunuz , müşteri sayısı veya hacmin artması bu yönetimin becerisi sayesinde mi oldu yani , eğer yönetim becerisi olsaydı sektörün en düşük komisyon oranları infoda olmazdı , bu kadar halka arz yapıldı bir sadece grup firması ve birde escar halka arzını yapabildiler ,

2. Ayrıca bu toplanan hisseler ve nnf deki hisseler ky için bir dinamit , birde bunların boşaltılmasına karar verirse bu ezikler o zaman vay halimize ,

3. Sn. Gueno33 daha önceki bilancolarda da benzer yorum yapmıştım büyümek çok zor sancılı bir süreç ve çok da riskli. Info kazanacak, paylaşacak ki çalışanlar bağlı olacak iyi çalışacak gayret edecek sonuçta çok daha farklı yerlere gidecek. Sabancı, koç gibi yerlerde üst düzey yönetici olan tanıdıklarım var ( emekli ) sundukları imkanlar kendin firma kursan elde edebileceğinden çok çok daha fazlası, büyüme için insanları böyle şirkete kazandırmak ve tutmak gerekiyor. Geçen yılki atılımı bence bu primleri hak ediyordu, bu yıl böyle bir çöküş on görememiş olabilirler.

Olumsuz durumlar da tabi ki var mesela bence kritik zamanlarda saçma sapan teminat artırma/ azalma kararları inanılmaz amatörce idi ve direk müşteri kaybettirir umarım tekrarlamazlar.

Sonuçta borsa da tüm ekonomi de güven üzerine kurulu sevmeyen güvenmeyen için hisse taşımak zulüm olur. Arkadaşların negatif yorumlarını da anlıyorum ama ben çalışana prim verilmesini negatif görmüyorum, bu bakış açısıdır. Temel olarak bu bilanço ile bu faiz ortamında benim cari biçeceğim değer 1.5 tl civarı alım 2.5 civarı da satım olur ama geçmiş tecrübem gösterdi ki hızlı büyüyen şirketlerde bu şekilde değerleme yaparsan malsiz kalır arkasından bakarsın o nedenle elimdeki cüzi miktar malı hiç kıpırdamadan uzun süredir taşıyorum ve taşımaya devam etmeyi planlıyorum, ek alım için 2 liralari görür mü dedim ama gelmedi / gelmeyecek gibi.

Bu şirketin en önemli avantajları robot çalıştıran, teknoloji meraklısı yeni nesil yatırımcı için çok uygun olması, bence bu tarz borsacilar çok hacim yapacak çok para kazanacak onlar da info da. Bir diğer avantajı raporları değerlendirmeleri oldukça başarılı, yaşar ve yunus beyleri diğer ekibi çok beğeniyorum. Tradingview olayı yılan hikayesine döndü ama o da ciddi avantaj.

Dezavantajları, büyüme sürecinde bu bilancoda olan ve bu tarz pek çok şeyi malesef ilerleyen dönemde de yaşayacak gibiyiz. Sabırla takip edelim bakalım hayırlısı olsun sıfırdan ilk 5 e giren bir araci kuruma ortağız meyvelerini elbette yiyeceğiz zamani gelince.
     Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Syn nosfecagri malesef gy giderleri bütün güveni sarstı; yi ile görüştünüz mü bilmiyorum; ama bunun sebebi yöneticilerin toplu prim ödemesi imiş; ayrıca aldıkları hisselerdende zarar yazmışlar ; yani yatırımcıların yani bizlerin parasını keyiflerine göre şaibeli olduğunu düşündüğüm bir şekilde harcıyırlar. Bu grubun tamamı böyle malesef. Bizim bu adamlara hesap sormamız lazım; üçüncü çeyrekte belki bu kadar gider yazmayacaklar ama bu güvenilmez bir şirket olduğunu kanıtladı malesef.

Adam gibi mekanizmaların olduğu ülkelerde o yönetim kurulu bu bilanço sebebi ile 5 dk o koltukta oturtmazdı.

Açıkçası hisseyi yükseltip tekrar millete pazarlayacaklarını düşündüğüm için tutuyorum. Zarar çıkar çıkmaz Gökalp soyadlı insanların şirketlerin yanından geçmem.

3q işler iyi gitse bile bu adamlar o paralarıda hiç eder. Yaşar yıldırım vs gibi piyasada güvenilir insanlar bile artık aynı seviyede benim gözümde.

Şirket geri alım açıklıyor ama tek kademede şirketin parasıyla milyon lot alıyor ve tek kademe yükselmiyor. Şirketin parasıyla kimin lotunu alıyorlar.

Yani grift çirkin ilişkilerin olduğunu düşünüyorum. Bakalım neler olacak
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Gueno33 daha önceki bilancolarda da benzer yorum yapmıştım büyümek çok zor sancılı bir süreç ve çok da riskli. Info kazanacak, paylaşacak ki çalışanlar bağlı olacak iyi çalışacak gayret edecek sonuçta çok daha farklı yerlere gidecek. Sabancı, koç gibi yerlerde üst düzey yönetici olan tanıdıklarım var ( emekli ) sundukları imkanlar kendin firma kursan elde edebileceğinden çok çok daha fazlası, büyüme için insanları böyle şirkete kazandırmak ve tutmak gerekiyor. Geçen yılki atılımı bence bu primleri hak ediyordu, bu yıl böyle bir çöküş on görememiş olabilirler.

Olumsuz durumlar da tabi ki var mesela bence kritik zamanlarda saçma sapan teminat artırma/ azalma kararları inanılmaz amatörce idi ve direk müşteri kaybettirir umarım tekrarlamazlar.

Sonuçta borsa da tüm ekonomi de güven üzerine kurulu sevmeyen güvenmeyen için hisse taşımak zulüm olur. Arkadaşların negatif yorumlarını da anlıyorum ama ben çalışana prim verilmesini negatif görmüyorum, bu bakış açısıdır. Temel olarak bu bilanço ile bu faiz ortamında benim cari biçeceğim değer 1.5 tl civarı alım 2.5 civarı da satım olur ama geçmiş tecrübem gösterdi ki hızlı büyüyen şirketlerde bu şekilde değerleme yaparsan malsiz kalır arkasından bakarsın o nedenle elimdeki cüzi miktar malı hiç kıpırdamadan uzun süredir taşıyorum ve taşımaya devam etmeyi planlıyorum, ek alım için 2 liralari görür mü dedim ama gelmedi / gelmeyecek gibi.

Bu şirketin en önemli avantajları robot çalıştıran, teknoloji meraklısı yeni nesil yatırımcı için çok uygun olması, bence bu tarz borsacilar çok hacim yapacak çok para kazanacak onlar da info da. Bir diğer avantajı raporları değerlendirmeleri oldukça başarılı, yaşar ve yunus beyleri diğer ekibi çok beğeniyorum. Tradingview olayı yılan hikayesine döndü ama o da ciddi avantaj.

Dezavantajları, büyüme sürecinde bu bilancoda olan ve bu tarz pek çok şeyi malesef ilerleyen dönemde de yaşayacak gibiyiz. Sabırla takip edelim bakalım hayırlısı olsun sıfırdan ilk 5 e giren bir araci kuruma ortağız meyvelerini elbette yiyeceğiz zamani gelince.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Syn hocam öncelikle cvp için teşekkürler; şöyle izah edeyim TradingView işi düşündüğünüz gibi değil; yani TradingView ve info entegre işlem sunmayacaklar sadece üye olana pro hediye edilecek ki buda gy gideridir (şirketi arayıp teyit edebilirsiniz) yani fos bir hikaye.

İkinci olarak bu genel yönetim gideri sadece personel maaşı ve priminden oluşmuyor; bunlar neleri bu kaleme yazmışlar görmüyoruz. Dip notlardada açıklama yok.

Sonra; malesef çatı şirketin işleri ciddi güven sarsan işler. nnf-info payı; infonun hedef girişim hissesi tutması vs. Bunlar mimli hareketler ve etik değil.

Akabinde daha kendi portföyünden zarar yazan bir aracı kurum malesef ciddiye alınmaz.

Ky müşteri sayısı azalmış ancak kurumsallar duruyor; bu olumlu.

Geçen yıl inanılmaz paralar kazandırdı bize; tıpkı sizin gibi çok küçük portföy tutuyorum bu şirkette ama bu kadar potansiyeli olan şirketin aleni hareketleri insanın canını sıkıyor.

Yinede tutmaya devam ediyorum; her platformdada bu adamlara hesap sormak gerektiğini düşünüyorum.

5. bana göre hissenin geriye dönük 12 aylik bilanço ederi 5.5-6 tl..ytd

6. Patron mal çakmaya fiyatı yükseltip 6 ları gösterse arkama bakmadan kaçacağım bu şirketten, geçen sene olan yine bu tür güven sarsan olayları sineye çektik ama yok bu adamlar şirket yönetmekten çok kendi hisselerinde oynayarak para kazanmaya çalışıyor ve böyle devam edecekler belli ki. Güvenilmez patron şirketlerine yatırım yapılmaması, yapılıyorsa da iyi bir gerekçe bulunması gerekiyor bu da bana güzel bir ders oldu.

7.  Alıntı Originally Posted by ecyat Yazıyı Oku
    Patron mal çakmaya fiyatı yükseltip 6 ları gösterse arkama bakmadan kaçacağım bu şirketten, geçen sene olan yine bu tür güven sarsan olayları sineye çektik ama yok bu adamlar şirket yönetmekten çok kendi hisselerinde oynayarak para kazanmaya çalışıyor ve böyle devam edecekler belli ki. Güvenilmez patron şirketlerine yatırım yapılmaması, yapılıyorsa da iyi bir gerekçe bulunması gerekiyor bu da bana güzel bir ders oldu.
    Aynen katılıyorum; bu kötü dönemde bile brüt kar ortada geçen çeyreğe göre tam 21 milyonu uçurmuşlar; ihlas ve ülker grubu gibi mimli olmak istiyorlarsa buyursunlar olsunlar; ama bu kadar aptal olmayacaklarına inanmak istiyorum.

8. Bu çeyrek Genel Yönetim Giderleri herkes için şok oldu. 12m gider olmasa 20m kar yazacaktı şirket ve en kötüsü geride kaldı denilerek yoluna devam edebilirdi. Ancak hem güven hem maddiyat açısından yıkım oldu. Prim meselesini Yatırımcı İlişkilerinden Yusuf Ali Alan Bey'e sorduğumda "Bu yıllık verilen bir prim. Yıl içinde tekrarı yok." şeklinde cevap verdi. Önümüzdeki çeyrekler 8m cepte dersek ve son iki günde hacimlerin 20milyar bandında olması umarım dipten dönüşü başlatır. Portföy zararı da borsanın yüklelişi ile tolere edilebilir.

Geleceğe bakarsak, Hedef Holding'in halka arzı için taslak izahname hazırlandı (https://infoyatirim.com/yuklenenler/...ame_060721.pdf). SPK başvurusu yapıldı mı bilmiyorum ancak holdingin gelirlerinin çoğu sahip oldukları hisselerin değerinden geliyor. Hem HDFGS'nin hem INFO'nun fiyat olarak diplerde oluşu bu halka arz öncesi prim yaptırma olasılığını bana düşündürüyor. Bunun yanında 2. çeyrek yatırımcı sunumuna (https://infoyatirim.com/yuklenenler/...;lar-Final.pdf) baktığımda "3 Şirket Halka Arzına Aracılık + 14 Devam Eden Süreç" yazılmış. 1. çeyrek sunumunda (https://infoyatirim.com/yuklenenler/...çlar.pdf) bu ifade "2 Şirket Halka Arzına Aracılık + 5 Devam Eden Süreç" şeklindeydi. Tamamlanan anlaşılan ESCAR imiş. Yeni eklenen 9 halka arz merakımı uyandırdı.

Geri alım süreci ve tahtadaki hareketler hoş olmasa da şirketin piyasa değeri şu an 524m. Tradingview, yurtdışı konusu, (metal borsası, bilanço, şirket vb.) raporlarının artması ümit veriyor ancak yönetim bunları kara ne kadar yansıtabilecek. Soru burada.

Sayfa 513/555 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •