Sayfa 516/1012 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de emekliyim.
    Verilen artislari Afyon'da catir catir yiyorum termal otelde.
    Talep enflasyonu yaratiyorum yani.
    Syg,
    Yaptiginiz sey guzel ve olmasi gereken bir sey tasarruf paradoksuna dair.

Devlette zaten sizden bunu istiyor.

O parayi yastik altina atsaniz daha kotu olurdu devlet icin.

Bu yuzden devlet emekli, dusuk gelirli kisilerin tasarruf etmesinden cekindigi icin fazla para vermiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben de emekliyim.
    Verilen artislari Afyon'da catir catir yiyorum termal otelde.
    Talep enflasyonu yaratiyorum yani.
    Syg,
    Ohh afiyet olsun...

En azından karşındaki insan da kazanıyor...Suriyelilere giden para nereye kime faydası var...Ya da yandaşlara belli kesime giden paranın...

3.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    bu vıdımık mevzusuyla 2008lerde mortgage krizinden peydah olan Mortgage-Backed Securities lerı taklit ediyor, yanlışmıyım ? sizce bir işe yarayacak mı ?
    Bence o amerikalı firmayla olan danışmanlık anlaşması devam ediyor sanki.

Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    bu vıdımık mevzusuyla 2008lerde mortgage krizinden peydah olan Mortgage-Backed Securities lerı taklit ediyor, yanlışmıyım ? sizce bir işe yarayacak mı ?
    Tam olarak oyle degil aslinda. CDO lar MBS lerden yaratilmis turevlerdi.

Yapilan bu VDMK nin cok bir etkisi olmaz. Onemli olan ileride bunun hangi boyutlara ulasacagidir.

Dogru yonetilebilirse problem yok ama hatasinin bedeli agir olabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bugun emekliler 2 x1000 TL ikramiye alabiliyorsa, asgari ucretli 1600 TL alabiliyorsa tesekkur etmeleri gereken kisi Reis degil, Kilicdaroglu dur. Iktidari bu vaatlerle koseye sikistirmistir.

Simdi de 2200 TL hamlesini ortaya atarak yine guzel bir hareket yapmistir. Dogru bir hamledir.
    doğru hamle mi her sene asgari ücret artsın demek midir siyaset mühendisliği 3000 tl olsa oy patlaması mı olacak muhalefette! olan en düşük bağkur piriminin 1000 tl olması prim borçlarının artması istihdam azalımı ve yeniden enflasyon ateşine benzin dökmek olur hem üretim ekonomisini savun hem de ikramiye olsun tatil desteği olsun faizler düşsün ücretlere yüzde 40 zam gelsin ne güzel dünya arkadaş

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bugun emekliler 2 x1000 TL ikramiye alabiliyorsa, asgari ucretli 1600 TL alabiliyorsa tesekkur etmeleri gereken kisi Reis degil, Kilicdaroglu dur. Iktidari bu vaatlerle koseye sikistirmistir.

Simdi de 2200 TL hamlesini ortaya atarak yine guzel bir hareket yapmistir. Dogru bir hamledir.
    onların sırtında küfe yok..

syg,

7. Suriyelilere ve yandaş müteahhitlere , diyanete akıtılacağına , ücretlilere akıtılsın bir miktarı...

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    doğru hamle mi her sene asgari ücret artsın demek midir siyaset mühendisliği 3000 tl olsa oy patlaması mı olacak muhalefette! olan en düşük bağkur piriminin 1000 tl olması prim borçlarının artması istihdam azalımı ve yeniden enflasyon ateşine benzin dökmek olur hem üretim ekonomisini savun hem de ikramiye olsun tatil desteği olsun faizler düşsün ücretlere yüzde 40 zam gelsin ne güzel dünya arkadaş
    Zam yapmak istemiyorsan o zaman enflasyonu dusureceksin. Enflasyonun varsa o zaman mecbur yapacaksin.

Asgari ucretliye zam yapilmadi diyelim. Isveren sizce cok mutlu mu olacak. Hayir! Cunku talep daha da azalacak, tuketim yavaslayacak, ekonomi kuculecek ve bu da issizligi daha cok yukari cekecegi gibi, prim odemelerini azaltacak.

Asgari ucretliye yuzde 30 zam yapilmasi makbuldur bu yil icin. Cunku onlarin enflasyonu bu seviyede.

Enflasyonu dusurecegim diye de ekonomi cok sik bogaz edilmemeli, yoksa bu kez de hayat durur. Bunun bir dengede olmasi gerekiyor.

Asgari ucretliler ile ilgili yapilacak cok sey var. Ozellikle gelir vergisi dilimlerinde daha adil bir model getirilebilir.

Sayfa 516/1012 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •