Sayfa 519/742 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon
Arama sonucu : 5933 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Bornava projesi için kafamda bazı sorular var ve bu konuda yorum yapan olursa sevinirim.
    İnşaat şirketi kendine payına düşen evleri proje bitmeden şu anda satıyor ve bu gelen parayı kullanabiliyor. Menderes bu evleri satacak olsa şimdiden satabilir mi? Sözleşmeyi görmediğimiz için yorum yapamıyoruz. Satma seçeneği olsa bitmesini beklemesine gerek var mı, inşaat şirketi şimdiden satıyor. Yoksa satmayıp, kiraya mı verecek. Bu kadar art niyetli bir yönetimden , satılacak ve para gelecek algısı yaratıp , sonra bunları kiraya verip kira gelirleri ile devam etmesi çok şaşırtıcı olmaz gibi geliyor ne dersiniz?

2.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    "Hayatımın bir noktasında kötü bir zaman geçirdiğimde sadece benimle aç olan ve yanımda duranlar benim masamda yer."
    -Pablo Escobar
    26 temmuzda nerdeydinn..

saygılar..

3.  Alıntı Originally Posted by Bluesky_ Yazıyı Oku
    Bornava projesi için kafamda bazı sorular var ve bu konuda yorum yapan olursa sevinirim.
    İnşaat şirketi kendine payına düşen evleri proje bitmeden şu anda satıyor ve bu gelen parayı kullanabiliyor. Menderes bu evleri satacak olsa şimdiden satabilir mi? Sözleşmeyi görmediğimiz için yorum yapamıyoruz. Satma seçeneği olsa bitmesini beklemesine gerek var mı, inşaat şirketi şimdiden satıyor. Yoksa satmayıp, kiraya mı verecek. Bu kadar art niyetli bir yönetimden , satılacak ve para gelecek algısı yaratıp , sonra bunları kiraya verip kira gelirleri ile devam etmesi çok şaşırtıcı olmaz gibi geliyor ne dersiniz?
    hocam işte bu soruları yatırımcı ilişkilerine soralım.. soralım ki özel durum açıklaması yapsınlar.. şirketi ittirmeyince hiç birşeyi açıklamıyolar..

4.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    hocam işte bu soruları yatırımcı ilişkilerine soralım.. soralım ki özel durum açıklaması yapsınlar.. şirketi ittirmeyince hiç birşeyi açıklamıyolar..
    ben hep diyorum..

proje ne aşamada..
    tekstilde yeni ürünler var mı..
    tarımda yeni sera olacak mı..
    enerji santrallerinde kapasite artışları var mı.. bunlar nasıl finanse edilecek..

biz şirketi dürtmedikçe açıklamazlar..
    yatırımcıdan talep gerekiyor..

5.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    "Hayatımın bir noktasında kötü bir zaman geçirdiğimde sadece benimle aç olan ve yanımda duranlar benim masamda yer."
    -Pablo Escobar
    saygılar..

6. Cevap için teşekkür ederim. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Bilgilendirme ve değerlendirmeleriniz çok güzel. Bende bu satışın teknik anlamda düzeltme yeri ile ayarlandığına inanıyorum ki döndüğü yer benimde ara hedeflerimden biri idi. Hissedar arkadaşlara dolar bazlı grafiği detaylı incelemeye davet ediyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by Bluesky_ Yazıyı Oku
    Cevap için teşekkür ederim. Forumu uzun zamandır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Bilgilendirme ve değerlendirmeleriniz çok güzel. Bende bu satışın teknik anlamda düzeltme yeri ile ayarlandığına inanıyorum ki döndüğü yer benimde ara hedeflerimden biri idi. Hissedar arkadaşlara dolar bazlı grafiği detaylı incelemeye davet ediyorum.
    Teşekkürler, Sn minikyatirimci

8.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    126 milyon hisse var holdingin elinde %200 bedelli yapsa 252 trilyon para yatırması lazım.%300 bedelli yapsa 378 trilyon para yatırması lazım. Hisse satıp bedelli yapması belki işine gelir. Birde bu vakte şirket nakit olarak en zorda olduğu dönemlerde bile bedelli yapmadı, şimdi en iyi zamanında da yapmaz herhalde diye düşünüyorum. Aslında en doğru zamanda sattı dolar bazlı tam en tepede, bilançonun en iyi geldiği bir çeyrekte ve de açığa satış ve kredili işlem yasağının sabahında ve en önemlisi twitter aleminin en çok konuştuğu zamanda malı kustu. Bugün tabandan 8,3 milyon lot alındı. İyi bir destek noktası oluştu 7,52 de. Uzun vade için inmiş çıkmış pek önemi yok, sonuçta fabika çalışıyor, tarım ve enerji tarafı iyi kar getiriyor, gayrimenkul satışıda başlamıştır. 2023 menderesin borçlarının çoğunu ödediği bir zaman olabilir.
    İnşallah dediğiniz gibi %100 %200 bedelli yapar da döviz borcunu kapatıp kur farkı zararı yazmaz daha ya da res kapasite artırımıyla yeni jes projesi için kullanır parayı

Sayfa 519/742 İlkİlk ... 19419469509517518519520521529569619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •