Sayfa 523/925 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 7396 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: GUBRF - Gübre Fabrikaları

1. Benim hakkımı zerre yiyenin Allah dünyada yüzünü güldürmesin dertten başını kaldırmasın ...3 yıldır beddua ya devam ...

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Benim anladığım en az genel seçimlere kadar burdayız ozamana kadar para pul olur....bunlar kafaya koymuş devletin malı deniz....ytd

SM-G610F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Kısa ve orta vadede bir şey olacağı yok.. Mevzuya, böyle bir hisse yokmuş gibi, hiç almamış gibi bakmak daha doğru olacaktır. Bende bir süredir hiç ilgilenmiyorum zaten...

Amonyak ve üre fiyatları yükselmeye devam ediyor.. Lakin finansallara etkisi, toparlanma 2019 ilk çeyrekten önce olmayacak gibi görünüyor. 6 ay kafadan silmek en iyisi. Bu süre zarfında, belki 2.35 bile ihtimal dahilinde...
    Spek bu güzel bilanço ile artık 2.3x lara çeker gönül rahatlığıyla... Kimse de soramaz niye bu kadar düştü diye..!

ALGYO 1.49 F/K, HALKB 3.09 F/K, SAHOL 3.40 F/K ile işlem görürken kim bakar bu çöpe !!!!!
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

4.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku
    Spek bu güzel bilanço ile artık 2.3x lara çeker gönül rahatlığıyla... Kimse de soramaz niye bu kadar düştü diye..!

ALGYO 1.49 F/K, HALKB 3.09 F/K, SAHOL 3.40 F/K ile işlem görürken kim bakar bu çöpe !!!!!
    2,30 lara çeker mi bilmiyorum ama bu bilanço ile batsın daha iyi, akşam ayrıntılı inceledim, saçma sapan, insanın mantığına yatmayan birsürü hesap var. Resmen ücretsiz dağıtıma çıkmış gibi şirket, hayır kurumu gibi çalışıyor, hiçbir şirket bu karlılık oranına dayanamaz, bu işin sonu özel şirket olsa iflas olur, devlet olunca bir şey diyemiyor insan, devlet bankalara getirdiği gibi bu tip şirketlerede zarar açıklamayı yasaklamalı, hayır yatırıma yönelik bir şeyler görsek hadi neyse diyeceğim öyle bir şey de göremiyorum, aralık 27 de madeni de kozala versinler de kurtulsunlar bu sürüncemeden, belki satarlar kendileri de kurtulur yatırımcıları da? Ytd...

5. HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-Oyak Yatırım, Gübre fabrikaları için hedef fiyatını 3,30 TL'ye indirdi

Oyak Yatırım, Gübre fabrikaları için hedef fiyatını 4,00 TL'den 3,30 TL'ye indirirken, tavsiyesini 'Endekse Paralel Getiri' olarak korudu.

Oyak Yatırım'ın ( http://www.oyakyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:

"Gübretaş 3. Çeyrekte beklenenden yüksek kur farkı zararları nedeniyle ortalama beklenti olan 75mn TL net zararın üzerinde 118mn TL net zarar açıkladı. FAVÖK yurtiçi taraftaki güçlü performans sayesinde ortalama beklentinin üzerinde gerçekleşti. Net borç geçen çeyreğe göre %61 artarak 745mn TL’ye ulaştı. Net borç/FAVÖK 1.3x seviyesinde kaldı. ABD’nin İran yaptırımlarının başlaması ve kurdaki volatilitenin azalarak da olsa devam etmesi nedeniyle karlılıkla ilgili öngörülebilirliğin ciddi ölçüde azaldığını düşünüyoruz. Yeni hedef fiyatımız olan 3.30 TL (eskisi 4.00 TL) %17 yükselme potansiyeli ifade etmektedir. Hisselerle ilgili TUT tavsiyemizi sürdürüyoruz."

https://www.oyakyatirim.com.tr/Repor...n_20181112.pdf
    Son düzenleme : adestim; 12-11-2018 saat: 09:52.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. (+) Gübre Fabrikaları (GUBRF): 3Ç18 döneminde 75 mn TL’lik Research Turkey konsensus tahminine karşıılık 118 mn TL net zarar açıkladı. Operasyonel taraftaki pozitif seyre karşılık ticari işlemler kur farkı gideri ve 150 mn TL’lik finansman gideri (3Ç17: 3 mn TL finansman gideri) kaydedilmesi, net zarar açıklanmasında etkili oldu. Kaydedilen 96 mn TL’Lik vergi geliri ise zarardaki artışı sınırlandırmıştır. Şirketin bu dönemde cirosu yıllık %96 artışla 944 mn TL seviyesinde gerçekleşirken, 1,15 mlr TL’lik Research Turkey konsensus tahmininin altında kalmıştır. 3Ç18’de ulaşılan 238 mn TL’lik FAVÖK ise yıllık bazda 10 kat artarak 141 mn TL’lik Research Turkey konsensus tahmininin %69 üzerinde gerçekleşmiştir. FAVÖK marjı ise yıllık bazda 21 puan artarak 3Ç18’de %25 olarak gerçekleşmiştir. Yorum: FAVÖK beklentileri oldukça aşarken, net zarar rakamıı piyasa beklentisinden kötü bir gerçekleşmeye işaret ediyor.

Yılbaşından bugüne endekse göre %17 negatif ayrışan şirket hisseleri, son 1 ayda ise %4 pozitif bir getiri performansı sergilemiştir. FAVÖK tarafındaki yükseliş, hisse performansına olumlu yansıyabilir.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7.  Alıntı Originally Posted by adestim Yazıyı Oku
    *oyak yatırım, gübre fabrikaları için hedef fiyatını 14,00 tl'den 13,30 tl'ye indirdi, tavsiyesini 'endekse paralel getiri' olarak korudu
    14 tl den 13 tl ye bu da iyi sabah sabah aynı hisseden mi bahsediyor acaba....

Sayfa 523/925 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •