Sayfa 525/1312 İlkİlk ... 254254755155235245255265275355756251025 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Ben anlamadim bu krediden kim faydalanacak. İstanbulda zaten neredeyse satilmamis müteahhit dairesi yok ki. Anadoluda vardir belki

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    https://www.mynet.com/son-dakika-kab...r-110106953491

Konut fiyatları yine artacak...

0,99 0,89 faizli krediler yolda.

0,89 faizli kredilerde konut değerinin en az yarısı kadar döviz ya da altın bozdurmak gerekiyor. Bozdurulacak dövizlerin 1 nisan 2022 tarihinden önce bankada bulunması gerekiyor. Bozdurulan bu para konut alımında kullanılacak. Yani %50 peşin, geri kalanı 10 yıla kadar 0,89 faizle ödenecek.

Sıfır konut alımlarında, ilk kez konutu olacak kişiler için 2 milyon TL'ye kadar %0,99 faizle 10 yıla kadar kredi verilecek.

Şu durumda fiyatlarda reel artış devam edebilir, eğer reel artış devam ederse peşin alımlar tetiklenebilir. Kredi alma şartlarını karşılayamayan kişiler döviz ve altınlarını bozarak konut alımına yönelebilir.
    Benim anlamadığım, neden 0,99 faizle kredi çekeyim?

Gidip altın alırım, o altını kamu bankası üzerinden TCMB'ye veririm ve 0,89'dan kredi çekerim.

Bu arada favorilerimdeki evler %25 zamlandı ortalama.

Satıcılar alıcıları direkt "mal" yerine koyuyor.

Bankaya vermediğim parayı sen ye diye sana mı vereyim zübük!

Geçen sefer yaptığım gibi piyasanın durulmasını bekler, olası bir kur şokunda döviz ya da altın bozar alırım evi.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

3. Hadi dth bozana ucuz kredi mantigini anlayabilirim ama fiziki altin getirene niye ucuz kredi veriyorsun?

Adam bozar kkmdeki mevduatini gider spottan fiziksel altin alir, burada ne mantik var anlamadim.
    Ustune piyasada fiziksel altin sikintisi olabilir, fiziksel altinla sanal altin fiyat makasi acilmasi olasi.

Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Hadi dth bozana ucuz kredi mantigini anlayabilirim ama fiziki altin getirene niye ucuz kredi veriyorsun?

Adam bozar kkmdeki mevduatini gider spottan fiziksel altin alir, burada ne mantik var anlamadim.
    Ustune piyasada fiziksel altin sikintisi olabilir, fiziksel altinla sanal altin fiyat makasi acilmasi olasi.
    Bence banka hesabında bulunan altınında bu kapsama gireceğini düşünüyorum. Yoksa bir mantığı kalmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    Benim anlamadığım, neden 0,99 faizle kredi çekeyim?

Gidip altın alırım, o altını kamu bankası üzerinden TCMB'ye veririm ve 0,89'dan kredi çekerim.

Bu arada favorilerimdeki evler %25 zamlandı ortalama.
    Peşinatlar farkediyor:

0,89 oran için, altın veya döviz bozduran %50 peşinat vermek durumunda. Herkese açık, sıfır 2. el ayrımı yok.

0,99 oran için, açıklanmadı ama sanırım yine 500bine kadar %10, üstü için %20 peşinat sistemi devam ediyor. Burada hem ilk konutu olacak hem de sıfır olacak.

Alabilecek kitle sınırlı, Büyükşehirlerde kiralık konut sıkıntısı mevcut. Ancak "faiz düştü fiyat artacak" mantalitesi genel olarak kafalarda yer ettiği için mülk sahipleri hem satılığa hem de kiralığa zamları koyarlar.

Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Hadi dth bozana ucuz kredi mantigini anlayabilirim ama fiziki altin getirene niye ucuz kredi veriyorsun?

Ne kadar yastık altından altını çıkarabilirsek kar diye düşünülmüş.

Spottan alıp tekrar TCMB'ye satışta alım satım farkı da çıkar. Bu oran %2-3'leri bulursa caydırıcı olabilir.

Aslında konut üreticileri için sağlanan kredi olanaklarına ek olarak, sıfır konut için için tapu harcı sıfırlaması, KDV sıfırlaması, konutu aldıktan 5 yıl sonra değil de 3 yıl sonra satıldığında vergi verilmeyecek gibi düzenleme getirilse yeridir.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

evlerin fiyatları düşmemesi için her türlü çözümü üretiyor.lar. Manukyanın mirasçıları duacıdır bunlara
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. %50 peşinatla kalan %50 ye %8.89 faiz imkanı vermişler. Dayanışmalarla %50 peşinatla toplanır.
    Diğer kampanyada damütahit tabıdıkları ev sahibi gözüküp, mücahit ucuz kredi sağlanır

8. amaç yandaş tayfasının konutları yüksek fiyattan satılsın...

vatandaşı düşünen bir karar olmadığı kesin...

vatandaşın derdi enflasyon...

bu hareket enflasyonu dahada azdıracak...

Sayfa 525/1312 İlkİlk ... 254254755155235245255265275355756251025 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •