Sayfa 526/1312 İlkİlk ... 264264765165245255265275285365766261026 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

fiziki altın talebinde patlama olursa banka ile piyasalar arasındaki makas açılır. bu durumda merkez bankasına giren kadar piyasadan altın çıkar. ne anladım ben bu işten.

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    evet 78.987.245 kez inşaatcılara destek paketi geldi...

bu paket vatandaş için gelmedi...

2 milyonluk evin ödemesi ne olıcak...

hiç hesapladınız mı ?

aylık 28.000 lira ödemesi var...

yani bu kampanya konut sahibi olamayan için değilde kimin için çıkarıldığı ortada...

yabancı ve durumu iyi olan talep yaratacak...

talep artınca fiyatlar artacak...

fiyatlar arttıkça kiralar artacak...

dar gelirli kirayı ödemeyip evden atılacak...

he birde enflasyon patlayacak...

bu işten kim kazanclı cıkacak...
    "Maaşıyla" taksit ödeyip başını sokacak bir ev almak isteyenlere de zamanında fırsat verildi, ama artık geçti o günler.

Şu anda yapılacak olan, kenarda zaten 2 milyonluk döviz veya altını hazır olan insanların, düşük faizli krediyle ev alması.
    Bu yıl, ayda 28.000 lira büyük para.
    Tüm dünya yüksek enflasyona sürüklendiğine göre, 5 yıl sonra sıradan 1+1 evlerin kiraları 28.000 olacak.
    10 Yıl sonra ise o rakam çerez parası.

Çitos, patos, doritos.

3.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Tüm dünya yüksek enflasyona sürüklendiğine göre, 5 yıl sonra sıradan 1+1 evlerin kiraları 28.000 olacak.
    10 Yıl sonra ise o rakam çerez parası.
    ..
    eskiden olsa yok olur mu öyle bir şey derdim. ama sanırım çok rahat olacak. geçen gün bizimkiler dizisinin 92-93 yıllarındaki bir bölümünü izliyorum, şükrü oğluna verdiği harçlık beğenilmeyince bizim zamanınımızda o paraya ev alınıyordu demişti.

neyseki mevcut kiracılar 10bin lira ödemeye devam edecekler

4. Asgari ücretin 3 katı maaş alan için bile şuan ev almak hayal, peki nasıl olacak bu iş? 12 bin lira maaş ile konut almak isteyen biri %0,99 faizle 750 bin kredi çekse, 10.700 tl her ay ödemesi olacak.
    Türkiye'nin yüzde kaçı asgari ücretin üzerinde maaş alıyor
    Şaka gibi ama her faiz indirimde ev almak daha da zorlaşıyor, müteahhitler de batmaktan kurtuluyor.

5. Bu karar ile t.c sınırlarında ev sahibi olmak belli bir zümre ve yabancı vatandaşlar dışındaki yani %90 lık kesime haram olmuştur...

Allah yardımcıları olsun...

Ateşe benzi dökülmedi tnt atıldı...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    İstanbul Kartal Yakacık Çarşı mahallesinde, 8 ay önce, kızıma ev aldım.
    700.000 TL'ye 2+1.
    Şu anda 2 milyona satılmış benzer bir daire.
    Yatırım amaçlı almamıştım.
    Kızım kira ile, ev sahibi ile uğraşmasın diye almıştım.

Ben, Bist'te, 1 yıldır, paramı ikiye katlayamadım.
    Her gün takas takibi, haber takibi, FED, savaş, alıcı satıcı, temel analiz okuyup anlamaya çalışıyoruım.
    Stres, sinir harbi cabası.

Nasıl bir şey bu ya.

7. Dün bir ev için anlaştım. Bugün alacaktım. Satıcı vazgeçti. Başkasına sattım dedi. Muhtemelen daha sonra daha yüksek fiyata cıkacak evi.

Ben de kendi evimi satıyordum. Ben de durdurmak zorunda kaldım. Zincirleme bu. Evi satsam ev alamıyorum. Garip oldu iyice.

8.  Alıntı Originally Posted by Güneydenizi Yazıyı Oku
    Bu piyasa herkesi tövbekar eder, konuta yönlendirir. O kadar şey araştırdım, yatırım yaptım. Kaldıraçlı piyasadan tahvile, oradan eurobondlar, yabancı hisseler. Hepsinde işlem yaparken döndük dolaştık kendimizi konut kredisi çekerken bulduk. Bu korkunç enflasyondan korunmak epey zor. Bir yandan bedava sayılacak kredi tahrik ediyordu. Kendi eşim bile dalga geçti bu nedenle. O kadar okudun ettin döndün dolaştın yine baban gibi konuta döndün diye. Eldeki tüm nakitle yine de ev alınmaz tabiki. Şeytan diyor eldeki nakitle de git bi tane güzel bir mercedes al. Bari zarar etsen de hiç değilse keyif alırsın.
    Bende bu kafadayım şuan bugün ev bakacağım.ilanda yazanın %4-5 altına verirse alacağım tabi kredi çekmede pürüz çıkarmazsa. Vergi issue

Yoksa printera yetişemeyeceğiz

Sayfa 526/1312 İlkİlk ... 264264765165245255265275285365766261026 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •