Sayfa 529/1002 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    O zaman koyun al, bir sürü masraf etme.
    Benim çevremde koyun yiyen pek yok alışmamışız küçükbaş kurban etmeye

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bunlar deep freeze müslümanı.
    Yok Allaha şükür ona pek ihtiyacımız yok kurbanın 3 te 2 sini dağıtırız. Ayıptır söylemesi bizim evde çok et yenir. Bi kurban payı kadar etide biz alırız. Ankarada kasaplardan er almam. Genelde kızılcahamama giderken kazan et avm diye bir yer vaer gider. Oradan her defasında topluca alır getiririm. Basarım deép freze bittikçe gider alırım. Hem taze kesilmiş olur hemde ankaradan en az %20 ucuz olur
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Seçimin sonucunu 20 yılda dolar bazında maaşları 1/3 seviyeye inen EMEKLİLER ve GENÇLER belirleyecek....

Onların üzerine oynayan partilerin oy oranlarında yükselme olur.

https://twitter.com/i/status/1755969873690169565

Adam İmamoğlunu sevmiyorum ama millet aç, ona oy atacağım diyor.
    abi abartmayın önemli olan genel seçimdi emeklinin çalışanın durumu daha mı iyiydi? belediye halk açısından bişey değiştirmez tutki değiştirdi gene bize yaramaz

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ben her gece teheccüde kalkarım bi baktım reha gaya etli butlu işlere dalmış laf lafı açtı. Bu sene kurbanı kaçtan kaktırıra kadar geldi.
    basganım gece burada sabah erken burada nası yetişiyorsa

4. Bayram ikramiyeleri gelince

Emeklilermiz

karidesli limon kremalı linguine yiyecek.

Yaparsa reis yapar.

5. Aslında İstanbul ve çevresinde bu kurban meselesinde biraraya gelip şimdiden satın alsak ucuza gelir. 3 ay sonra fiyat uçar mal sahibi de peşin para ile ihtiyacını görür.

Ama bu memlekette artık güven kalmadı, kimseye. Parayı verip sonra adamı bulamayız.

Bu sene azalır kurban kesen zaten tahminim.

6. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise kredi kartlarına yönelik düzenleme sinyali daha önce vermişti. Şimşek, Kredi kartları, bireysel kredi, taşıt kredisi ve ikinci konut kredisinde sadece faizleri artırarak değil, bankalar üzerinden kredi verme iştahını keserek de kredi büyümesini düşüreceğiz. Başkasının parasıyla, krediyle, kartla zenginlik olmaz ifadelerini kullanmıştı.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa

Bu bizim Ayasofya'yi tanimiyor olmli.

7. Karahan, Kredi kartlarına bir taksit sınırlaması getirilecek mi sorusuna, Aralık ayında kredi kartı harcamalarında yükselme oldu. Bunu not ettik, farkındayız. Bunun geçici olup olmadığı henüz çok net değil. Asgari ücretin artacağı bekleniyordu. Bu nedenle bazı harcamalar öne çekilmiş olabilir ama bundan bağımsız olarak kredi kartlarında düzenleme yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda birkaç fikrimiz var, çalışmalarımız sürüyor. Belirli bir aşamaya geldiğinde kamuoyuyla paylaşacağız şeklinde yanıt verdi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...ource=Anasayfa

Bundan en cok memurlar etkilenir diye dusunuyorum, cogu iki kredi karti ile borcu cevirerek ay sonunu getiriyor.

Emeklilere bir sey olmaz,o zaten olmus.

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    adamda para çok olunca ver oradan on bin adet diyor taban olsa da üstadıma sinek ısırığı
    canta da keklik mi üstadım
    Yok be üstadım. Paramız çok olsun diye şansımızı deniyoruz işte.
    Ya tutarsa.

Not : Kahvaltıda istakozumu yerken yazınızı gördüm.

Sayfa 529/1002 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •