Sayfa 53/915 ÝlkÝlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 7319 madde; 417 - 424 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Alýntý Originally Posted by leemorgan Yazýyý Oku
    genelde forum izlerim pek az yazarým ama bunu yazmadan gecemeyeceðim,

teknoloji sektoru almýþ baþýný gidiyor, 1.8 milyar dolarý oyun geliþtirici bir türk firmaya bir anda basabiliyorlarsa bu pazarda oyun geliþtirici guvenlikci vs herkese gelecek var demektir

https://www.dunya.com/sirketler/amer...-haberi-471637

boyle bakýnca krontun ne kadar ucuz olduðu görülüyor

abd de borsalarý sadece 6 þirket taþýyor, FAAANM (facebook, amazon, alphabet, apple, netflix, microsfot) bunlarý endekslerden çýkar abd endeksleri hala sürünüyor aslýnda.

bir oyun geliþtiri firmanýn deðeri 1.8 milyar dolar(100 kusur çalýþan)

koskoca tofaþ binlerce çalýþan piyasa deðeri 1.6 milyar dolar

adalet deðil bu ama gerçek

ben kron hisselerini 2-3 yýla 10-15 dolar arasýna bekliyorum, bugun bu satýn alma haberini görnce iyice bu yonde dusunmeye basladým, ve paylaþmak istedim.

bu devran dönmezse eðer.
    Gerçekten çok güzel fiyata satýlmýþ. 10 sene önce kurulan, 2 ana oyunlarýnýn olduðu, bizim çalýþanýmýz kadar çalýþanýn bulunduðu bir þirket. Yazýlým, özellikle oyun dünyasý böyle bir þey. Bir tuttu mu, gerçekten inanýlmaz deðerlere ulaþabiliyor. Startsup'lar da böyle. Ama tabi tutturabilmek önemli. Büyük çoðunluðu da baþarýsýz oluyor.

Bizim ürün de baþarýsýný aslýnda ispatlamýþtýr, tabi bana göre. Ama tabi bizim pazarýmýz, oyun pazarý kadar büyük deðil. Ve oyun alanýnda pazarlama, bizimki kadar zor deðil. Ama onlarýn riski daha fazla, yeni oyunlar, rakipler çok daha hýzlý bir þekilde önünüzü kesebilir.

Bu arada, Forrester, þirketleri cirolarýna göre de sýnýflandýrmýþ. Ýlk kategoride, cirosu 80 milyon üzeri olan 4 þirket var. BeyondTrust, Centrify, Cyberark ve Symantec

Ýkinci kategoride, cirosu 25M ile 80 M arasýnda 4 þirket var. Son kategori ise cirosu 25 Milyon altýnda 9 þirket var. Bizim ciromuzun 10M civarý olduðunu hatýrlayýn.

Þimdi 5 sene sonra madem ilk 5'te olma hedefimiz var, bu þu demektir: Ciromuz 5 sene sonra en az 80 Milyon dolar olmalý. Yani 550-600 milyon lira kadar.

Þu anki ciromuz 60 milyon civarý.

5 sene sonraki hedefimiz, en az 550-600 milyon. Siz, isterseniz, buna bir de pazardaki büyümeyi ekleyebilirsiniz

Tabi hedefleri ne kadar tutturabilirler bilemiyoruz.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.

2.  Alýntý Originally Posted by Usta Yazýyý Oku
    Gerçekten çok güzel fiyata satýlmýþ. 10 sene önce kurulan, 2 ana oyunlarýnýn olduðu, bizim çalýþanýmýz kadar çalýþanýn bulunduðu bir þirket. Yazýlým, özellikle oyun dünyasý böyle bir þey. Bir tuttu mu, gerçekten inanýlmaz deðerlere ulaþabiliyor. Startsup'lar da böyle. Ama tabi tutturabilmek önemli. Büyük çoðunluðu da baþarýsýz oluyor.

Bizim ürün de baþarýsýný aslýnda ispatlamýþtýr, tabi bana göre. Ama tabi bizim pazarýmýz, oyun pazarý kadar büyük deðil. Ve oyun alanýnda pazarlama, bizimki kadar zor deðil. Ama onlarýn riski daha fazla, yeni oyunlar, rakipler çok daha hýzlý bir þekilde önünüzü kesebilir.

Bu arada, Forrester, þirketleri cirolarýna göre de sýnýflandýrmýþ. Ýlk kategoride, cirosu 80 milyon üzeri olan 4 þirket var. BeyondTrust, Centrify, Cyberark ve Symantec

Ýkinci kategoride, cirosu 25M ile 80 M arasýnda 4 þirket var. Son kategori ise cirosu 25 Milyon altýnda 9 þirket var. Bizim ciromuzun 10M civarý olduðunu hatýrlayýn.

Þimdi 5 sene sonra madem ilk 5'te olma hedefimiz var, bu þu demektir: Ciromuz 5 sene sonra en az 80 Milyon dolar olmalý. Yani 550-600 milyon lira kadar.

Þu anki ciromuz 60 milyon civarý.

5 sene sonraki hedefimiz, en az 550-600 milyon. Siz, isterseniz, buna bir de pazardaki büyümeyi ekleyebilirsiniz

Tabi hedefleri ne kadar tutturabilirler bilemiyoruz.

Yatýrým tavsiyesi deðildir.
    Merhaba sayýn usta,

Öncelikle aydýnlatýcý bilgiler için teþekkürler. 2 nolu kategoriye yükselebilmesi için sanýrým iki seçenek var. Birincisi ciddi anlamda ciro artýþý, ikincisi ise kendine eþdeðer veya altý sektördeki firmanýn satýn alýnmasýdýr.
    Bu vesileyle sn.usta krontun sektöründeki birleþmeleri veya satýnalmalarý ile ilgili haber, yazý vs okudunuz mu? Bu konuda diðer ortaklarýmýzýnda bilgileri varsa paylaþýrsanýz memnun oluruz. Kalýn saðlýcakla.

GM 5 Plus d cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alýntý Originally Posted by selcin26 Yazýyý Oku
    Merhaba sayýn usta,

Öncelikle aydýnlatýcý bilgiler için teþekkürler. 2 nolu kategoriye yükselebilmesi için sanýrým iki seçenek var. Birincisi ciddi anlamda ciro artýþý, ikincisi ise kendine eþdeðer veya altý sektördeki firmanýn satýn alýnmasýdýr.
    Bu vesileyle sn.usta krontun sektöründeki birleþmeleri veya satýnalmalarý ile ilgili haber, yazý vs okudunuz mu? Bu konuda diðer ortaklarýmýzýnda bilgileri varsa paylaþýrsanýz memnun oluruz. Kalýn saðlýcakla.

GM 5 Plus d cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Aslýnda dediðiniz önemli bir konu. Araþtýrmamýþtým. Sistematik olarak incelemedim ama sanki 2-3 yýl önce, Gartner'da farklý isimli þirketlerden çýkanlar var, belki isim deðiþtirmiþlerdir. Yeni PAM þirketlerinin de geldiði malum.

Ben þahsen, bizim bir þirketi satýn almamýzdan çok, büyük kapsamlý bir güvenlik þirketinin bizi almasýný daha olasý görüyorum. Bizim öyle bir þirket satýn alabilecek paramýz yok.

Bir birleþme de bana çok olasý gelmiyor. Zaten bu alandaki ürünlerin özellikleri hemen hemen hep ayný.

Ama büyük ve kapsamlý bir þirket satýn alýrsa, cyber güvenlik saðlanýrken, PAM olarak da bizim ürünü direk kullanabilirler ve kazançlarý büyük olabilir. Malum, NETASýn bizim ürünü kullanmamasýnýn bence en önemli nedeni, biz sadece PAM satýyoruz ve güvenliðin bir çok alt dalý var, onlar hepsini birden yapýnca, toplu olarak adýna satýþ yaptýðý firmadan daha fazla komisyon alýyordur.

Yabancý bir þirketin satýn almasýnýn ise bazý mahzurlarý var. Malum, Türkiye satýþlarýmýz son yýllarda oldukça yüksek. Bunda, þirketlerin belli bir yüzdede yerli malý kullanma zorunluluðu olmasý. Yabancý bir þirket satýn alýmýnda, bu, Türkiye satýþlarýný negatif etkiler. O açýdan, eðer bir satýþ olacaksa, bunun Ironsphere üzerinden olma ihtimali daha kuvvetli. Ama Kron ve Ironsphere þu an çok aþýrý organik, onlar pazarlýyor, satýyor, Kron satmýþ gibi gösteriyor olabilirler mesela. Bu da alýcýlarýn kafasýný biraz meþgul edebilir.

Bu arada, yukarýdaki yazýmda, ilk ciro ifadeleri dolar üzerinden, son 2 paragraftakiler TL üzerinden.

Ýnsan 2-3 sene 9'larda bekledikten sonra, ortada fol yokken bu çýkýþa bir anlam veremiyor deðil mi..Bize onlarca senaryo ürettiriyorlar. Herhalde, ortaklarýnýn beyin fýrtýnasý yaparak, zihinlerinin devamlý açýk olmasýný istiyorlar, o yüzden tüm haberleri saklýyorlar.

Yatýrým tavsiyesi deðildir

4. Sayýn Usta size bu yardýmcý olur belki. USD bazlý günlük grafik. Aslýnda o kadar da çýkmamýþýz gibi. En yüksek 5,60 dolarý görmüþ hisse. Þu an 4 dolar. Aradan geçen 3 yýlý da hesaba katarsak yolumuz bayaa uzun olacak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi
    Yazdýklarým ve Çizdiklerim asla ve asla yatýrým tavsiyesi deðildir. Tamamen kendimi geliþtirmek adýna karalamalardýr.

5. Soyle bir durum var.Fikrimi belirtmeden gecmiyim.
    Oncelikle satilan sirketi taniyalim. Oyun yazilimi uzerine is yapan yaklasik 100 kisilik ekipten okusan yas ortalamasi 29 olan bir ekibin calistigi firma.

Baktiginizda, Sirket sahibi Sidar Sahin 40 yasinda.
    Ýnternethaber.com dan aldim bilgileri.

Simdi kron a bakarsak dusunce cok farkli.
    Lutfi Yenel bu konuda farkli dusunuyor.Sirketi satmayi degil sirketi dunya capinda bir firma haline getirmeyi dusunuyor.
    Krontech/ironsphere olusumu da bu yonde zaten.

Neyse kron, bir start-up veya unicorn degil. Olusumunu tamamlamis bir sirket , sadece buyumeye calisiyor.

Bunlarda benim dusuncem sadece.

Ytd.

ASUS_X00QD cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdýklarým Yatýrým tavsiyesi deðildir.Kendi düþüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadýktan sonra kalaný biriktirme deðil , Birikimi ayýrýp kalaný harcamaktýr...

Duhul
    Feb 2017
    Ýkamet
    SÝVAS
    Gönderi
    4,327
    Cezasý bitiyor ama henüz bir belirti yok...

RNE-L01 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alýntý Originally Posted by nugurlu Yazýyý Oku
    Cezasý bitiyor ama henüz bir belirti yok...

RNE-L01 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    akþamý bekleyelim ytd.

8. Daha fazla zorlamanýn anlamý yok , bu kadar bana yeter herkese bol þanslar.

Sayfa 53/915 ÝlkÝlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •