Sayfa 532/997 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Dul yetim aylığı sorunu bence çok ciddi bir sorun. Kız evlenmedi yada evlendi boşandı memur emeklisi bu kocası işçi iken da vefat etti. Bu kadın hem Kendi emekli hemde kocasının dul maaşıni alır. Hatta bu kadın ikinci bir evlilik yaptı oda bağkur emeklisi oda ölürse üç maaş alır bizde kanunlar buna müsade ediyor. Yetim kız çocuk evlenmedigi sürece sigortalı yada bağkurlu çalıştığı sürece babasının memur emekli olması şartıyla yetim maaşıni kız çocuğu ölünceye kadar alır varmı böyle bir dünya.

2.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Ahkam kesme.dinci kelimesi islama hakaret edemeyen laik veya ateist kesimin direk söyleyemediğini dolaylı söylemesidir
    ha bu arada ben asla laik değilim
    Laiklik seküler kesim kadar, hatta belki de daha fazla oranda mütedeyyin kesimin ihtiyaç duyduğu bir mefhumdur.

Din ve devlet işleri birbirinden ayrılmazsa söz gelimi yarın bir politikacı gelir ve dini kullanarak on milyonlarca samimi müslüman vatandaşı kandırıp oylarını alabilir.

Bu durumda, samimi müslüman olup da dini kullanan politikacıların oyununa gelen vatandaş, ahirette o politikacıların günahları için de bedel ödemek zorunda kalır.

Dediğim gibi; laiklik en çok samimi müslümanlara lazımdır.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

DİNCİ kelimesi, Siyasal İslamcılara (Fetö ve ,AKP,Tarikatlar) atfedilen bir yakıştırmadır..
    (hepsinin ayrı ayrı yaptığı tahribatlar malum üzeredir..Açıktır,Ortadadır..)

Dini kullanarak, siyasal güç, mevki,makam,şöhret ve PARA KAZANMAKtır...DİNCİlik...

Dindar kendi halinde, haram-helali iyi bilen bir müslümanın DİNCİLERLE yakınlığı,ilişkisi olamaz...

(Defalarca yazdık ve usandık yahu..Bu kalın kafalılara ne demek istediğimizi anlatmak için..
    sapla,samanı ayırt edemiyor musunuz??)

4.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    sn.cokkisaci benim akp yi savunduğum son bir yılda tek mesaj yok
    yolsuzluk,damat ataması,israf kibir bunlar-dan dolayı nerdeyse cevremde en muhalif olanlardanım
    ama şu DINCI kelimesi müslümanlar için farklı amaçlar olarak kullanılıyor.
    akp yi dibine kadar eleştir,bana ne..ama islamin,dinin itibarsizlasitirilmasinda tarafım.
    Pardon o zaman ben yanlış anladım

Ana dinci demek dini sömüren ondan nemalanan demek bunu böyle biliniz
    Müslümanlar ile ilgili bir ifade değil tam tersi iki yüzlü münafık aslında olmadığı halde başka saikler ile öyle gözüken demektir
    İngiliz ajanı kawrance 50 yıl sahte imamlık yaptığı söylenir surette müslüman ama yaptığı şey dini kullanar islam birliğini parçalamak
    Tam dinci işte
    İçiniz rahat olsun kimse kimsenin dinine hakaret edemez

Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    Laiklik seküler kesim kadar, hatta belki de daha fazla oranda mütedeyyin kesimin ihtiyaç duyduğu bir mefhumdur.

Din ve devlet işleri birbirinden ayrılmazsa söz gelimi yarın bir politikacı gelir ve dini kullanarak on milyonlarca samimi müslüman vatandaşı kandırıp oylarını alabilir.

Bu durumda, samimi müslüman olup da dini kullanan politikacıların oyununa gelen vatandaş, ahirette o politikacıların günahları için de bedel ödemek zorunda kalır.

Dediğim gibi; laiklik en çok samimi müslümanlara lazımdır.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
    ezberini bozuyorsun şimdi onun.."laik değilim" diye gururla söyledi biraz önce.. anlamaz.. muhtemelen reisinin benzer bir ifadesini çok beğenmiş benzerini söyledi.. çok sıkıcı.. bunlar Türkiye cumhuriyetinin getirdiği laik sistem sayesinde "light" bir İslam hayatı ve uygulaması yaşıyorlar, arap ülkelerinde yaşıyor olsalardı bir an önce batıya kaçmaya çalışan insanlardan olması kuvvetle muhtemel olurdu..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Viop XXXIII

Laiklik tanımı devletin din işlerine müdahale etmemesi veya devlet kurumlarında dini inanışa göre hareket edilmemesi demektir. Bunu devletin dini yasaklaması olarak görmek cahilliktir.

Devletlerin kurucu ideolojileri olur sadık oldukları ve bunun değiştirilmeye çalışılmasından kimse fayda görmez. Halkı birbirine bağlayan faktörlerin arasına din gibi insanın Allah ile arasında olan bir konuyu alet etmek hadsizliktir. Dünyevi çıkarları için, oy için, toplumu ötekileştirmek için dini konuları kullanan kişilere DİNCİ denir YOBAZ denir. Bir kulun işlediği günahı sorgulamak da işlediği sevabı sorgulamak da hiç kimsenin haddine değil. Aksini düşünen kim ise haddini bilmeli. Bu konuda başka yorumum olmayacak. Umarım bir daha böyle konuların tartışılmadığı bir başlık olur. Piyasaları böyle duygusal okuyarak bir yere varamayız. Bu başlık bu konuların yeri değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Dul yetim aylığı sorunu bence çok ciddi bir sorun. Kız evlenmedi yada evlendi boşandı memur emeklisi bu kocası işçi iken da vefat etti. Bu kadın hem Kendi emekli hemde kocasının dul maaşıni alır. Hatta bu kadın ikinci bir evlilik yaptı oda bağkur emeklisi oda ölürse üç maaş alır bizde kanunlar buna müsade ediyor. Yetim kız çocuk evlenmedigi sürece sigortalı yada bağkurlu çalıştığı sürece babasının memur emekli olması şartıyla yetim maaşıni kız çocuğu ölünceye kadar alır varmı böyle bir dünya.
    Var tersi durumda kadınlar açıkta kalır. Zaten toplum dul kadına ve kızına tavırlı açıkta mı kalsınlar. O para ile zengin olunmaz. Esas israf başka yerlerde.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

8. Dinci dini kendi hayatının tümüne sokan ona uygun yaşayan bireydir. Bu kişi gerçekten İslami yaşayan bireyse. Şeriat hukukuna göre yaşamak ister. Zina ve tecavüz (evlilik dışı) edince taşlanarak (recm ) ile öldürüleceğini bilir. Hırsızlık yapınca elinin kesileceğini birinin kaza yada bilerek her hangi bir organınin kaybına sebep olursa kısasa kısas olacağını da bilir. Hal böyle olunca dinini yaşayan bir insandan zarar gelmez. Müslüman kimdir sorusuna Yunus elinden belinden dilinden zarar gelmeyene denir demiştir.

Sayfa 532/997 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •