Sayfa 54/94 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 425 - 432 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    Dostlar gördüğünüz gibi son on gün itibariyle oluşan ağırlıklı ortalama fiyat 5,50 çıkıyor.

Bu hesap 2. maddeye göre.
    .................................................. ...
    Tahsisli sermaye artırımı için BİST Prosedürü’ne göre:
    “7. İŞLEM FİYATI
    İşlem fiyatı, başvuru tarihi itibariyle aşağıdaki esaslar kapsamında belirlenir.
    Toptan alış satış işlemlerinin bu Prosedür’de belirtilen marjlar dışında kalan bir fiyattan satılabilmesi, ancak fiyatın SPK ve ÖİB veya yargı mercilerince belirlenmesi ya da onaylanması ve fiyatın tespiti ile ilgili bilgilerin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanması şartıyla Borsa Genel Müdürlüğünün onayı ile mümkündür.
    7.1. Borsa’da İşlem Gören Ortaklıkların Payları İçin:
    Payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların paylarının; şirket yönetiminin el değiştirmesi sonucunu verecek miktarda ve anılan ortaklığın dahil olduğu grup dışındaki önceden belirlenmiş alıcı kişilere işbu Prosedür kapsamında satışında fiyat serbest bir şekilde belirlenir.
    Payları Borsa’da işlem gören ortaklıkların dahil oldukları aynı grup içerisinde ve grup içi ortaklar arasında yapılacak pay alış veya satışlarına ilişkin işlemler ile şirket yönetiminin el değiştirmesine yol açmayacak işlemlerde; işleme baz alınacak fiyat;
    ï€*başvuru tarihi itibariyle bir önceki haftanın son iş gününden geriye doğru veya
    ï‘ï‘ï‘ï‘ï‘ï€*başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması alınıp en yakın fiyat adımına yuvarlanması suretiyle tespit edilir. İşlem fiyatı, baz fiyata +/- % 20 uygulanarak bulunan fiyat aralığında serbestçe belirlenir.

.................................................. .......

1. madde uygulanırsa; yani bu hafta değil de bundan önceki ki hafta uygulanırsa fiyat 4,80 civarı çıkıyor.

Her iki maddeye göre de ortaya çıkan rakamlar şirket için çok iyi. Kasaya girecek olan para bu hesaba göre 53 mn tl ile 61 mn tl arasında çıkıyor. Ancak burada +/- % 20 uygulanır mı? Uygulanırsa ne yönde uygulanır? Bu soruların cevabı da ciddi etkileyecektir.

Sonuç hangi rakam olursa olsun(bu hesaplananlardan) şirket için gereken tüm finansman fazlasıyla karşılanmış olacak. En azından benim beklediğimden çok daha fazlası.

Umarım sayın Veysi KAYNAK şirket hakkında düşündüklerini fazlasıyla yerine getirir ve kazanır. O kazanırsa hepimiz kazanırız. Bugüne kadar ne dediyse yaptı. Bir ky olarak takdir ediyor, gıpta ile izliyor ve bu şirkete ortak olduğum için büyük bir mutluluk duyuyorum.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ahmet 75 Yazıyı Oku
    Sayın Sercayolkan tahsisli süreci tamamlandığında cari fiyatlarla şirketin piyasa değeri ne olacak? Kasaya giren para miktarınca mı artış olacak?

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Ahmet 75 merhaba!

Kasaya giren para öz sermayeyi arttıracak. Eğer fiyat 5,50 den hesaplanır ve tahsisli tamamlandığı gün cari fiyat 5,50 olursa kasaya giren kadar piyasa değeri artmış olur.

Tahsisli tamamlandığında yaklaşık 22,5 mn nominal hisse olacak.

5,50 den hesaplarsak: 22,5*5,50= 124 mn piyasa değeri yapar.

Bugünkü kapanış üzerinden 22,5*6,10=137 mn tl piyasa değeri olur.

Yaşanan bunca olumlu gelişmeye hisse tepkisiz kalmaz da fiyat farklı noktalara giderse hesabını siz yapın artık.

Saygılar...
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Fiyata onay kaç gün sürer acaba?İnfo işi uzatmaz inşallah.Pek bu işlerden anlamam ama, rakam 6 olmaz herhalde.Genelde geriye dönük 6 ay mı ne oluyor.Belki spek bunu kullanmak ister,fiyatı geri çeker. Bu gün son bomba da değil 6.30 dan füzemi atmıştım,ama diğer hisseli de satar full buna geçerim, gözümü iyice kararttım. Ama dediğim gibi pek anlamam,söylediklerimin bunla alakası var mı bilmiyorum.
    SNKRN da başvuru 31 Mart'ta yapılmış ve 9 Nisan'da fiyat onaylı ihraç belgesi gelmiş. Yazı aşağıda. Biz bugün başvurduk. Muhtemelen 10 gün içinde bizim belgemiz de gelir. Sonrasında 10 gün içinde tahsisli olayı biter ve şirket yoluna emin adımlarla devam eder gibi görünüyor.

Saygılar...

.................................................. ..........

Şirketimiz tarafından 04/02/2020 tarihli Özel Durum Açıklaması ile; Şirketimizin 27.500.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, her biri 1-TL nominal değerli paylardan oluşan toplam 7.750.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak, payların nominal değerinden az olmamak koşuluyla, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek baz fiyatın %20 fazlası olarak belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle, 3.750.000 TL satış bedeline denk gelecek adette ve nominal tutarda payın ihraç edilmek suretiyle ihraç edilecek pay adedi ve tutarı kadar artırılmasına, İhraç edilecek payların tamamının Borsa'da işlem gören nitelikte (B) Grubu imtiyazsız pay olarak ihraç edilmesine ve tamamının Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ÇOBANOĞLU'na tahsis edilmesine, karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 26/03/2020 tarih ve 2020/20 sayılı SPK Haftalık Bülteni ile kamuya duyurulduğu üzere;

Tahsisli sermaye artırımı başvurumuz, Sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının tespiti amacıyla Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önünde bulundurularak, Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonucu bulunacak baz fiyatın %20 fazlası esas alınmak suretiyle, ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda sermaye artırımına konu payların Borsa'ya yapılan başvuru sonucu belirlenen satış fiyatının 1,83 TL ve tahsisli sermaye artırım tutarının ise 2.049.180 TL (İhraç edilecek Sermaye Piyasası Aracının Toplam Nominal Değeri) olarak belirlenerek hazırlanan ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olup, 09.04.2020 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir. SPK onaylı ihraç belgesi ekte yer almaktadır.

Sayın hocam, cevapların için çok teşekkür ederim. Muhtemelen LGS görevin vardır. Kolay gelsin,hepimize. Sana,bana,çilekeşe 😁
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Sayın hocam, cevapların için çok teşekkür ederim. Muhtemelen LGS görevin vardır. Kolay gelsin,hepimize. Sana,bana,çilekeşe
    Amin! Tüm eğitim camiası ve sınava girecek öğrencilere Allah yardımcı olsun.

Bu sınavda bana görev çıkmadı. Ben hanımı götürme ve kapıda velilerle bekleme görevini yerine getiriyorum.

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Hocam selamlar ,ben hesaplamayı şöyle yapıyorum

Fiyat max spotun yüzde 20 aşağısından olabiliyor( Veysi bey bunu kullanmak ister)

Kasaya giren para 11 milyon Buda 2.2 milyon lot yapar yeni sermayemiz 13 küsür olur.

Bunuda fiyatla çarparsak tahsisliden sonra pd miz 80 milyon gibi bir rakam çıkar.

Tabi bu fiyatlarda kalırsa,ama ben haftaya bile buralarda kalmayacağımızı düşünüyorum

Saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by selçukoğlu Yazıyı Oku
    Hocam selamlar ,ben hesaplamayı şöyle yapıyorum

Fiyat max spotun yüzde 20 aşağısından olabiliyor( Veysi bey bunu kullanmak ister)

Kasaya giren para 11 milyon Buda 2.2 milyon lot yapar yeni sermayemiz 13 küsür olur.

Bunuda fiyatla çarparsak tahsisliden sonra pd miz 80 milyon gibi bir rakam çıkar.

Tabi bu fiyatlarda kalırsa,ama ben haftaya bile buralarda kalmayacağımızı düşünüyorum

Saygılarımla
    A. S. sayın selçukoğlu. 11 milyon nominal değer üzerinden yapıldı işlemler. Eğer Veysi Bey tamamını alırsa(fiyat 5 TL belirlendi diyelim) kasya 55 milyon girer.

Şayet Veysi Bey 2.2 milyon lot alırsa kasaya 11 milyon girer.

Ben tahsislideki tüm lotları alacağını düşünüyorum. Bugüne kadar ne dediyse yaptı. Üstelik bir daha bu fiyatlardan alma şansı da olmayabilir.

11 milyon almayacak olsa 13,5 milyondan düzeltme yapmazdı; niye uğraşsın? Üstelik iş insanı ve siyasi kariyeri de bu doğrultuda hareket etmesini gerektirir.

Ben bu yazdığım sebeplerden kasaya minimum 43 milyon TL(olur da % 20 aşağıdan izin çıkarsa) girmesini bekliyorum.

Saygılar...

CASPER_VIA_M1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Ben de adam ,cebinden 11 milyon koyacak sandım.11 milyon hisse alacakmış demek.ne kadar düşük olursa onun için iyi ama,bizim için kötü....2 liradan alsa 22 milyon koyacak.4 liradan alsa 44 milyon koyacak demek,yanlış anlamadıysam...
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Sayfa 54/94 İlkİlk ... 444525354555664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •