Sayfa 547/1024 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Doların 3.53 olduğu gün bunu mükemmel bir gelişme olarak okumadıysan 3.64 olduğunda da bunu berbat bir durum olarak yorumlamamalısın.
    Faizler 2012'de de 2014'te de yükselmişti.
    Herşeyi çabuk unutuyoruz.
    Şu anda sıradışı çok tuhaf hiçbir şey yok benim gözümde.
    Merkez bankası 7.75'ten para evrmeye başlayamaz mevcut koşullarda.
    Faizleri düşürmek bir hedef, bir temennidir.
    Fakat gerçekte ekonominin mevcut durumu neyi gerektiriyorsa o yapılır merak etmeyin.
    Daha önce yapıldığı gibi şok fazi artışı yapılmadığı için süreç zamana yayıldığından ve faiz yavaş yavaş arttığından konu hergün gündem oluyor ve bu da insanlarda hep kötüye gidiyoruz algısı oluşturuyor.
    Yoksa ne ekonomi yönetimi ne de merkez bankası henüz bırakın son kozu sondan 3 önceki kozunu bile oynamadı.
    Kardeş, dolar 5 ay önce 2.90 idi sen burda 3.53 olunca sevinin demeye hakkın yok hadi eyvallah

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Buna katılmıyorum. Rakiplerine göre en düşük faizi veriyor. reel faizimiz %0.5 civarında.(ayrıca çok uzun süredir de eksideydi). Brezilya ve güney afrika'nın reel faizi %4 ve üzerinde. Bu tür şoklara dirençli olmak için acilen reel faizin en azından rakiplerimiz seviyesine çıkartılması gerekli.
    Kime göre reel faiz..içerdekilere göre mi?

Dolar/TL'deki gerilemede yabancının pozitif algısı etkili oldu

HSBC Portföy Yönetimi Stratejisti İbrahim Aksoy kurdaki düşüşü değerlendirdi

16 Mayıs 2017 Salı, 10:46

HSBC Portföy Yönetimi Stratejisti İbrahim Aksoy Bloomberg HT'ye Dolar/TL 'deki düşüşte Merkez Bankası'nın adımlarının yanı sıra yabancı yatırımcının pozitif algısının etkili olduğunu belirtti.

Merkez Bankası'nın çok önemli bir faiz artışı yaptığına dikkat çeken Aksoy, ağırlıklı ortalama fonlama maliyetinde 370 baz puan civarında bir artış yaptı..Bu bir şekilde işe yaradı, risklerden arındırıldığında Lira en yüksek getirilerden birini sağlıyor. Böyle bir ortamda yabancı algısı hala pozitif. Kuru bu seviyeye getiren de bu oldu." diye konuştu.

Yurtiçi yerleşiklerin Döviz aldığını, referandum sonrası kur düşerken bu alımların devam ettiğinı belirten Aksoy, kur oynaklığının da düşük seviyelerde bulunduğunu hatırlatarak "Ancak olumsuz bir haber akışı gelirse kurun hızlı tepki gösterebileceği seviyelerdeyiz" yorumunu yaptı.

Aksoy "Kur daha düşük seviyelere gelmekte zorlanıyor. 3.94'ten 3.52'ye kadar çekilme görmüştük. Yatırımcılar temkinli tarafta durmayı tercih ediyor..Ama kurda Ocak'taki gibi sert yukarı yönlü yükselişler beklememek gerekir.." şeklinde devam etti.
    Ayın 7 sinde dolar başlığına yazmıştım:

Zerohedge'den alıntı:

Foreign investors bought $739 million more in local notes than they sold in the five days through April 28, the biggest weekly inflow in nine months.

U.S. dollar-based investors in the lira have earned a carry return of 4.4 percent in the past month, the*highest*among global emerging markets, which could explain the allure of the notes.

3. Bazı şeylere sanki hayatımızda ilk kez görmüşüz veya ilk kez oluyormuş gibi tepki veriyoruz ya inanın çok şaşırıyorum.
    Tahvil faizlerinin 2004'ten günümüze seyri.
    Anlayana çok şey anlatıyor.

4. Bugün bol bol konuş Ahme senin günün
    Düşüş başladığında yine ortalıktan kaybolursun
    Biz hep buradayız ve seni bekliyor olacağız.

Alıntı Originally Posted by Ahme Yazıyı Oku
    Kardeş, dolar 5 ay önce 2.90 idi sen burda 3.53 olunca sevinin demeye hakkın yok hadi eyvallah

5.  Alıntı Originally Posted by mehtapkarayol Yazıyı Oku
    Doların 3.53 olduğu gün bunu mükemmel bir gelişme olarak okumadıysan 3.64 olduğunda da bunu berbat bir durum olarak yorumlamamalısın.
    Faizler 2012'de de 2014'te de yükselmişti.
    Herşeyi çabuk unutuyoruz.
    Şu anda sıradışı çok tuhaf hiçbir şey yok benim gözümde.
    Merkez bankası 7.75'ten para evrmeye başlayamaz mevcut koşullarda.
    Faizleri düşürmek bir hedef, bir temennidir.
    Fakat gerçekte ekonominin mevcut durumu neyi gerektiriyorsa o yapılır merak etmeyin.
    Daha önce yapıldığı gibi şok fazi artışı yapılmadığı için süreç zamana yayıldığından ve faiz yavaş yavaş arttığından konu hergün gündem oluyor ve bu da insanlarda hep kötüye gidiyoruz algısı oluşturuyor.
    Yoksa ne ekonomi yönetimi ne de merkez bankası henüz bırakın son kozu sondan 3 önceki kozunu bile oynamadı.
    Bu kozlar ne mesela?

6. Siz bunları ülkeyi geçmişte İMF'ye muhtaç edenlere ve onları destekleyenelre söyleyin.
    Türkiye İMF ile borç ilişkisini bitireli çok oluyor.
    Faiz %150 %7500 olamaz, olmayacak diyorum yazdıklarımdan ne anladınız merak ediyorum.
    Kriz mriz yok herkes işine baksın.

Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    yahu faiz %150 olsun yok yok hatta %7500 olsun imfye borçlanalım

gidelim başka ülkelere memur maaşlarını ödemek için yalvaralım, onlarda vermesin kovsun bizi.. uçakta dönerken ağlayalım filan..

böyle olalım dimi ?

7. Banka faizleriyle devam edelim. Siyaset veya dolarla değil.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    canikli:
    Merkez bankasının banka senedi alması ile ilgili açıklamamız üzerine piyasada büyük bir *hassasiyet* oluştu. Biz bunu bir öneri olarak getirmiştik.Ancak oluşan *hassasiyet* ve geçmişteki acı tecrübelerin hatırlatılması üzerine bu teklifimizden vazgeçtik.Merkez bankası sadece geleneksel araçlarını kullanmaya devam edecek.
    Piyasayı yokladıklarını söylemiştim ,tepki gelince geri adım attılar.Klasik taktikleri bu.

Sayfa 547/1024 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •