Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,369 - 4,376 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    USD/TRY çizen kimse fena teknikçi. Er ya da geç çalıştırıyor tekniği.
    5.16 / 5.84
    fibo 50 den dondurdum diyor simdilik; fibo 61.8 ugrar mi bilemem lakin ben bugun bi ugrar diyordum hatta alacagim yerleri de yazmistim..
    5.48 / 5.40 seklinde..
    illa bi teknik uyduracaksak fibo krali, sahi , piridir ; teknigin..ytd
    swap faizi esliginde..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

2. Yarın vadeli swap maliyeti yüzde 122. Dolar da, banka hisselerinde, devlet borçlanma senetlerinde sert satış kaçınılmaz sonuç kısa vadede..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Perşembe gününe geri döndük uçacakçılar görevi düşecekçilere devredebilir..

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ucacak degil kademe kademe sindire sindire gidecek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bu arada bir duyum kamu bankalarina tl den ziyade döviz bulun döviz hesabı açın hedefleri verilmis
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Garanti, işc, akbank hisseleri ile 2, 5, 10 yıllık devlet tahvilleri iyi takip edilmeli.. TL açıkta kalan yabancı burdan likitide yaratmaya çalışacaktır..
    Katılıyorum. Dışardan bizim TL'ye talep gelmeli, yoksa arzı kısarak varacagımız nokta belli... cds'lerimiz 400 , merkezin kasası boşalmış... çığlık çığlığa bağıran hastaya morfini verin... sonra sakinleşti diye övünün...iyi hoşta iki dakika sonra canını teslim edecek

6.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Katılıyorum. Dışardan bizim TL'ye talep gelmeli, yoksa arzı kısarak varacagımız nokta belli... cds'lerimiz 400 , merkezin kasası boşalmış... çığlık çığlığa bağıran hastaya morfini verin... sonra sakinleşti diye övünün...iyi hoşta iki dakika sonra canını teslim edecek
    Şu an kısa vadeli yaşanan yabancı açık tl pozisyonunu kapatmak için tl arıyor.. Bi daha geri geldiğinde artık kaç faiz ister Allah bilir.
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

7. Herkes/her ülke ettiğini bulur...Tırmalayıp/debelenip dursunlar...
    Son düzenleme : EREGLTUPRS; 26-03-2019 saat: 11:02.

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bu arada bir duyum kamu bankalarina tl den ziyade döviz bulun döviz hesabı açın hedefleri verilmis
    Merkeze ters swap kanalıyla satıp TL alacaklar. Dün tcmb yaptığı 95.4 milyar TL fonlamanın haricinde piyasadan 2 milyar dolar aldı 11.3 milyar TL verdi.

Yani kendi döviz rezervleri yükselsin diye piyasaya 95.4 milyar TL + 11.3 milyar TL = 106.7 milyar TL verdi.

Görünüşte repoyu kapattı TL'yi sıkıyor gözüküyor. Ama fiiliyatta piyasayı TL'ye boğuyor.

Bu ikili oyundan dönülmediği sürece sistem anomaliler gösterecektir.

Swap limitlerinin kapatılmasının nedeni de bence piyasaya verdiği bu bol TL'nin Londra swap borsasına satılmasını önlemek, zira inanılmaz bir arbitraj var, Bir yerde %25.50 ile 106.5 milyar TL basıyor merkez, diğer tarafta %120 ile borçlanılan başka bir swap piyasası var.

Sözde değil özde sıkı para politikası olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 547/1000 İlkİlk ... 47447497537545546547548549557597647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •