Sayfa 548/1017 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 8130 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla allah razı olsun o ersoy deltaya ,altına ilk uyanmamı o sağlamıştı,ilk altın alımlarım 85 liralardan olmuştu onun sayesinde.Ersoy deltanın yazım tarzı ile sn sadecegrafiğin tarzı bence benzemiyor,üstelik ersoy delta nın öngörülerinin çıktığı altın gümüşün coştuğu zamanlardayız,neden çıkıp gururla başarısını kutlamasın ki.Baya yaşı vardı,ben maalesef daha tatsız şeyler düşünüyorum ersoy delta hakkında.
    Haklısın . Benim ki sadece bir tahmindi . Yanıltabilirim de . Sayın Sadecegrafik de gerçekten bilgili ve kültürlü bir insan . Yazılarını da keyifle okurum .

Kısacası ortalık gerçekten karışık . İnsanlar birikimlerini nasıl muhafaza etme konusunda gerçekten çok kararsız. Sadece yastık altında 5 000 ton altın var . Yastık altındaki dövizleri saymıyorum bile ! Her ne kadar riskli olsa da yastık altında tutuyorum . Sağlıcakla kalınız .

Gram altınları 105 TL ' den itibaren ucuz pahalı demeden topluyorum . Bir kısmını oldukça iyi bir kâra satıp Allah' a şükür evin kredi borcunu kapattım . Bereketli kazançlar dilerim .

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Haklısın . Benim ki sadece bir tahmindi . Yanıltabilirim de . Sayın Sadecegrafik de gerçekten bilgili ve kültürlü bir insan . Yazılarını da keyifle okurum .

Kısacası ortalık gerçekten karışık . İnsanlar birikimlerini nasıl muhafaza etme konusunda gerçekten çok kararsız. Sadece yastık altında 5 000 ton altın var . Yastık altındaki dövizleri saymıyorum bile ! Her ne kadar riskli olsa da yastık altında tutuyorum . Sağlıcakla kalınız .
    Siz de sağlıcakla kalın sayın abc1980.Benim bir dükkan vardı,yan dükkanın sahibi dükkanı sattı,parayı ne yapacaksın dedim,geçen yıl altın 360 civarıydı,dükkanı 480 e sattı aradaki farkı tamamlayıp 2 kilo altın alacağım,köydeki evde duvara gömeceğim dedi,yahu bana niye söyledin dedim şimdi bir şey olsa zan altında kalırım dedim.Yok yahu benim 3 oğlum var,hanım çocuklar,ev de köy evi ,kalabalığız ,yabancı gelemez dedi,zaten köy muhtarı da benim dedi )))))))))))

4. Gumus te kucuk Amerikan yatirimcilari salladilar ama henuz ust bant yikilmadi. Asagi bantta alimlar denenebilir. Alt alim bolgemi 25 e gekiyorum. 25-21 arasindan ben bu fiziki Gumusu kademeli alirim. Degil mi keci? Neeeeeet.

5. Hepsini saklamana gerek yok. %25 ini saklaman yeterli. Risk olursa en kotusu olursa hayatta kalmana yetecek kadar olsun yeter.

Risk olmazsa da isine bakarsin.

Bu arada Turkiye dunyanin en guvenli ulkesi! Isteyen aksini dusunsun benim Turkiye ye guvenim tam. Butun param ve varligim Turkiye de.

Dunya batsa en son biz batariz.

Geriye Turkiye Cin ve belki sadece Rusya ayakta kalacak. Diger tum ulus devletler parcalanacak, kucuk devletciklere bolunecek.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn sadecegrafik sen fiziki altını nasıl saklıyorsun,banka kasası mı,ev mi,soygundan falan korkmuyormusun.

6. Amerika'daki Gamestop olayı bence bir mihenk taşı olacak.

Dün aracı firmalar, beyaz saray ve wall street balinalarının baskısı ile Gamestop ve benzeri hisseleri alıma kapattı ve hatta bazı aracı kurumlar sahiplerine sormadan bu hisseleri "çok riskli" diye sattı.

Bu durum daha çok su kaldırır. Aracı kurumlar ve sistem sorgulanmaya başladı. Bir tane açıkcı fonu kurtarmak için, sistemi sorgulanır hale getirdiler. "Küçükler asla kazamaz; es kaza kazandığında, oyun masası yıkılır" düşüncesi yayılmaya başladı.

Bu güvensizlik yüzünden insanlar fiziksel altın ve gümüşe kayıp, sistemden çıkmaya başlayabilir.

Ben hep derim, "en büyük yazar, Tanrı'dır ve ironiyi çok sever". Gamestop , harbiden oyunun sonu da olabilir mi! Her halukarda bu iş daha çok su kaldıracak.

Ve evet, ben de hepsini olmasa da, bir miktar altın veya gümüşü fiziksel tutmaktdan yanayım. Çünkü Gamestop olayı bu ürünlerde de olursa, en azından elimde bir miktar varlığım olur.

Sağlıkla kalın.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

7. Altın ve gümüşteki açığa satış(short) olayı ve son Gamestop olayıyla ilgili güzel bilgiler var.

Mike Maloney anlatıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=q8On6ktkwpY

Ayrıca Hunt Brothers olayıyla ilgili farklı bir bakış açısı: https://www.youtube.com/watch?v=uG4sjFnX6YQ
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

8. ABD de demokrasi var zanneden ahmaklarin uyanmasi tetiklendi. ABD dunyanin en fasist ve koleci ulkesiydi.

Kirilma asamalari soyle oldu:

1) Sosyal medya sirketleri Twitter Instagram Facebook Youtube kafalarina gore Trump ve ekibinin butun hesaplarini haber vermeden mahkeme karari olmadan kafalarina gore kapattilar
    2) Evangelistlerin kullandigi Parler.com uygulamasi Apple ve Google tarafindan Store dan haber vermeden kaldirildi.
    3) Amazon AWS bulut sirketi parler.com un bulut sunuculari aniden habersiz komple kafasina gore kapatti.
    3) Robinhood ve diger araci kurumlar GME AMC NOK AG SLV PSLV alim satimlari kapattilar.
    4) WSB sosyal medya hesabi Reddit te gumusu 1000$ yapacagiz kampanyasi baslatti.

Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Amerika'daki Gamestop olayı bence bir mihenk taşı olacak.

Dün aracı firmalar, beyaz saray ve wall street balinalarının baskısı ile Gamestop ve benzeri hisseleri alıma kapattı ve hatta bazı aracı kurumlar sahiplerine sormadan bu hisseleri "çok riskli" diye sattı.

Bu durum daha çok su kaldırır. Aracı kurumlar ve sistem sorgulanmaya başladı. Bir tane açıkcı fonu kurtarmak için, sistemi sorgulanır hale getirdiler. "Küçükler asla kazamaz; es kaza kazandığında, oyun masası yıkılır" düşüncesi yayılmaya başladı.

Bu güvensizlik yüzünden insanlar fiziksel altın ve gümüşe kayıp, sistemden çıkmaya başlayabilir.

Ben hep derim, "en büyük yazar, Tanrı'dır ve ironiyi çok sever". Gamestop , harbiden oyunun sonu da olabilir mi! Her halukarda bu iş daha çok su kaldıracak.

Ve evet, ben de hepsini olmasa da, bir miktar altın veya gümüşü fiziksel tutmaktdan yanayım. Çünkü Gamestop olayı bu ürünlerde de olursa, en azından elimde bir miktar varlığım olur.

Sağlıkla kalın.

Sayfa 548/1017 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •