Sayfa 553/630 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603 ... SonSon
Arama sonucu : 5040 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Potansiyel enerji (PE) meselesi. Ne kadar yükseğe çıkarsa o kadar PE ye sahip olur, ödünç alınıp basıldığında kar potansiyeli de o kadar yüksek olur.
    Dikkat et afedersin kıç.ndan donunu alırlar shortunla falan da kurtaramazsın.. Geçen sene 23 lerde ASELS short yaptım diyen birisi vardı kendimi tutamadım aynısını ona yazdım sonu hiç iyi olmadı. Bir dost

Çünkü adamlar en iyi parayı böyle işler yapanlardan kazanabilir benden değil.

Bak buraya yazıyorum endeks 500 USD olduğunda satmasını bilen hiç kimsenin parasını alamazlar. Bu kadar basit.

Ha bunu kaç kişi görebilir onu bilmem.

130-140 USD de millete malı sattırtan aklı evveller vardı. bu piyasa çok ender sartlarda 70-80 USD gördü. Pandemi de buna yaklaştı. TR piyasalarında ortalama 130-140 USD endekste mal alan hiç kimse kaybetmez. Tabii yok kredi yok kaldıraç atlama hoplama peşinde değilse.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Daha yolun başındayız. Batık ve takipteki kredi oranları bile tam bilinmiyor. IMF raporunu okudunuz mu? TR'deki her 100 şirketten 13 ü, BİST'te işlem gören her şirketten 8 i zombi şirket miş. IMF'ye göre borsada işlem gören 50 şirket zombi oluyor. Tabii gerçek rakamlar bunlardan daha fazla olmalı.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Psikolojik olarak hisse fiyati dustu diye talep yaratmasi bekleniyor TREND.
    Ama dun 25 liraydi, aa bugun 10 lira ucuzladi diye hisse alanlarlar herhalde babalar degildir.
    Aynen öyle. Bedelsizin bir makyajdan farkı yoktur. Finansal okuryazarlığı olmayan kesime, gerçekte ucuzlamadığı halde ucuzlamış imajı vererek gel gel çekmektir.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Türkiye'nin kredi notu "B3" olarak kalırken not görünümü de "durağan" olarak kaldı.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Daha yolun başındayız. Batık ve takipteki kredi oranları bile tam bilinmiyor. IMF raporunu okudunuz mu? TR'deki her 100 şirketten 13 ü, BİST'te işlem gören her şirketten 8 i zombi şirket miş. IMF'ye göre borsada işlem gören 50 şirket zombi oluyor. Tabii gerçek rakamlar bunlardan daha fazla olmalı.
    Sevgili TH yapma burası Türkiye. Hisseye o parayı sokanlar bunu bilmeden sokar mı? Tabii ki ederinden fazlaya işlem gören hisseler var ama bunların hiç biri borsanın amirallarinden değil. Ha kimsede bana misal SASA demesin benim zaten ona bakış açım belli.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notuna ilişkin güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Türkiye'nin kredi notu "B3" olarak kalırken not görünümü de "durağan" olarak kaldı.
    Paşa paşa yapmak zorunda kalacak olumlu yönde. Neyse benden bu kadar mesai yeter. Herkese iyi hafta sonları.

Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bedelsizden once 2021'de de gidiyordu oteki bankalarla beraber.

2006 bedelsizinde bir yere gitmedi mesela.

Ha elinde 25 liradan 1000 lot var, ha 10 liradan 2500 lot. Matematiksel notr sen de biliyorsun.

%80 bin bedelsiz potansiyeli olup da hic vermeyen Egeen'in bedelsiz vermesini mi istersin, yoksa gittigi gibi 30 liradan 15 bin liraya gitmesini mi vermeden.

Demek istedigim gidiyorsa bedelsizle bir alakasi yoktur. Hatta temettuyu biraz daha artirsaydi daha iyi olurdu.

Ha 100. yilina muhtesem girsin diyorsan... olsun, piyasanin beklentisidir belki.
    zaten yaptığı şey 1.5 lira (yüzde 6 küsür) fazladan temettü vermek değilmi. nakit değil hisse olarak verecek. ister bozdur ister sakla. kasadaki paranın 15 milyar lirasını hissedara dağıtıyor.

8. B3 çöp kategorisinin tam ortasında. Yatırım yapılabilir demek olan Baa3 ün 6 kademe altında. Yüksek oranda spekülatif demektir. Temerrüde düşme riskini temsil eden C nin bir üstü.

Sayfa 553/630 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •