Sayfa 555/1000 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. MB dün piyasadan 2.050 milyar dolar çekmiş 2.150 milyar dolar yemiş.

bu nasılbir harekettir dakkada 5 kuruş düşüyo 6 kuruş yükseliyo
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. Benim başım döndü yav...Sizin ? Herşey USD/TL de 5.85 ve üstü olacak diye poz alan yabancıların pozisyonları kâr yazmasın diye mi ?

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Bence yüzde 50 yi geçerlerse IMF gelir; ama geçemezlerse IMF yi getiremezler.

5.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    IMF nin Turkiyeye karsi tavri ABD den farklimi olacak sanki ?

Turkiyenin ortadogu politikasi, ABD ve Israil menfaatleri ile catistigi surece adamlar bulabildigi her zayif noktada sana vuracaklar...
    Bolgenin ve dunyanin eski dengeleri coktan degisti artik....Her iki tarafin milli menfaatleri tamamen birbirlerine zit...

Hangi parti iktidarda olursa olsun. Durum yine pek degismez....DSP-MHP-ANAP hukumeti doneminde ekonomide Turkiyenin basina ne getirdigini unutmadik..,

Ulusal menfaatlerde taviz versek bile bu bize sadece kisa yada ortada vadeye kadar bir rahatlik saglar ama verilecek tavizler uzun vadede bizi dahada zora sokacaktir.......

Batinin uzun vadede Turkiyeye karsi stratejilerinde bir degisme ihtimali yoktur.

Ya direnip ayakta kalmayi ogreneceksin yada onlarin onunde diz cokeceksin. Bu isin maslahat noktasi yoktur..
    550 küsür milyar dolar borçlan sonra ödeyemez duruma gelinçe direnecegiz... lütfen biraz tutarlılık... benim unutmadığim tek şey var o da son 20 yılda yapılan bunça özelleştirmeye ragmen geldigimiz nokta...

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Benim başım döndü yav...Sizin ? Herşey USD/TL de 5.85 ve üstü olacak diye poz alan yabancıların pozisyonları kâr yazmasın diye mi ?
    birileri birilerini batirmaya yemin etmis gibi, birileri batarken digerleri paraya para demiyor..
    swap islemlerinde mb deli risk aliyor, enteresan isler donuyor..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

galipin kagitlari gibi..
    biri aciga satmis , sattikca satmis lakin acigini kapayamamis ,bunu fark eden galip kagidi yuzde 20 yaptirmista , gel insafliyim acigini burdan kapa diyor..
    lakin bunun geri donusu oyle boyle olmaz, ve vadesine bu kadar kisa sure kala , o kadar tl yi kimse shortlamaz..
    o faizi kim kime veriyor esas soru bu..!
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 555/1000 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •