Sayfa 558/852 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by HobimBorsa Yazıyı Oku
    Sn. Elfidaa, evet hesap doğru, ama aklıma takılan bir konu var sadece. Senin de kullandığın özkaynak yöntemine göre hesaplamada Migros'un 1470 milyon tl olan özkaynakları büyük oranda Kipa'nın özkaynaklarından oluşmaktadır. Bu rakamdan Kipa'ya ait olanlar çıkarıldığında geriye Migros'a sit pek bişey kalmıyor. Bu durumda, hesaplar matematiksel olarak doğru, ama mantıksal olarak hatalı olabilir.
    Yani, değişim oranı hesabında Migros özkaynakları olarak Kipa'dan bağımsız olan kısım kullanılmalı gibi görünüyor, mantıksal olarak. Eğer böyle olursa değişim oranı çok yüksek çıkar.
    Tabi bu teknik bir ayrıntı, bu konuyu uzmanları daha iyi yorumlayacaktır.
    Ytd...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    http://www.netturizm.com/assets/docu...lus-raporu.pdf

sayfa 19 tablo var burda nthol ntturda eşit dagılım olmuş üç çarpan nın %33 alınmış isterse migros %50 25 25 yapabilir yada %75 12.5 12.5 gibi de %33.3 alır

2.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    http://www.netturizm.com/assets/docu...lus-raporu.pdf

sayfa 19 tablo var burda nthol ntturda eşit dagılım olmuş üç çarpan nın %33 alınmış isterse migros %50 25 25 yapabilir yada %75 12.5 12.5 gibi de %33.3 alır
    Sayin elfidaa uzun zamandir burada yazdıklarınızı okuyorum. Ayin dokuzuna kadar hic bu kadar karamsar yazmiyordunuz. Acaba diyorum bir kısım kipa nizla vedalasip migros u simdiden mi aldınız. Birde verdiginiz ornek net holding zaten birleşme oncesinde bile net tur un yüzde 35 bile sahipti.
    Son olarak o birlesmede sirketin paylastigi bor yaziho copyy yapayim size
    "Şirketlerin gerçek değerini en iyi yansıtan metodoloji
    varsayımıyla değerlendirilip, birleşme sonrası toplam değer hesaplanırken Şirketlerin
    karşılıklı hisse ilişkisi doğrultusunda mükerrer değer yaratmamak için gerekli
    eliminasyonlar yapılmış ve tüm yöntemlerden elde edilen sonuçların ortalaması
    alınmıştır. Hesaplanan birleşme oranı neticesinde, birleşme sonrası ulaşılacak sermaye
    tutarı ve buna göre oluşan değiştirme oranı hesaplanmıştır.( yani bor arkadasin belirttigi gibi hem bilancoya kipaui ekleyip hemde birlesme isleminde yok sayarak hesaplama yapilamaz diye dusunuyorum)
    Haa neredeyse üç yildir bu hissedeyim ve tuncay ve avanesi bir suru dumen cevirsi hisselerimizi almak icin ama alamadilar. ben migroslari alacagim ve en az onlarida bir yıl tasiyacagim.
    Yatirim tavsiyesi degildir

GT-I9300 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Kuzu postu giymiş kurt tespit edilmiştir...
    Dikkat dikkat...

ironi = inori
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

4. Kipanin değerleri migrosun içinde tamam ama bunun ücreti ödendi. Onlar artık migrosun. Mantıksal bir hata yok.

Ha şu konu mahkemelik olabilir tartışılır. Migros bu kaynaklar için 200 mil ödedi. Hissesi 15 kuruşa geldi nerdeyse

HUAWEI NXT-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    Kipanin değerleri migrosun içinde tamam ama bunun ücreti ödendi. Onlar artık migrosun. Mantıksal bir hata yok.

Ha şu konu mahkemelik olabilir tartışılır. Migros bu kaynaklar için 200 mil ödedi. Hissesi 15 kuruşa geldi nerdeyse

Hepsi migrosun olduysa kipa niye var???
    Bu işin sonunda mahkeme var, bu kâğıtta olan herkesin az çok bildiği beklediği bi sey zaten.
    O yuzden bana süpriz olmadi. Ne yapacaktı tuncay her kipa ya 10 lira mi verecekti.... Ama işin sonunda bu yaptıklarına pişman ettirmemiz lazım vesselam....

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by diagonal Yazıyı Oku
    Hepsi migrosun olduysa kipa niye var???
    Bu işin sonunda mahkeme var, bu kâğıtta olan herkesin az çok bildiği beklediği bi sey zaten.
    O yuzden bana süpriz olmadi. Ne yapacaktı tuncay her kipa ya 10 lira mi verecekti.... Ama işin sonunda bu yaptıklarına pişman ettirmemiz lazım vesselam....

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aynen katılıyorum yazdiklariniza

7.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    Kipanin değerleri migrosun içinde tamam ama bunun ücreti ödendi. Onlar artık migrosun. Mantıksal bir hata yok.

Ucreti odendiyse kipada ki piyasaya acik yuzde 3.75 e yansimasini nasil hesap ettiler

8. Yaşayıp göreceğiz

Sayfa 558/852 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •