Sayfa 558/671 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon
Arama sonucu : 5365 madde; 4,457 - 4,464 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,301
     Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Var mı öyle bir etf acaba?
    Var olmaz olur mu?

Bir cok kurulusun var hem de.

Arastirinca goreceksiniz.

SP500 etf accumulating yazinca cikar.

Yonetim ucreti en dusugu kafaniza gore secin derim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,301
    Yukarida tarif ettigim etf temettu dagitmaz ama sattiginiz anda da alim satim kazanci vergisi dogar.

Vergilendirme yukaridaki gibi enflasyon endekslemesi ile olur.
    Tek sart alim satim tarihleri arasindaki enf orani %10 dan fazla olmali..

Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    %3 ortalama bir temettu verimi alsak, daha yuksek de olabilir ama o zaman fiyat artisi olmayabiliyor veya temettu duzenli olarak her yil artirilamiyor cunku yatirima ve buyumeye pek kaynak kalmyor, 500K dolarlik bir portfoyun kabaca 15K dolar temettu getirisi olur bunun %30 u orada stopaja gitse eder 4.5K.
    Bunu burada mahsup etmek icin yapmamiz gereken masraf nedir?
    Abd vizesi?
    Ucak bileti?
    Otel ucreti?
    Orada yapilacak harcamalar?

Toplam kac para gider?

Kac dolar temettuden sonra bu ise deger diyebiliriz?

Fikirlerinizi beklerim.

Syg,
    Yurtdışına özellikle abd ye yılda 1-2 kere gezmeye gidenler için problem olmayacaktır, ama sadece mahsuplaşmak için abd ye gitmek fikri çok mantıklı olmayabilir.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,301
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Yurtdışına özellikle abd ye yılda 1-2 kere gezmeye gidenler için problem olmayacaktır, ama sadece mahsuplaşmak için abd ye gitmek fikri çok mantıklı olmayabilir.
    O zaman buradaki gelir vergisi ile temettulerin %60 i gider.
    Temettuler gitsin dersek sorun yok da maca 2-0 geriden basliyoruz abdli bir yatirimciya gore.
    Veya hic temettu vermeyen buyume odakli sirketler/temettu dagitmayan etfler sececegiz ama bir gun illa ki satinca yuklu vergi cikacak.
    Kazancin 1/3 u gidecek.
    Bazilariniz icin yurticinden yabanci menkul kiymetlere yatirim yapan yatirim fonlari almak daha uygun olacak sanirim.

Syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Temettuler gitsin dersek sorun yok da maca 2-0 geriden basliyoruz abdli bir yatirimciya gore.
    Veya hic temettu vermeyen buyume odakli sirketler/temettu dagitmayan etfler sececegiz ama bir gun illa ki satinca yuklu vergi cikacak.
    Kazancin 1/3 u gidecek.
    Bazilariniz icin yurticinden yabanci menkul kiymetlere yatirim yapan yatirim fonlari almak daha uygun olacak sanirim.

Syg,
    Temettü hisselerinde eğer fiyatın çok yükseldiğini düşünürsem satış yaparım. Yani al/tut tarzından ziyade al/sat tarzında yatırım planlıyorum. Böylelikle çifte vergi dezavantajını yenmeyi planlıyorum...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,301
     Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Temettü hisselerinde eğer fiyatın çok yükseldiğini düşünürsem satış yaparım. Yani al/tut tarzından ziyade al/sat tarzında yatırım planlıyorum. Böylelikle çifte vergi dezavantajını yenmeyi planlıyorum...
    Alim satim kazancindan orada bir kesinti olmuyor temettudeki gibi.
    Dolayisi ile her sey burada veya vergi mukellefi olunan ulkede beyan edilip odeniyor.
    Temettu almamak bizim gibi mahsup sorunu olan ulkeler icin daha avantajli.
    Syg,

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Alim satim kazancindan orada bir kesinti olmuyor temettudeki gibi.
    Dolayisi ile her sey burada veya vergi mukellefi olunan ulkede beyan edilip odeniyor.
    Temettu almamak bizim gibi mahsup sorunu olan ulkeler icin daha avantajli.
    Syg,
    Abd piyasaları için büyüme hisseleri mantıklı tabi ki ama deneyimli trader olduğum için temettü hisselerinde trade etmeyi bana daha uygun olarak buluyorum. Ne yardan (temettü) ne de serden (al/sat) vazgeçerim.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kazancin 1/3 u gidecek.

Syg,
    İngiliz şirketleri ile gidiyoruz bakalım ne olacak. Birazda Türk temettü şirketi koyarsak %27 vergi ile gideriz gibi geliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 558/671 İlkİlk ... 58458508548556557558559560568608658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •