Sayfa 559/1017 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon
Arama sonucu : 8136 madde; 4,465 - 4,472 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    notlarımı aldım.

2. soru hakkımı da bunları sorarak dolduracagım hocam.
    sağol hasan!

2. Zor yerden sormuşsun Fedoramca=) Peşine adam takarlar bu sorulardan sonra=) Hisse alım stratejileri tam bir fiyaskoydu gerçekten...

3. Sorular o kadar çok ki sorulacak... Çok soru üretirim ben. Yine başka arkadaşlar varsa katılacak...

1- 60 milyar stok var, bu stoklardan kaynaklanan da ciddi zararlar var.
    Evet yanlış öngörmüşüz ve şirkete zarar ettirdik diye düşünüyor mu yönetim? Bu emtiaları hedge edebilmeyi düşündünüz mü hiç?

2- Ülke dolar dolar diye inim inim inlerken Anti-Damping soruşturmasının geçen her saniyesi ülkeye, vatanımıza, milletimize,bayrağımıza, birliğimize zarar verirken, ilgili kurumlar ile iç içe olan şirketimiz hiç mi kulis yapıp da bu süreci hızlandıracak adımlar atamıyor acaba?

Ben gitsem bu halde bu sorularla, bunlar beni içeri alır, elimden lotları da alır... Daha spkya gelemedim bile orada spk yetkilileri de olacak...

4.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    Zor yerden sormuşsun Fedoramca=) Peşine adam takarlar bu sorulardan sonra=) Hisse alım stratejileri tam bir fiyaskoydu gerçekten...
    aynı anda yazmışız, bunlar hisse alım derdinde değil bence, bu kadar aptal olamazlar...

5. Bir diğer soru:

Ülkeler çeşitli teşvikler ile yeşil çelik sürecini yönetiyor. Elbette bu konuda mutlaka devletleri ile temas içindedirler ki, bu teşvikleri alıyorlar.

Geçen sene siz, biz de devletle temas halinde ve süreci birlikte yürütüyoruz demiştiniz ve bu sene 3 milyar dolarlık bir yatırım programı açıkladınız. Tüm bu süreçlerde devletin nasıl bir politikası olacağnı öngörüyorsunuz.

Eğer öngöremiyorsanız yurt dışındaki rakipkleriniz ile nasıl rekabet edeceksiniz? Altın arayışınız bu nedenle mı?

6. Eğer fırsat olursa ve uygun olabilecek bir soru olduğunu düşünüyorsanız ben şunu sormanızı isterdim:

Çelik sektörü stoklar, emtia fiyatları ve global gelişmeler sebebiyle çeşitli zamanlarda olumsuz etkileniyor ve kırılgan bir yapıya sahip. Buna önlem olarak, literatürde resilience strategies (dayanıklılık stratejileri) olarak adlandırılan hangi stratejileri uyguluyorsunuz? Şirket her küresel fiyat düşüşü veya ithalattaki bozulmada pazar payını, pazar gücünü ve karlılığını kaybetmeye mahkum mu? Bunun önüne geçmek için, küresel koşullardan daha az etkilenebilecek, niche ürünler gibi, ürün çeşitlendirmesine yönelik bir plan var mı? Şirketin bu koşullara karşı dayanıklılığını (resilience) arttırmak için ne gibi önlemler alıyorlar?

7. Dikkatimi çeken bir başka konu.
    Bu hisseyi Bofa alıp götürüyordu, takasa atmazsa Citi oluyordu çoğunlukla arkasında.

Citi 2 yıldır nerede ise %17 altına hiç düşmedi... Ta ki, Mittal'in satışından sonra İş'in devreye girmesine kadar.
    Şimdi bakıyorum bofa alıyor ama hisse yerinden oynatamıyor karşı bacağında İş karşısında duruyor ve bofa poff...

Bakalım sürekliliğine...

Sayfa 559/1017 İlkİlk ... 59459509549557558559560561569609659 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •