Sayfa 56/1006 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon
Arama sonucu : 8047 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Viop LVIII

1. Bir sohbette biri Royal Halı'da büyük para kaybetmiş.

KOZAA hissesi de bir zamanlar borsada hacim rekoru kırardı. Temettü dağıtmadı diye biliyorum. Dolar bazında hiç bir yere gidememiş. Orada çalışanlar, yöneticler maaşlarını almış, iş yaptırdığı tedarikçiler paralarını almış, devlet vergisini tahsil etmiş, yatırımcı dar alanda başarılı trade etmemiş ise parası bağlanıp kalmış. Normalde dolara %4-5 faiz hep alınabiliyordu.

Muhtemelen ucuza bu şirketi birileri alacak, fiyatı baskılanıyor.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. Evrenin ulu mimarı olsan yapacağın şeyler sınırlı.

Çok da sorunları şey etmemek en iyisi.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir sohbette biri Royal Halı'da büyük para kaybetmiş.

KOZAA hissesi de bir zamanlar borsada hacim rekoru kırardı. Temettü dağıtmadı diye biliyorum. Dolar bazında hiç bir yere gidememiş. Orada çalışanlar, yöneticler maaşlarını almış, iş yaptırdığı tedarikçiler paralarını almış, devlet vergisini tahsil etmiş, yatırımcı dar alanda başarılı trade etmemiş ise parası bağlanıp kalmış. Normalde dolara %4-5 faiz hep alınabiliyordu.

Muhtemelen ucuza bu şirketi birileri alacak, fiyatı baskılanıyor.

Abi bu grafikten bir halt olmayacağa benziyor, bundan çok daha fazla baskı altında (USD bazlı) olan senetler var...

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Acayip kötü konuşuyor, kendini ve olayları hiç anlatamıy, ifade edemiyor...

Bu düzeyde bu kadar berbat konuşma... Çok enteresan...

CPH1941 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Koç soyadı olmasa kapıdan sokmam. Karakteri de zayıf. Fırıl Ali demişti biri.
    Ali Sabancı buna 10 basar.

5.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Abi bu grafikten bir halt olmayacağa benziyor, bundan çok daha fazla baskı altında (USD bazlı) olan senetler var...
    Bence de daha hesaplı hisseler var.

Benim işaret etmek istediğim sürekli altın çıkaran şirketin fiyatı artmamış kızılaya çalışmış. Döviz artarken paraları TL'de tutuyolardı, sonra bağış vs ile paraları dağıttılar, sürekli yönetim değişti vs.

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence de daha hesaplı hisseler var.

Benim işaret etmek istediğim sürekli altın çıkaran şirketin fiyatı artmamış kızılaya çalışmış. Döviz artarken paraları TL'de tutuyolardı, sonra bağış vs ile paraları dağıttılar, sürekli yönetim değişti vs.
    Anladım abi, temel bilgim yok. Haklısınızdır yani

7. Bence şartlar insanın karakterini belirliyor.

Rahmi Koç'un çocuğu olmak zor bir durum, buna da şükür etmeli. Rahmi Koç kaliteli ve kurallara takan bir insan çok zorluk çıkarmış olabilir. Başka şeyler de vardır.

8.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Elektrik fiyatı Avrupa ile paralel gidiyor hatta fiyatlardaki düşüş faturaya yansımadı.

Borsada elektrik üreten hisselerin fiyatları hep düştü.

Çin'de solar panel fiyatları bu hafta daha da düşmüş, üreticiler yüksek gümrük ile korunuyorlar. Rüzgar türbini fiyatları da Avrupa'nın yarısına gerilemiş. Elektrik fiyatları ileride daha da düşer.
    https://twitter.com/Dragonomi/status...97836392022096

Bir şirketin patronu içerdeki parasını şirkete adeta hediye etmiş, çünkü bilanço gelince bir tur daha düşebilir diye korktu muhtemelen.

Olabilir iki üç sene önceki elektrik faturam ve cep internet gideri aynı iken bugün 3-4 kat fark oluştu

Sayfa 56/1006 İlkİlk ... 646545556575866106156556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •