Sayfa 56/115 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon
Arama sonucu : 917 madde; 441 - 448 arası.

Konu: BIMAS - BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.

1. Açılışta vedalaştım. Zincir marketleri günah keçisi yapacaklar

Rekabet Kurumu Başkanı Birol Küle zincir marketlere yönelik yapılan ikinci soruşturma hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Küle, ikinci soruşturmanın ilkinden daha büyük olduğunu ifade ederek, 3 büyük şirketin ise uzlaşmaya yanaşmadığını ilk kez açıkladı.

Devam eden ikinci soruşturma birinci soruşturmadan daha önemli, Nisanda raporu bitecek. Orada 15 büyük tedarikçi, çok büyük şirketler var. Hatta üç büyük şirket uzlaşma için geldiler ama uzlaşmalarını kabul etmedik. Meclisimizin yasa gerekçesi çok açık; O yasanın ruhuna uygun başvuru yapmadılar, biz de uzlaşma talebinizi reddediyoruz dedik. İkinci süren soruşturma çok daha kapsamlı, orada hem yeniden satış fiyatlarını belirleme ihlali, hem de kartel iddiaları var. Tabii bunlar soruşturma heyetinin yaptığı raporlama ve iddiadır.

2. Cumhurbaşkanı kafayı iyice taktı her hafta marketler hakkında cezai işlem yapılacağı konusunu gündeme getiriyor.Komple kapat kökünden bitir işi ceza ceza bitirmek mi istiyor acaba....marketlere sağlanmıştı %20 de siz indirim yapın diye yapmadılar diye mi zorluyor cezayı acaba

2023'ü sabırsızlıkla beklemekteyim her anlamda.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

4. Ben de pozisyonları kapattım. Yapacak bir şey yok. Mevcut yönetim bir günah keçisi arıyor kabak marketlerine başına patladı. Bim, Migros, A101, Sok 1 hafta marketleri kapatıyoruz grev yapıyoruz dese peynirin kilosunu 250 liradan, yağın litresini 100 liradan aşağıya bulamaz halk ama gel de anlat.

5. Üç kuruş kar edecegiz diye millet marketin bir yerlerini yalayacak resmen... Bir kişi marketler usulsüzlük yapmıyor diyemiyor... Kanıtlı, belgeli, videolu ifşa ediliyor adamlar... Ben şahsen markete gittiğimde yaşıyor ve görüyorum yapılan pisliği ama bir kitle var ki ideolojik sığır...

Kardeşim bu hükümet ile ilgili değil buradan hükümete gol atacağız diye bu vampir marketleri kollamak niye... Halktan yana olun siyasi ideolojinizin yada hisse fiyatının değil...

Herkes herşeyi biliyor yok grev yapacakmış yok bilmem neymiş hadi bir grev yapsın görelim... Onlar bunu dusunemiyorlar bak sen şu cahil marketcilere... Marketler kabahatini de haddini de biliyor bence herkes bilmeli...

Hükümet gider başkası gelir ama bu marketlerin kafası değişmezse olan halka olur o yüzden çakallık yapmayı bıraksınlar kimse kimseye elleşmez...

Ülker grubu (ŞOK mağazalar içinde) Halk TVye sponsor oldu diye yaygara koptu bugün twitterda. Daha önce de Bim'in sahipleri ile hükümete yakın grupların sorun yaşadığı haberleri vardı. Rekabet kurulu cezası da haberlerden sonra gelmişti. Anlaşılan hesaplaşma bitmedi. Filler tepişiyor dikkat edelim ezilmeyelim. Elimde Bimas yok.

https://twitter.com/eha_medya/status...91352313569284
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/b...ar-474106h.htm

7.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Üç kuruş kar edecegiz diye millet marketin bir yerlerini yalayacak resmen... Bir kişi marketler usulsüzlük yapmıyor diyemiyor... Kanıtlı, belgeli, videolu ifşa ediliyor adamlar... Ben şahsen markete gittiğimde yaşıyor ve görüyorum yapılan pisliği ama bir kitle var ki ideolojik sığır...

Kardeşim bu hükümet ile ilgili değil buradan hükümete gol atacağız diye bu vampir marketleri kollamak niye... Halktan yana olun siyasi ideolojinizin yada hisse fiyatının değil...

Herkes herşeyi biliyor yok grev yapacakmış yok bilmem neymiş hadi bir grev yapsın görelim... Onlar bunu dusunemiyorlar bak sen şu cahil marketcilere... Marketler kabahatini de haddini de biliyor bence herkes bilmeli...

Hükümet gider başkası gelir ama bu marketlerin kafası değişmezse olan halka olur o yüzden çakallık yapmayı bıraksınlar kimse kimseye elleşmez...
    İlk cezanın tutanakları yayınlandığı zaman açık açık ihlal yapıldığını belirtmiştim zaten. Demekki topigi pek okumuyorsunuz hissenin takipçisi değilsiniz önemli değil hatırlatırız biz.

Hepsiburada , trendyol, Amazon gibi sanal AVM'lerde bir üründe indirim olduğu zaman hemen robotlar bunu tespit edip hemen kendi sitelerinde de aynı indirimi aynı ürüne uyguluyor bu siteler. Bu sistem 4-5 senedir aynı gidiyor. Buyur rekabet eksikliği burada da var, neden müdahale yok ?

Teknoloji çağında yaşıyoruz her şeyin fiyatı her şeyin bedeli artık anlık takip edilebiliyor. Bu marketlerin kendi online uygulamaları var, her ürünün fiyatı ederi belli...

Marketler rekabet ihlali yapmış mıdır evet yapmıştır tutanağı 10 dk inceleyen bunu zaten görür ama kabak bu marketçilerin başına patlatılıyor bunu görmemek için ideolojik sığır olmak lazım.

8. Ben elde ettiğim kârın derdinde değilim.

Buyursun Tarım kredi 1000 tane market açıp yarı fiyatına ürün satacaktı, hala bekliyoruz...

Discount marketlerde sütün fiyatı ortada git bak kaç liraymış. Mahallene gelen içine su katılmış açık süt ile aynı fiyata sana UHT süt satıyor adam. İdeolojik sığır olmak lazım tabi bunları görememek için.

Sayfa 56/115 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •