Sayfa 56/172 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1369 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Sistem Takibi - III

Benzer bir çalışmayı XU100 için de yapmak isterim ama en eski verimiz 1987 yılına ait...

Yine de bu kadar çok dönem olmasa da 2-3 dönemi görebiliriz...

Müsait olduğum bir zamanda onu da hazırlamaya çalışırım...

Her şey ortada ama bizler göremiyoruz. Sağlıklı veri akışımız yok. Verilere ulaşamıyoruz. Hele ki Türkiye 'de para ile bile olsa bulmak çok zor oluyor...!!!

Bunların bilinçli yapıldığını düşünüyorum. Veri yoksa bilgi de yok...!!!

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

XU100...

Açılış güzel olsa da devamı hiç hoş olmadı...!!!

Normalde böyle bir görüntü olumsuz duruma işaret eder. Bakalım neler olacak...?

3. Selamun aleyküm
    gününüz hayırlı bereketli olması temennimdir.

Okuyup sizlerle de paylaşma gereği duyduğum yazıyı istifadenize sunayım
    Başta benim ve bizim genel olarak yanlış bildiğimiz bir olay çok DÜŞMÜŞ bir hisseyi hemen almaya koşuyoruz
    Buradaki asıl gerçeklik çok düşen hisse değil TREND'inde olan hisse daha değerlidir

Neden ?

Çok çukur çok derinlik yükselişlerde adet olarak çok DİRENÇ demek olduğunu unutmamamız gerekli.

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Selamun aleyküm
    gününüz hayırlı bereketli olması temennimdir.

Okuyup sizlerle de paylaşma gereği duyduğum yazıyı istifadenize sunayım
    Başta benim ve bizim genel olarak yanlış bildiğimiz bir olay çok DÜŞMÜŞ bir hisseyi hemen almaya koşuyoruz
    Buradaki asıl gerçeklik çok düşen hisse değil TREND'inde olan hisse daha değerlidir

Neden ?

Çok çukur çok derinlik yükselişlerde adet olarak çok DİRENÇ demek olduğunu unutmamamız gerekli.
    Aleyküm Selam...

Bu durumu bir büyüğüm;

- Oluşana uymak...

şeklinde ifade ederdi...

Tren kalktıktan sonra binmek zamandan tasarruf sağlıyor. Fakat tren diplerde beklerken almak da oransal olarak yüksek getiri sağlıyor...

Duruma göre risk/ödül analizini yapıp, hangi durumda hangisi avantaj sağlıyorsa onu seçmek gerekir...

Bir de o çukuru kim açtı, neden açtı bunu da düşünmek lâzım...?

İçi boş çukurlar çok avantajlıdır. Çabuk ve zahmetsiz çıkarlar. Hacim bu noktada önemli oluyor. Yapılabiliyorsa Takas analizi de önemlidir...

6. Farklı sahte tedarik talep açık görselleri...

Endeks tepeyi terk etmiyor Aşağıya gitmek için HACİM hiç inandırıcı değil ..

XU100...

Ortalamanın altına inmiş durumda...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
    Günaydın değerli başlık sakinleri, mübarek Ramazan ayının evlerimize bereket, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim.
    Üstadım; siz bizim sizi anlamamız için çaba harcıyorsunuz, takdir ediyorum. Fakat sizde bizi anlayın artık. Bizim kapasitemiz sizi anlamaya yetmiyor işte. Siz başka bir boyut ve alemdesiniz. Ne yapalım "adımız Hıdır elimizden gelen budur"

Şaka bir yana üstadım çalışmalarınızı takdir ediyorum. Bazen yorumlarken sorun yaşasamda, kendi adıma konuşayım.
    "Başlığa ağır geliyor mu acaba kimse tepki vermiyor. Çok güzel bir çalışma aslında" diyorum.
    Üstadım şunu bilmenizi isterim. sorun sizde değil, bizde. Siz multi disipliner bir çalışmanın sonucunu ortaya koyuyorsunuz Temelinizde olan mühendis bilginizle bir sorunun çözümünü bilgisayar dilinde çözümlemeye çalışıyorsunuz birde bunu bilgisayarın verilerini analiz yapıp görüntülerini de formülize ediyorsunuz.

Bir japon atasözü der ki; "Başarmak için paylaşmak gerekir".
    Hatırladığım kadarıyla KYK fermuarlarının mucidi olan Japon iş insanının hayatından, yaptıklarını okuduklarımdan aklımda kalan bir
    sözdü. Başarabilmek için bölüşmesini bilmek gerekir. Hem işi bölüşmek hemde kazancı bölüşmek manasında söylenmiş bir söz idi.
    Buradan hareketle; aslında biz sizin level de olmadığımız için siz bir şeyler için çabalıyorsunuz, kazana bi tutam otlar atıp kaynatıyorsunuz, kokusu muhteşem hepimiz farkındayız. Ama tadım yapamıyoruz gibi düşünün..
    Haddimi aşmış olmaz isem eğer şahsi fikrimi söyleyeyim..
    Siz sorunun tümünü çözüme gidiyorsunuz ve bu da karmaşık bir yapı haline gelmesine sebep oluyor sanırım. Basit düşünüp basit çözümlemeler, adım adım gitmektense, mantığı temele oturtmaya çalışıyorsunuz gibi düşünüyorum. karşınıza çıkan sorunu tek tek bypas etmektense komplike edip hepsinin cevabını arıyorsunuz.
    Basit düşünmek belki sizin için karşılıksız bir durummuş gibi görünebilir. Bilemiyorum.
    Aslında bana kalırsa sizin mantığınızla baktığımda siz konuyu hallettiniz. Ama detaylarına girdiğinizde uyumsuzluklar sizin gözünüze batıyor yapıyı yeniden retest ediyorsunuz herhalde.

Bir tahtacı abimizle sohbetten aklımda kalan bir cümle vardı. Bana "oğlum bak sıfırdan al 9 dan sat derdi. gerisini satın alan düşünsün "
    Buradaki 0 (sıfır) ve 9 (dokuz) kavramlarını açıklamamı isterseniz eğer kademe rakamını canlandırın gözünüzde, rakam 2.80 ise satış rakamı 2.89 gibi düşünün. Hızlı bir trader abiydi bu abi. Paylaşmayı sevmezdi. Çok para kazandı. Ama yemek nasip olmadı. Orası ayrı bir hikaye ama. hayatını basit bir kurala bağlamıştı. (Dikkat ederseniz bir çok hissenin dönüş noktası hep bu rakamlardan ibaret. )

Aslında bu bir mantık. Yani bir nevi satış yöntemi. Şimdilerde çok meşhur olan 9.99, 19.99, 99.99 gibi olup aslında tüketicinin üzerinde ucuz algısını yaratmasına sebep olan bir durum. Bu son cümlem ise başlığımıza yeni transfer olan değerli abimize.

Alıntı Originally Posted by Uğur taylan Yazıyı Oku
    Hocam sizden yanıt almak bile çok değerli aylardır üye olmaya çalışıyorum anca başarabildi biraz cahillik diyelim burada çok kıymetli çok değerli hocalarım var selim hocam dandanakan hocam Lütfü hocam hepinize selamlar hocam yanlız bilgilerinizden hiç yararlanamadı çünkü grafik falan anlamıyorum biraz cahilim mümkünse birazda bizim bildiğimiz dilden anlatım olursa çok memnun olurum tşk
    Sevgili Uğur taylan abim, emekliler kulübüne hoş geldin. Aman diyeyim abi aklına mukayyet ol. Burası emekli ve yelekli dolu. Çoğuda kahveye gitme alışkanlığı olmayan ama evde de hanımın dırdırından ve ötelemesinden itilmiş yaşlıların olduğu yer. Çoğu hala hayattan umudunu kaybetmemiş, bir işe yaradığının farkında ama bunu uzun yaşam sonunda eldeki tecrübelerini bir sonraki bayrak taşıyanlara aktarma derdinde olan biçareler gibi düşün. Elimizden bu kadar geliyor. Şimdilik....

Anladığım kadarıyla hasbelkader sende düştün bu borsa yoluna. ne yapacağın ve nasıl yapacağın konusunda aklında bişiler var. Ama adımlarını seçmeye çalışıyorsun diye düşünüyorum. Aslında pandemi sonrasında bu mecraya gelen insanlarile ilgili bizde bu başlıkta bahsini yapmıştık.
    Bakınız sevgili abim ben size açık ve net birşey ifade edeyim. kesinlikle "yatırımcı olun."
    Trade becerisini zaman içinde geliştirerek kendinizi aşacak işler yapabilirsiniz. Ama önceliğiniz varlığınızı korumak olsun. Varlığınızı koruduğunuz zaman kazanç peşinden kendi kendine geliyor. Gözünüzü dört açın çevrenizde konuşulan veya tv de radyoda, sosyal medyada duyduğunuz her haber ve veri sizin için çok önemli. Bu yüzden dikkatli olmaya özen gösterin. her şeyi ve herkesi dinleyip kararınızı kendiniz verin. Ve her seferinde kendinizi sorgulayın. İster kazançla kapanan isterse de zararla kapanan işlem olsun. Kendinizi ve işlemlerinizi sorgulayın. Bu şekilde en doğru yöntemi bulacaksınız buna inanıyorum, ardından yönteminizi o kadar seri bir halde yapmaya başlayacaksınız ki sizde inanamayacaksınız gözlerinize. Grup, özellikle telegram gruplarından uzak durun. Veya durmayın. İçinde olun. Ama size söylenen rakam ve adetlerde değil minimum miktarda hatta 1 adetle içinde olun ki, zamanla bu çarkın nasıl işlediğini gözlerinizle görün. En iyi öğrenme yöntemlerinden birisi "yaşayarak öğrenme" metodu, her ne kadar zamana sebep olsa da miktarlarınız küçük olacağı için, siz para kaybetmeden öğrenmiş olacaksınız. Aksi durumda borsadan bıkacak belki de uzaklaşacaksınız.
    Başlık altında yazan çizen herkesin ayrı bir yöntemi ve ayrı bir tarzı var. En iyisi hangisi derseniz. Hepsini karma bir halde yaparsanız mükemmel olan o bence.

Bir şey satmadan önce almanız gerek. Peki neyi alacaksınız. Hangi veri setine bakacaksınız. Alım için zamanlama ne olmalı. Akşam seansı mı yoksa sabah erken saatler mi? Sizin şartlarınız hangisine uygun. Hangi günlerde ve saatlerde bu işlerle ilgileneceksiniz. Önce bir aynada bakın kendinize. Gerektiğine inanıyorsanız, yani eksikliğiniz olduğunu düşündüğünüz alanlar neler. Bu konularda kendinize nasıl eğitmeyi planlıyorsunuz? Alım işini hallettik bitti mi? Ne zaman satacaksınız. Satmak yetmiyor sattıktan sonra ne yapacaksınız. Oyuna yeni baştan mı başlayacaksınız yoksa ...

Sevgili abim önce aynada bakın siz yatırımcı mı trader mı yoksa müşteri mi olacaksınız?
    Gerisi çok kolay. Biz burada size para kazandırmayı vaad edemeyiz. Ama en azından kaybetmemeniz için elimizden geleni yapmaya çalışırız.
    Yolunuzda farınızda açık olması dileğiyle

...
    bir süredir yokum diye ortalıkta dedikodular dolaşıyormuş Sayın BİA (Başlık İdare Amiri) abim sizi esefle kınım kınım kınıyorum.
    ...

Cümleten herkese sevgiler saygılar hürmetler
    Son düzenleme : selimtogrul; 13-03-2024 saat: 08:34.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 56/172 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •