Sayfa 56/216 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 1727 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Pmvr3 - tokı park mavera 3 projesi

1. Arkadaşlar,
    Mübarek günlerde birbirimizi kırıp üzmeyelim lütfen.
    Herkesi sükunete davet ediyorum...
    Dünyanın En Zor İşi; Cahil Birine, Kandırıldığını Anlatmaya Çalışmaktır

2. Herkese Merhabalar,

Bir iki diyeceğim var gene. İzniniz olsun lütfen.

Alıntı Originally Posted by peneskertli Yazıyı Oku
    bölgesinde emsal daireler 300 400 bin çarkaş
    insan bi araştırır
    mazallah yazıya geldimi touz dumana katıyon
    Sn peneskertli, öncelikle bu formumda kullandığım mahlas "Çerkes". 6 harfli bir kelimenin 3 tanesin yanlış yapmak için baya bir uğraşmak lazım! Doğru yazarsanız sevinirim.

İkinci bir konu, bölgeyi çok iyi araştırdım. Dahası inşaat işini, gayrimenkul işini az-çok bilirim. Bölgede bilmem 10. bölge 16. bölge denen yerlerde, ortalama metrekare fiyatı 3000-4000 arasında yerler zibille var. Ama nasıl evler? Bu ev ile karşılaştırılabilir mi siz araştırdınız mı? Güvenliği var mı? Sosyal donatı var mı? Mesela yüzme havuzu, spor salonu vs. içerde ankastre ürünler var mı? Nasıl bir işçilikle yapılmış? Siz bunları araştırdınız mı da konuşuyorsunuz yoksa öyle işkembe-i kübradan mı atıyorsunuz. Bir ricam olacak eğer İstanbul’daysan bir taksiye bin ve Kayaşehirde in. Ardından 2 saat geçir daireler bak. O senin bahsettiğin evleri gör ve ardından Mavera III projesine git. Sonra taksiye bin ve evine git. Taksi faturası için de IBAN numaranı özelden bana gönder. Söz veriyorum ödeyeceğim. Ödemezsem yazarsın buradan, millete rezil edersin...
    Not: Bilmediğim ve bilginin ötesinden emin olmadığım hiçbirşeyi yazmıyorum sayın peneskertli. Toz duman attırmak diyince; evet attırırım!
     Alıntı Originally Posted by cesar Yazıyı Oku
    Burdan sertifika toplayacağıma adam akıllı bir hisseye yatırır nakit kazancımla ev alırım.
    Bu sertifikayı arz ettiler, arkasında da durmadılar. Borsayla alakası olmayan bir arkadaşım bile hesap açtırıp halka arzdan almış.
    İnşallah zarar etmezsiniz bu sertifikadan ama benim fikrim bunu toplamak yerine tekniği temeli sağlam bir hisseyi uzun vade toplamak.
    Sayın Cesar bir kaç konu var değinmem gereken. Öncelikle hisse yatırımı ayrı bu ayrı. Aynı kefeye koymayalım lütfen. Hisse yatırımındaki risk ve getiri beklentileriniz ile sertifika yatırımı aynı şeyler değildir.

ikinci konu kısmen haklısınız. Burada TOKİ ve Makro inşaatın piyasa yapıcılığı için fon ayırması gerekirdi. Ben bir kaç telfeon araası yaptım ve bazı çalışmalar yapıldığını öğrendim. Fiyat performansıyla fazlaca ilgilenmesem de buradaki gayrimemnuniyetin giderilmesi gerektiği aşikar. Ve bu konuda elbette iş ihraççı TOKİ'ye ve Proje sahibi Makro'ya düşüyor.

Piyasaya ben gibi yeni girenlere ise paniklememek gerektiğini hatırlatırım. En azından ben öyle davranıyorum. ben çok kıymetlı bir projeye ortak oldum. ve 3 sene vadeli bir yatırım yaptım.

Çok hacin ve celalli olmama gerektiği konusundaki tavsiyenize ise katılıyorum. Değmez. Eleştiriler ve iyi niyetli çabaları anlıyorum ama bilmeden yazan çizen, moral bozan, bilmişlik gösterip cehaletini kusanlara ben de kızıyorum. Diyeceği olan yazsın yoksa izlesin.

Alıntı Originally Posted by sssg Yazıyı Oku
    Çok komiksin MaşaAllah.. ramazan ramazan... büyük umutlarla almadım ev sahibi olmak için aldım. Maalesef manipülasyon yapanlar ve üç günde zengin olmak isteyenler sayesinde hisse bu hallerde. En az ikiye katlayacagina da eminim o yüzden bende sıkıntı yok.
    Sayın sssg, sabır öneriyorum. Allahın izniyle üzülmeyeceğiz. Sabırsız olmamızın sebebi ile igili Hz Musa kıssasında bir cümle geçiyor ki enfes bir tespit. Kuran-ı kerimde Hz Musa'nın (Hızır olduğu belirtilen genç ile) çıktığı yolculukta, genç Hz Musaya, "sen benimle sabredemezsin -içyüzünü kavrayamadığın şeye nasıl sabredeceksin" anlamında bir söz söylüyor. Evet biz içyüzünü bilmediğimiz şeylere karşı daha az dirençliyiz. Sertifikayı öğrenen birisinin ve bu modeldeki avantaj ve dezavantajları bilen birinin sabrında sorun olmayacak bence.

Hayırlısı Allahtan. Selametle

***Çerkes***
    ***"Gelişmek değişmektir. Mükemmellik sık sık değişmektir."
    Yazdıklarım hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir***

3.  Alıntı Originally Posted by Çerkes Yazıyı Oku
    Herkese Merhabalar,

Bir iki diyeceğim var gene. İzniniz olsun lütfen.

Sn peneskertli, öncelikle bu formumda kullandığım mahlas "Çerkes". 6 harfli bir kelimenin 3 tanesin yanlış yapmak için baya bir uğraşmak lazım! Doğru yazarsanız sevinirim.

İkinci bir konu, bölgeyi çok iyi araştırdım. Dahası inşaat işini, gayrimenkul işini az-çok bilirim. Bölgede bilmem 10. bölge 16. bölge denen yerlerde, ortalama metrekare fiyatı 3000-4000 arasında yerler zibille var. Ama nasıl evler? Bu ev ile karşılaştırılabilir mi siz araştırdınız mı? Güvenliği var mı? Sosyal donatı var mı? Mesela yüzme havuzu, spor salonu vs. içerde ankastre ürünler var mı? Nasıl bir işçilikle yapılmış? Siz bunları araştırdınız mı da konuşuyorsunuz yoksa öyle işkembe-i kübradan mı atıyorsunuz. Bir ricam olacak eğer İstanbul�daysan bir taksiye bin ve Kayaşehirde in. Ardından 2 saat geçir daireler bak. O senin bahsettiğin evleri gör ve ardından Mavera III projesine git. Sonra taksiye bin ve evine git. Taksi faturası için de IBAN numaranı özelden bana gönder. Söz veriyorum ödeyeceğim. Ödemezsem yazarsın buradan, millete rezil edersin...
    Not: Bilmediğim ve bilginin ötesinden emin olmadığım hiçbirşeyi yazmıyorum sayın peneskertli. Toz duman attırmak diyince; evet attırırım!

Sayın Cesar bir kaç konu var değinmem gereken. Öncelikle hisse yatırımı ayrı bu ayrı. Aynı kefeye koymayalım lütfen. Hisse yatırımındaki risk ve getiri beklentileriniz ile sertifika yatırımı aynı şeyler değildir.

ikinci konu kısmen haklısınız. Burada TOKİ ve Makro inşaatın piyasa yapıcılığı için fon ayırması gerekirdi. Ben bir kaç telfeon araası yaptım ve bazı çalışmalar yapıldığını öğrendim. Fiyat performansıyla fazlaca ilgilenmesem de buradaki gayrimemnuniyetin giderilmesi gerektiği aşikar. Ve bu konuda elbette iş ihraççı TOKİ'ye ve Proje sahibi Makro'ya düşüyor.

Piyasaya ben gibi yeni girenlere ise paniklememek gerektiğini hatırlatırım. En azından ben öyle davranıyorum. ben çok kıymetlı bir projeye ortak oldum. ve 3 sene vadeli bir yatırım yaptım.

Çok hacin ve celalli olmama gerektiği konusundaki tavsiyenize ise katılıyorum. Değmez. Eleştiriler ve iyi niyetli çabaları anlıyorum ama bilmeden yazan çizen, moral bozan, bilmişlik gösterip cehaletini kusanlara ben de kızıyorum. Diyeceği olan yazsın yoksa izlesin.

Sayın sssg, sabır öneriyorum. Allahın izniyle üzülmeyeceğiz. Sabırsız olmamızın sebebi ile igili Hz Musa kıssasında bir cümle geçiyor ki enfes bir tespit. Kuran-ı kerimde Hz Musa'nın (Hızır olduğu belirtilen genç ile) çıktığı yolculukta, genç Hz Musaya, "sen benimle sabredemezsin -içyüzünü kavrayamadığın şeye nasıl sabredeceksin" anlamında bir söz söylüyor. Evet biz içyüzünü bilmediğimiz şeylere karşı daha az dirençliyiz. Sertifikayı öğrenen birisinin ve bu modeldeki avantaj ve dezavantajları bilen birinin sabrında sorun olmayacak bence.

Hayırlısı Allahtan. Selametle

***Çerkes***
    Teşekkürler Hayırlı Ramazanlar

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Teşekkürler Çerkes..

5. Çerkes bey konuyu sahiplenmişsiniz güzel olmuş ama herkese laf yetiştirmeyin bence, zamanınıza ve emeğinize yazık.
    Bir bakayım neler yazılmış dedim ara ara kırıcı ve tatsız muhabbetler dönmüş. Ne yazık ki bizim her konudaki forumlar böyle, birbirimize giriyoruz hemen, yabancı forumlarda adamlar güzel güzel tartışıyor paylaşıyor. Bizde bu kültür yok.
    Yani burası maç veya siyaset başlığı da değil karşı takım veya görüş de yok ki neye ortam geriliyor anlamadım.
    Zararda olanların gergin olması normal, üzerlerine gitmemek lazım.
    En azından fiyat oturmuş gibi görünüyor, ben artık bu hissede büyük dalgalanmalar beklemem.

6. Herkese merhabalar.aranıza yeni katıldım.hatalı düşünüyorsam mazur görün lütfen.gayrimenkul sertifikası ile ilgili kap 01.06.2017 tarihli bildirimde satışı yapılan benzer daire fiyatları verilmiş.şu an sertifikanın bu daire fiyatlarına göre iskontolu olduğu görünüyor.Acaba konutun 2.5 yıllık kira getirisi kaybımı (inşaat bitinceye kadarki süre) iskonto olarak fiyatı düşürüyor.

7. Bu park mavera kimin ??? Kim bunun sahipleri?

8. YTD

Sayfa 56/216 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •