Sayfa 577/630 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627 ... SonSon
Arama sonucu : 5039 madde; 4,609 - 4,616 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    Dilekce verelim
    Isctr forumunun adini:
    "Bilincsiz Yatirimci Topluluğuyuz ama Para Bizde, üstelik bizimkine ilave A var B var Kur var"
    olarak degistirelim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Ben en cok o forum odalarinda, o youtube ekranlarinda vakit harcayan kitleye aciyorum.
    Yasasin bilincsiz & suursuz yatirim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    Ben maliyetimi yazmayim da ne kadar suursuz oldugum aciga cikmasin

4. Bu sütçü beygiri ne zaman şaha kalkacak gerçek kimliğini bulacak. Fena baydı. İşholding tekrar gündeme gelsin bir hareket başlasın artık.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Özel banka hisseleri defter değerlerinin 1.2 katından işlem görüyor artık. Hele ISCTR'nin piyasa değerine ISATR ISBTR ISKUR'ları eklersek daha da yukarı çıkıyor bu PD/DD rasyosu. Sizi bilmem ama ben özel banka hisselerinin artık değerlerini ful olarak yansıttığına inanıyorum. Tabii ki daha da yukarıya gidebilirler, bunun böyle olup olmayacağını önceden öngörmek imkansız. Para piyasası fonu, mevduat hesabı ve devlet tahvili gibi risksiz yatırım enstrümanlarının sunduğu getirileri; yüksek riskli bir yatırım aracı olan hisse senetlerinin potansiyel getirileri ile karşılaştırmanız gerekiyor eğer bilinçli bir yatırımcı iseniz. Eğer risksiz bir yatırım yılda %50 net getiri sağlıyorsa, yüksek risk taşıyan bir enstrümanda yıllık %30 luk bir potansiyel getiri peşinde koşmak mantıklı değildir bana göre. Ben sizden farklıyım çünkü bilinçli yatırımcıyım, gereksiz yere risk almam. Her koyun kendi bacağından asılır, herkes kendi icraatından sorumludur.
    Aylık % kaç getirisi var para piyasası fonlarının? İTO rakamlarına göre (Ki daha güvenilebilir) enflasyon %74. Hangi para piyasası fonu bu oranı karşılıyor. Üstelik artacağı da yok. Daha da düşecek. Hakan Aran bahsetti. Bankalar likit fazlası sorunu yaşayacak. Kredi verecek güvenilir firma bulmak çok zor. 35-40 bin tl aylık geliri olan birine 1 milyon kredi kartı limiti nedir? Bu durgun zamanda kim %50-60’dan kredi kullanır. En sonunda % 40’dan merkez bankasına depo etmek zorunda kalacaklar. Bu durumda hangi banka mevduat toplama yarışına girer. Yakın zamanda %40 ‘ın altına çekerler. Bu banka bilançolarına nasıl yansır? Onu da yaşayıp göreceğiz. Ülke de negatif faiz devam ediyor. Üstelik yüklü bir yabancı para girişi olmazsa %35 enflasyon hedefi şimdiye kadar hiç tutmayan hedefler içinde kalır. Faiz hala Bist’ten çıkış sebebi olamaz.
    Şu anki piyasa değeri ile İş bankasının gerçek değerini yansıttığını kimse söyleyemez. Enflasyon muhasebesi uygulanmış bağlı ortaklıklar tabloyu nasıl etkileyecek bir görelim. Çatı şirket bir kurulsun. Güncel değerler ortaya çıksın. Hele bir de çatı şirketin halka arzı gündeme gelecek olursa orta vadede o zaman bu yazdıklarınızı daha iyi yorumlarız. Ama ülkenin ve dünyanın nelere gebe olduğunu bilemeyiz. Artı gübrede son 2 yılda olanları görünce insanın öngörü yapası gelmiyor. Her şey olabilir. Bunu görüyoruz. Fakat sizin durum farklı. Sizin amacınız sırıttı Sayın Trendhound. Boşa çabalıyorsun. Hem bizi korumaya çalışıyorsun(!). Hem de yatırımcılığımıza demediğini bırakmıyorsun. Paniğe kapılacak kimse kalmadı bu forumda. Bilgilisin. Üstadsın. Sözüm yok. Ama bu yönlendirme çabasından vazgeç. Herkes kapasitesine göre payına düşeni alıyor. Geçmişten –şu ana kadar yazılarını okuyanların neyi hedeflediğini benim gibi cahiller bile anladı. Yazık emeğine.

6. Bence short ta yakalandı. Aman ha dikkat short u indirmesinler maazallah.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384

Sayfa 577/630 İlkİlk ... 77477527567575576577578579587627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız